Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kókuszmatrac vagy szivacs?

Kókuszmatrac vagy szivacs?

Figyelt kérdés
Ha szivacs,milyen vastag? A baba szempontjából mi a különbség?
2010. febr. 11. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Ha szivacs, akkor vékony! Max. 5 cm.

A kókuszmatrac egészséges, könnyen kezelhető. Ha belefúrja a baba a fejét, akkor sem tud megfulladni, mert kap levegőt. A pisi is átfolyik rajta, ha baleset történik.

Kicsit ridegebbnek tűnik, mint a szivacs, de aki újszülött korától abban alszik, azt fogja megszokni, megszeretni.

2010. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekünk szivacs van 6cm.azt nem szeretem,hogy majdnem puha(nekem).amúgy semmi más bajom vele.Igaz,ha baleset van,nehezebb tisztítani,de én közvetlen a szivacsra tettem egy eldobható alátétet(liberós) és így nem ázik át.

viszont mielőtt veszel,nézz utána,hogy mennyi a min./max vastagság ami kell a légzésfigyelőhöz,ha szeretnétek

2010. febr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Normál szivacs, szerintem talán 8-10 cm. A kókuszmatracról nem egyszer olvastam, hogy bepenészedett, na köszönöm, ezért adjak ki tizenezer ftot? na nem...

A szivacs meg mosható, ha kell. A babának ez is abszolut tökéletes. És ha most azzal jönnek, hogy megfullad, azért van a légzésfigyelő...

2010. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat!A légzésfigyelőt már megvettük,a leírásában lesz,hogy hány cmes matrac alatt biztonságos? A kókusz:elég drágának találom,ráadásul a kiságyunk nem is szabvány méret,így meg aztán pláne.. Ezért jutott eszembe,hogy végülis generációk nőttek fel a szivacson,akkor olyan rossz nem lehet.. Csak nem voltam tisztában azzal,hogy miért is annyira fontos a kókusz.Talán csak divatos..És a szivacsvastagságot azért kérdeztem,mert több méretet láttam már,és nem igazán tudom eldönteni,hogy a baba gerincének milyen a jó. Semmiképpen nem szeretnék olyat amibe besüpped ,nehogy a későbbiekben probléma legyen.De ahogy itt olvasom,ti is a vékonyabbra szavaztok. :)
2010. febr. 11. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!