Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy hónap alatt plusz 7! kg...

Egy hónap alatt plusz 7! kg vajon mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ma voltam védőnőnél. 7 kg híztam egy hónap alatt. Kevés fehérje van a vizeletemben a vérnyomásom 136/70 pulzus 85. Azt monda ez magas. Terhességi toxémiára gyanakszik.

Nem eszek sokat, mozgok egész nap hiszen van egy 1,5 évesem is. 28 hetes vagyok.

Mit lehet tenni? Mire figyeljek oda? Védőnő semmit nem mondott dokihoz szerdán megyek.


2015. febr. 9. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyèl sok fehèrjèt, ès próbàlj sokat pihenni, tudom a kicsi mellett nehèz de szüksèges!ja ès sómentes dièta.

Kitartàst!

Gondolom kapsz majd vèrnyomàscsökkentőt, ne izgulj ez mèg nem magas, nekmm 180 200ig kiugrott, màr ilyenkor.

33hèten ki is kaptàj a picit...

2015. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kerdes hogy felvannak-e dagadva a labaid kezeid?

Vagy is a hizas a vizesedes miatt van? Mert akkoroe osnak latnia kellene!

Ha viszont ez nem vizesedes akkor tul sokat eszel, meg ha kevesnek is gondolod!

Akarmi is a 7 kg tul sok! Amit tehetsz hogy sobol csak minimalisat teszel az eteledbe, es 2 liter folyadekot minimum megiszol, hogy atmosodjon a sejtjeid!

2015. febr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elvileg nem vizesedek. A folyadék néha csak napi fél liter. Pedig tényleg nem eszek sokat. Időm sincs. Lehet az hogy az elmúlt 1-2hétben inkább édes ételt ettem.
2015. febr. 9. 12:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem feltétlenül igyál többet!

A vizesedésnél pont arról van szó, hogy a szervezet vizet raktároz el - ha amúgy is keveset iszol, akkor csak még többet tartalékol. A napi fél liter NAGYON kevés, próbálj legalább 2-2,5 liter vizet elfogyasztani.

Plusz szerintem is jó lenne, ha az orvos is megnézne. Remélem, minden OK lesz!

2015. febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hú te tényleg iszonyat keveset iszol! Ahogy előttem irták, tessék 2-3 liter folyadékot meginni egy nap. Én sem voltam nagy ivó, de a fél literes flakonokat körbe raktam a lakásban, igy mindig szem előtt voltak, és tudtam, hogy innom kell. :)

A 7 kiló valóban sok, de ez a vérnyomás szerintem nem magas. Ha 140/90 fölé nem megy, az még jó. Nekem ennél magasabb volt, örültem volna én egy 136-os vérnyomásnak! :)

Ha több lesz a fehérjéd, és hirtelen megdagad kezed,lábad, akkor esetleg gyanakodhatnak a toxémiára.

De mindenképp többet lásson orvos szerintem.

2015. febr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sztk-ba járok. Szóval havi 1 szer lát orvos. A vérnyomásom szerintem sem magas.

Viszont az elmúlt 2 hétben iszonyatosan nagyot nőtt a pocakom.

Egyszerűen nem megy le több folyadék.

2015. febr. 9. 16:41
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Pedig hidd el, hogy muszáj, a vérnyomásod miatt is, hogy rendben legyen. Gyűrd le valahogy a vizet, mert ez a fél liter napi szinten irtó kevés.

2015. febr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem cukor áll a háttérben.

Egyél kevesebb szénhidrátot. Sok húst és zöldséget.

Vigyázz a gyümivel is csak mértékkel, mert sok bennük a szénhidrát.

2015. febr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!