Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha ultrahangon 1 héttel...

Ha ultrahangon 1 héttel nagyobbnak mérték a babát a koránál, akkor most annyi hetesnek számítok?

Figyelt kérdés
23+5 hetes helyett azt mondták egy héttel nagyobb, azaz 24+5 hetes a baba. Akkor a 24+5-öt vegyem alapul, és előbb szülök 1 héttel? Azon gondolkodom, hogy attól még, hogy egy baba nagyobb vagy súlyosabb, még nem jelenti azt automatikusan hogy a belső szervei, tüdeje stb. ennek megfelelően érettebb is. Vagy hogy van ez?
2015. febr. 11. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha változik a terminusod, szólni fognak neked. Addig ez semmit nem jelent. A korai uh méretei még számítanak, ilyenkor viszont simán van egy hét eltérés, semmit nem jelent.
2015. febr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A szülés időpontját módosították, igaz csak 3 nappal vitték előbbre, nem 1 héttel. Viszont az alapján meg pont 24+5 hetesnek számítok.
2015. febr. 11. 12:47
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és eddigi ultrahangokon mindig napra pontosan a korának felelt meg.
2015. febr. 11. 12:48
 4/9 anonim ***** válasza:
1 hét a végén már semmit sem fog számítani.
2015. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem a 19. héttől kezdték nagyobbnak mondani, mint a számított terminus, de mindig benne maradtak a számítottba, tehát az utolsó havi időpontjától nézték.

Azért nagyobb a te babád is UH szerint, mert nagyobb az átlag mérete. Az enyém végül is 4,3 kg lett. :)

És idő előtt szültem, mert akkor már tudtuk a 36. heti UH szerint, hogy nagyobb baba és már nagyon fájt mindenem, így a 37. hét végén indítottak.

2015. febr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
azért mert egy baba már a pociban nagyobbra nő mint orvosilag meghatározott méretek, attól nem lesz idősebb is. ha te 30 évesen 180cm-vagy, pedig egy átlag nő 165cm, akkor te se 45 évesnek mondod magad, nem? hülye példa, de jobb nem jut eszembe :) a méretek alapján hetet dob ki a gép, ezzel számolják, de semmit nem jelent, csak hogy a nagy átlagtól kicsit nagyobb a babád...
2015. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, amit írtál, én is erre gondoltam.. :)
2015. febr. 11. 19:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nagyobb a babád mérete uh-n, az nem jelenti azt, hogy a terhességben is előrehaladottabb vagy.

Én voltam 5 hetesen uh-n, még csak petezsák látszódott, majd pár nappal ezután bekerültem a kórházba, ekkor már volt szikhólyag, 7 hetesen mentem legközelebb, akkor volt szívhang. Vagyis a terhességem teljesen megfelelt a számolt időnek, tehát annyi idős terhes voltam, mint amennyit számoltak. Ehhez képest 33 hetesen a fiam méretei 36 hetesnek feleltek meg, vagyis 3 héttel volt nagyobb. Viszont hozzáteszem, hogy 3960 grammal született.:)

Szóval ez semmit nem jelent.

Nyilván akinek 3 kg-al és 50 cm-el születik meg a babája, ami az átlag, annak annyi hetesnek is felel meg a méret, ami uh-n van, míg akinek 4 kg-al meg 55 cm-el születik a babája, annál nyilván ugyanannál a terhességi hétnél nagyobb méreteket fognak mérni.

Szóval valószínűleg csak nagyobb ütemben fejlődik a babád, de nem a terhességed idősebb.

Amúgy a 12. hétig teljesen egyformán fejlődnek a babák, tehát ha ekkor van változás, nagy mértékű eltérés a méretek miatt, akkor módosítanak. A 12. hét után minden méretbeli eltérés csak egyéni fejlődési ütem.

2015. febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De a terheskönyvem szerint ugrottam egy hetet.
2015. febr. 11. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!