Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen Nagy-Britanniában...

Milyen Nagy-Britanniában terhesnek lenni? Milyen a szülés?

Figyelt kérdés
2010. febr. 11. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
hát szerintem ugyan olyan mint pl Magyarországon vagy bárhol máshol a világban .
2010. febr. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam :-)

inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy odakint hogy zajlik ez orvosilag és védőnőileg.

2010. febr. 11. 16:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
[link] A bejegyzés írója Nagy-Britanniában kismama, sok érdekességet leír a két ország terhesgondozásának és szülészetének különbözőségeiről.
2010. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A szulesrol nem tudok meg mondani semmit, mert meg csak 24 hetes kismama vagyok, de a terhesgondozast leirom.

8 hetes terhesen kell menni a GP-hez (haziorvos). Egyezteti az adataidat, megmondja, hogy mikorra varhato a babad, mer egy vernyomast, es kb ki is fujt a vizsgalat. Bar ez igy nem igaz, mert kesobb lesznek vervetelek, amiknek az eredmenyet elemzi, es szukseg eseten ir fel pl. vas tablettat, stb. Utana kell idopontot kerni a midwife-hoz (szuleszno es vedono egyben) O fogja vegigkiserni a terhessegedet, neki mondhatod el a panaszaidat, O ker uh idopontot, O ad vervetelre papirt, vagy van aki le is veszi a vert, minden alkalommal nez vizeletet, vernyomast mer, es a 12. het utan O nezi a baba szivhangjat is. Egyebkent ha megszuletik a baba, O megy hozzad az elso idoben, segit mindenben. 12. es 20. heten van uh. Az elson a Down kort szurik es a baba meretei alapjan pontositjak a szules idopontjat, a masodikon megnezik, hogy rendben fejlodik-e, es ha tudni szeretned es persze a babad is, akkor megmondjak a picur nemet. Uh nincs tobb. 16. es 34. heten van vervetel. Kozben persze minden honapban talalkozol a midwife-al. Nekem elmondta, hogy mit ehetek, mit nem. Milyen fajdalomcsillapitasi modszerek vannak a korhazban, milyen vajudasra van lehetoseg (medence, labda...) Nogyogyasszal nem talalkozol a terhesseg alatt 1x sem, hacsak nincs valami panaszod vagy gondod. A szulest is a midwife vezeti le. Itt ugy gondoljak, hogy sem a terhesseg, sem a szules nem betegseg es ugy is allnak hozza. Nekem kicsit furcsa volt, de alapjaban meg vagyok elegedve, csak jo tapasztalataim vannak, barhova kellett mennem, mindenhol nagyon kedvesek es segitokeszek voltak. Ha kapsz egy idopontot, azt be is tartjak, en meg soha nem vartam sehol 5 percnel tobbet. Sajnos mindezt Mo-rol nem tudom elmondani. Van 2 kislanyom is, Ok meg otthon szulettek. Remelem tudtam segiteni. ha valamire esetleg meg kivancsi vagy, irj privatot, szivesen valaszolok.

2010. febr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nikcsi ***** válasza:

Szia!


En sokszor leirtam mar tapasztalataimat, keress ra a keresoben, sok ilyen kerdes volt. :)

Sok sikert!

2010. febr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nikcsi ***** válasza:
2010. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!