Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik hétig végeznek...

Hányadik hétig végeznek méhszájzáró műtétet?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy csak a 20. hétig. Utána miért nem? Mit csinálnak ha valaki késöbb kezd kinyílni? Terhesen altatnak, vagy hogy csinálják a műtétet? Miért van az, hogy valaki teljesen tünetmentesen kinyílik már a terhesség alatt, más meg sok szenvedés után sem tágul szülésnél?!
2010. febr. 13. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igazából én nem hallottam mészájzáró műtétről.

Anyukámat 16 éve, amikor az öcsémmel volt terhes egyszerűen összevarták, csak így tudta kihordani a testvéremet, előtte már elment tőle egy baba úgy félidősen. De hogy ez miért van? Gyenge lehet a méhszáj záróizma, vagy nem tudom.

Bocs, nem sokat tudtam segíteni, válaszolni érdemben.


29h kismama

2010. febr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én szülésznő vagyok és ahol én dolgozom (Klinikán) ott már régóta nem végeznek méhszájzáró műtétet, mert rájöttek, hogy sokkal nagyobb kockázattal jár maga a műtét, mintha csak gyógyszerrel vagy magnéziummal és fekvéssel kezelnék.A műtét jobban ingerelte a méhszájat és ezért még jobban megindult a szülés. Ma már ilyen nincs, hála Istennek. Ez egy nagyon elavult régi módszer.
2010. febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Általában a 14-16. hét környékén csinálják, nekem a 17. hét elején csinálták meg. Valóban ritkán végzik el ezt a műtétet, de ha az orvos úgy dönt, hogy meg kell csinálni, akkor valószínűleg kisebb a műtét kockázata, mint annak, ha nem végzik el. Azt nem tudom, hogy később miért nem végzik el, de utána már csak fektetni szoktak, és gyógyszerekkel minél tovább visszatartani azt, hogy meginduljon a szülés. És persze a fertőzések kiszűrésében sokkal alaposabbak.

Engem altattak, de csak nagyon rövid ideig, de van, amikor helyi érzéstelenítéssel csinálják.

Az pedig teljesen egyén fűggő, ki hogyan és mikor tágul. Van akinek végig nyitott a méhszáj, de a szülésnél mégsem tágul jobban...

2010. márc. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!