Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy számolták nekem a táppénz...

Hogy számolták nekem a táppénzt? Segítene valaki?

Figyelt kérdés
A bruttó bérem 130737ft,a netto92419ft,és ma kaptam meg a táppénzemet,ami 52000ft,akkor ez most hogy van?Ilyen kevésnek kell lennie?A nettóból nézik?Ez a januári,és január 4-től vagyok táppénzen.Ennyinek kell lenni szerintetek?Ha valaki tud segíteni megsköszönném.
2010. febr. 11. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
A bruttód 60%-a,ebből még lejön a szja és a nyugdij
2010. febr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szeptember elseje óta vagyok táppénzen, és még nem volt olyan hónap, hogy jól számolták volna a táppénzemet. Legutóbb, januárban már nem bíztam a munkáltatómra, hanem saját magam vittem be a táppénzes papírt a Tűkiszhoz, ültem végig a sort, és adtam be úgy, hogy az oroom előtt pecsételték le. Ennél többet már nem tehettem az ügy érdekében.


Mit gondolsz, sikerült nekik jól bérszámfejteni ezek után? Eltaláltad, még így se. :-(


Amit neked számoltak, az kb annyi, amennyinek lennie kell, de én már nem táplálok illúziókat.

2010. febr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én is utánaszámoltam a bruttód alapján kb. ennyinek kell lennie. Az első 15 nap betegszabi (mivel idén még nem voltál tp-n), ez 70 %-al megy, de ez csak munkanapokra jár (jan. 4-22-ig), aztán marad egy hét, ahol már jár hétvégére is (30-31-re is), de itt már csak 60%-al számolj. Minusz, ahogy az első válaszoló írta...

Szóval ennyi. Sajnos.

2010. febr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
vonnak nyugdíjat a táppénzből? nemcsak szja-t?
2010. febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

19:29-es vagyok.

A betegszabadságból járulékot is vonnak, a táppénzből nem.

2010. febr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Lesz ez még rosszabb is, hidd el!

Én most már október óta táppénzen vagyok, eddig egyszer, egyetlen egyszer számoltak jól... vagy nem kapom meg vagy rohadt keveset kapok, szóval én ezeken már nem is csodálkozom! De lehet hogy csak az én munkahelyemen ennyire bénák!

28 hetes km

2010. febr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!