Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Fogjátok pólyázni a...

Kismamik! Fogjátok pólyázni a babát? Ha igen, ha nem, miért?

Figyelt kérdés
2010. febr. 11. 15:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Én nem pólyáztam őket, viszont az egyik babámat takaróba csavartuk gyakran, úgy hogy a kezét is "lefogtuk", mert csak így nyugodott meg. Újszülötteknél ezért csinálták ezt régebben (ma nem szokás, de nem teljesen hülyeség) A baba, ha sír, kezével lábával hadonászik, és ettől még jobban megijed, illetve "begerjed". Nem "tudja" még, hogy az a saját keze/lába, ezért jó ilyenkor, ha le vannak "kötve", de nem minden babán tudsz ezzel segíteni (másodikomnál ez nem jött be), szóval ki kell próbálni...
2010. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én úgy tervezem, hogy pólyázni fogom 1-2-3 hétig. A pocakban eléggé össze van kuporodva, be van préselődve, viszont amikor kibújik, szana szét ágazik mindene. Na nem egész nap, de bele fogom tenni pólyába, hogy ez a biztonság érzete meglegyen. Én így gondolom.:)
2010. febr. 11. 15:48
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Már a kórházból is pólyában hoztuk ki, így nagyon biztonságosan lehet fogni. 6 hetes koráig abban is aludt. Próbáld ki, de amint az első válaszoló is írta, egy takaró is megfelel, hogy bebugyoláld a babát. Az anyaméh melegsége és biztonsága után talán így nem olyan rideg nekik a külvilág. Jó dolog a pólya.
2010. febr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Én három hónapos koráig mózes kosárban altattam, az olyan "kuckós", amikor "belepróbáltam a kiságyba, majdnem elveszett benne... :o)

Aztán 3 hós kora után gond nélkül átkerült oda. (Ez azért is volt jó, mert nem kellett messzire mennem, de rögtön "külön volt", én nem szerettem volna, ha beszokna a mi ágyunkba, de persze ez egyéni döntés, hogy kinek mi a jó, én pl. azt sem ellenzem, csak én nem tudok együtt aludni senkivel.. :o)

Jó babázást!

első

2010. febr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Nővérem csípőszűkülettel és csípőficammal születtem(anyám szintén) nálunk emiatt nem a ajánlották a pólyát.
2010. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Májusban fog érkezni. :) Köszi a válaszokat. Pólya van, kapunk több helyről is, venni nem kell. A kicsi fiamnak nagy kitolás lesz a pólya, eddig több uh-on azt láttuk, hogy a kukacát markolássza. :D
2010. febr. 11. 16:25
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Szia. Nekem vagy 2 hetes koráig abban aludt, ugye a kórházban kötelező volt, itthon meg kb még egy hétig aludni abban volt. De mikor evett, felvolt abban a kis időben nem pólyáztam. Lehet fura de én pólya nélkül biztosabban tudtam fogni és szoptatni is egyszerűbb volt.
2010. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Hát én nagyon vacilálok vele. Anyukám nagyon ajánlja. Viszont a védőnő nagyon nem. Azt mondta azért mert a hasban össze vannak gömbölyödve. Meg utánna is sokáig az a természetes testtartásuk. A pólyában meg ki vannak feszítve egyenesbe. Megkérdezem majd a szülésznőt is, hogy neki erről mi a véleménye. Egyébként pólyám van itthon, kimostam, kivasaltam, ha kell kész van.
2010. febr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Akkor simán összegömbölyödve kell becsomagolni. :)


Én nagyon mellette vagyok egyelőre, pont azért, hogy kicsit le legyen fogva. De nem egész nap. Hátha az biztonságérzetet ad neki. Majd ez úgyis akkor derül ki, ha már megszületett.

2010. febr. 11. 17:45
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk 2 pólya várta a kicsit itthon, de végül nem használtuk. Inkább plédbe "pólyáztam" be, ahogy a kórházban. Puha, meleg megoldás az is, bár nem annyira gerincbarát, mikor fölvesszük.

Szerintem jó a pólya, csak ortopédiai okok miatt nem szabad túlzásba vinni.

2010. febr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!