Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ajánlanátok olyan szakirodalma...

Ajánlanátok olyan szakirodalmat (weboldal, könyv, stb. ), amelyben szépen le van írva, hogy miért nem szabad a kismamáknak - főleg az első trimeszterben - alkoholt fogyasztaniuk?

Figyelt kérdés
Nem az alkoholistákra gondolok, hanem arra, aki napi 0,5-1 dl vörösbort szeretne meginni? A barátnőm terhes, édesapja orvos, és engedélyezte neki naponta ezt a mennyiséget. Én a testvéremmel együtt próbálom lebeszélni erről, de azt mondja, hogy ettől a mennyiségtől nem lesz baja a babának, őt viszont ellazítja lefekvés előtt... Így mindenki boldog... Tudnátok valamit javasolni? Hogyan érvelhetnék?
2015. febr. 6. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudok ilyet, velem is "itatott" az orvosom 1dl-t, amikor megkívánom, alkalmanként.

A háziorvosom is ezt ugyan ezt tanácsolta méhlazításra, a nőgyógyász is és még az endokrinológusom is tett rá utalást. Szerintem ha nem vagy tapasztalt orvos, hiába olvasol össze bármit, van, amihez az orvosok jobban értenek X év tapasztalat után.

2015. febr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igazad van, nem vagyok orvos. Az én terhességem alatt viszont azt mondta a szülésznő, hogy az első trimeszterben elfogyasztott kis mennyiségű, jó minőségű vörösbor is károsíthatja a magzat fejlődését, hiszen ebben a aszakaszban a magzatnak még nincsen mája, ami lebonthatná az alkoholt, így minden egyes csepp az agyába jut át... Szakirodalmat azonban ehhez azóta sem találtam. Én tuti átgondolnám, és konzultálnék valakivel, mielőtt napi fél-1 pohár bort is meginnék, akármilyen jól esne is... Vagy ez még tényleg nem az a mennyiség, ami miatt nyúznom kellene a barátnőmet?
2015. febr. 6. 13:51
 3/10 anonim ***** válasza:

abban is sokan tévednek hogy egészséges az az egy deci vörödósbor,ugyanis abszolut nem mindegy melyik vörösbor!


amúgy én láttam a neten valahol, hogy még az agykérge sem alakult ki jól a babának (az a dió alakúra barázdált rész)totál szellemi fogyatékos a gyerek - de az alkoholista anyától


mivel télnyeg a legfontosabb szervek alakunak az első trimeszterben, nem a májjal lesz ott a baj, hanem az aggyal

2015. febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
amikor már van mája a babának, akkor terhelődik az is természetesen
2015. febr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ha ilyet hallottál, érthető, hogy aggaszt, de miért nem kérdezed meg a bnőd apukáját? Ha orvos, tud erre válaszolni tudományosan is.


Ahogy írtam, nekem több orvosom is ezt ajánlotta egymástól teljesen függetlenül, nem is én hoztam fel, csak hogy magnéziumot szedet és egyből jött a válasz, hogy a vörösbor mégjobb.

2015. febr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pedig nekik nem érdekük, hogy lebeszéljenek bárkit a borról

[link]

2015. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
utolsó alapján, jól írtam én hogy szellemi fogyatékosségga van a legjobban veszélyeztetve
2015. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Dr. Czeizel Endre: A magzati alkohol szindróma


Az orvos apuka talán nem tart lépést a kutatásokkal és a mai szakirodalommal? Egyetlen valamirevaló orvos, nőgyógyász sem javasol alkoholt terhesség alatt. Mindenhol azzal kezdődik a terhesség részletezése, hogy az alkoholt kerülni kell.

Még anyáink idejében volt "divat" ez a vörösbor itatás, de vérképzés miatt. Ma már vannak vaskészítmények, amik ártalmatlanok. Lazításra ott a magnézium.

Olvasgassatok vele a magzati fejlődésről és felépülésről. Hétről hétre, napról napra, óráról órára hogyan épül fel a magzat, és mik a roncsoló tényezők. Az alkohol agysejt pusztító dolog, nem szűri meg a méhlepény. Az, ami nekünk 1 dl és "semmi", az a picike magzatnak óriási dózis, amivel a fejletlen szervezetének máris meg kell küzdenie.

2015. febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is amikor nagyon görcsöltem azt mondták,hogy hetente 2-szer fél deci jó minőségű,tehát nem flakonos meg egyéb bor az jó rá,mert,hogy amikor bekerül a kismama görcsökkel egyből alkoholos infúziót adnak neki. Ez mondjuk így van,anya is azt kapott. Engem viszont nem vitt rá a lélek,hogy megigyak akár egy kortyot is. Amikor már tényleg nem bírtam,akkor a 2%-os gyümölcsös sörből ittam egy decit. Valóban jobb lett és szerencsére azóta nem is fáj,de nem tudnék "rászokni" arra,hogy ezzel oldjam. Karácsonykor véletlenül pont az alkoholos szaloncukorból ettem egyet és olyan lelkiismeret furdalásom volt utána... :D Az,hogy a barátnőd naponta megissza,az tényleg nagyon sok.
2015. febr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy miért kell egy orvost felülbírálni. Ráadásul az ő saját unokájáról van szó, nyilván nem mondaná, hogy nem árt, ha nem így lenne.


Egyébként a terhességem alatt jártam már pár orvosnál, mindenki mást mond, mindenről. Az egyik pl felírta a D3-at, a másik meg engem kezdett el egrecíroztatni, hogy azt mi a fenének szedem, mert ő 30éves praxisa alatt ilyennel nem találkozott, ugyan áruljam már el, hogy mire jó. De arra ne számíts, hogy itt valaki előveszi a zsebéből a bölcsek kövét és megmondja, hogy mit szabad és mit nem. Kb 70:30 arányban azt mondják a dokik, hogy néha egy kis jó minőségű vörösbor nem árt.Ezen túl meg mindenki eldönti, hogy mit iszik meg mit nem, nem kell mindenbe beleszólni.

2015. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!