Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiú vagy lány? Ki tud olyan...

Fiú vagy lány? Ki tud olyan babonát vagy milyen ételt kívánt terhese, ami tényleg bejőtt? A baba nemével kapcsolatban.

Figyelt kérdés
Minden érdekel.
2015. febr. 3. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Majd biztos leírják páran, hogy ez hülyeség, meg ez nem a nemtől függ, és egyébként szerintem is így van. Ennek ellenére én annyira megfelelek minden babonának, hogy jobban nem is lehetne, úgyhogy leírom neked :D


6 hetesen kezdtem rosszul lenni, eleinte főleg este, aztán egész nap. Volt 2 hetem, mikor üres zsömle+hideg kólán kívül semmi nem ment le, aztán a 9. héttől ehhez jött még a hányás is. Néha volt egy-egy jobb napom, de általában véve borzalmas szarul voltam, és ez kitartott a 14. hétig Azóta jól vagyok, de még mindig szoktam hányni úgy hetente egyszer, max. kétszer, pedig már 17 hetes leszek a héten. Elejétől kezdve, amikor véletlenül bírtam enni, az édeset kívántam minden mennyiségben, holott én soha nem eszek édes dolgokat. Mióta nem vagyok rosszul, azóta főleg egész nap enném az édeset. Plusz nagyon pattanásos is lettem, eleinte csak az arcom, majd váll, hát, mellkas, ez mostanában kezd javulni kicsit. Már tudom a modern technikának hála, hogy kislányom lesz, úgyhogy nálam bejöttek a babonák, teljesen lányos tüneteim vannak az elejétől. Egyedül a hasam formájára mondják, hogy fiús, de még azért olyan nagyon nem nagy, változhat még.


Ellenpélda: a barátnőmnek szintén lánya lesz, neki egyetlen émelygés nem volt, nem lett kívánós, semmi. Saját bevallása szerint UH és teszt nélkül észre se vette volna, hogy terhes, amíg el nem kezdett kerekedni, meg el nem kezdte érezni a lánya mozgását :) Nagyon egyénfüggő a dolog :)

2015. febr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első lányommal sok babona bejött, és már majdnem elhittem, hogy van valóságalapja.

Aztán mikor újra terhes lettem, minden más volt (gondoltam fiú lesz). De két lányom van. :)


Amúgy ilyenek voltak:

1. első terhességkor, jegygyűrűs módszer -körbe-körbe ment a gyűrű, másodikkal kilengett jobbra-balra

2. elsővel kerek pocim volt, másodikkal csúcsosabb

3. elsővel nem lettem pattanásos, másodikkal nagyon az lettem

4. elsővel édeset, másodikkal csípőset kívántam

5. elsővel jól voltam, másodikkal sok rosszullétem volt

De még sorolhatnám a két terhességem tüneteit, amelyekből lányok születtek. :)

2015. febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem bejött a babona:) A fiammal savanyút, sósat kívántam, agyonégett gyomorral ittam a kovászosuborka levét, meg azon már a férjem ki is akadt, amikor éjszaka felfedezett a koyhában, ahol a kiwire nyomtam a pirosaranyat:) A lányommal meg toltam be a csokit, édességet, csokira plusz porcukot szórva, hogy biztosra menjek:)Hányást tekintve meg a 7. héttől a 15-16. hétig ugyanolyan volt mindkét terhesség.
2015. febr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazából nincs viszonyítási alapom mert én "csak" egy kislányt szültem,de vele kívántam én mindenfélét:):D

Sósat,édeset egyaránt:) Amiből talán lehetett volna vagy lehet következtetni az az,hogy alapból én nem vagyok édesszájú,viszont terhességem alatt TONNA számra tudtam enni az édességet:) Pl utáltam mindig is a lekváros péksütiket,nah terhesen meg nagyon szerettem:) Talán egy ici-picikét van abba valami ha valaki kislányt vár jobban kívánja az édeset.

Legalábbis az én esetembe igaz:)

2015. febr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a fiammal a terhesség elején a tejet kívántam a későbbi trimeszterekben a sósat nagyon (ettem is egy rakás sós rudat, meg a "testvérfajtáit")valamint eperszezon miatt kiószámra ettem az epret
2015. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hármas válaszoló!

A kivi-pirosarany kombináción nagyon jót mosolyogtam! :D

Mikre nem képes egy nő amikor baba van a pocakjában! :D

Életemben nem gondoltam volna erre, hogy valaki a kivit pirosarannyal bolondítsa meg! :D :D

Én nemrég teszteltem pozitívat,most csak mosolygok, de lehet a későbbiekben én is valami hasonló furcsa dologgal állok majd elő! :D

2015. febr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a fiammal a 6.tól a 12. hétig rosszul voltam,émelygés,hányinger. Pizzériában dolgoztam,amikor dolgoztam mindig végem volt,nem lehet egyiket sem,de folyamatosan kívántam a csirkemájat tengergyümölcseivel :D Aztán jött a kókuszgolyó pizzával együtt. 7 hónapon keresztül folyamatosan a kókuszfagyit kívántam. Pacalt utáltam,terhesség alatt egyfolytában azt kívántam,így 3 naponta az volt az ebédem vagy a vacsorám :D A 9 hónap alatt egyszer hánytam,azt is sikeresen egy játszótéren...

Második terhességem lány volt,ott csak csoki és gyümölcs jöhetett szóba ill. a madártej,az első 5 hónapban 1-1 hányingerem volt,az is esténként,az 5. hónaptól folyamatosan egész nap,szédüléssel párosítva.

Nekem mind a kettőnél csúcsos volt a hasam.

Nálunk apa tippelt,és mind a kétszer bejött :)

2015. febr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok barátnőm is babaá vár ő is hol a tejtermékeket kívánja hol a sósat, még nem tudni mi lesz, remélem kisfiú :)
2015. febr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért lettem lepontozva és miért csak én??? 3-as voltam.
2015. febr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!