Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Glicerines kúp vagy kanalas...

Glicerines kúp vagy kanalas székletlazitó jó terhesség alatt? Kinek mi vállt be? 34hkm

Figyelt kérdés
Sajna kemény székrekedéssel küzdök tegnap nőgyógyász vizsgálat során is észrevette..elég rossz volt..és aztmondja ezen csak gyógyszer segithet de nemirt fel semmit. Viszont nemvagyok a gyógyszerek híve,de sajnos ami anno meghajtott most már az sem!Iszok eszek mindenfélét ,tejeskávéra rostost semmi se hat a gyümölcsök se,minimális széklet van dee azis 3-4bogyónyi..elég kellemetlen már.

2015. febr. 27. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Laevolac szirup nekem jó volt. Nem szokik hozzá a szervezeted, meglágyítja a székletet és így segít. Minden terhességem alatt küzdöttem székrekedéssel és mindig ezt használtam. Glicerines kúpot nem javaslom, mert az erős székelési ingert okoz, de a fő problémán nem segít, ráadásul bajt is okozhat a túlzott erőlködés.. Várandósság alatt sokaknál lelassul az emésztés, de ez szülés után visszaáll.
2015. febr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a jelenlegi helyzetet gyógyszerrel tudod megoldani, majd a patikus segít mivel, ne várj. viszont hogy ne alakuljon ki megint ilyen annyit tehetsz, hogy:

-kávét felejtsd el csak ront a helyzeten méghozzá sokat

-ha rostos alatt cukrozott gyümölcslevet értesz az se fog segíteni

- gyümölcsök közül is van amelyik kifejezetten hasfogó

-ellenben meg kellene inni min. 2-3 liter vizet. sima tiszta vizet.

-zabpehely (nem müzli), korpa, kefir, joghurt, stb.

2015. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja és még annyi, hogy azért nem jó hosszú távon gyógyszeresen megoldani a kérdést, mert a székrekedés eleve annak a jele hogy túl kevés vizet viszel be. ezért a szervezeted kevesebben enged "oda". na most ha ezt gyógyszerrel felülírod, akkor még kevesebb jut oda ahova fontosabb.
2015. febr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nah azt nemhiszem hogy keveset iszom nemmondom hogy sokat de keveset sem.Felváltva iszok ásványvizet(sima) teát,100%os gyümölcsleveket iszom,De most reggel végre lett rendesen székletem.Pedig csak mézeskenyeret ettem meg tejeskávét tejszinhabbal utána egykis baracklevet,nemtudom ez segitett e..de kicsit megkönnyebbültem.Háth az orvos mondta h vegyek valamilyen székletlazitót..és nemtudom melyiket lenne érdemes:S
2015. febr. 27. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség alatti székrekedésnek nincs köze a folyadék bevitelhez. Az egyik legfőbb oka a panasznak a terhességhez alapvetően szükséges progeszteron nevű hormon. A hormon hatásai közé tartozik ugyanis, hogy a testben a sima izomzatot lazítja, köztük a bélrendszer simaizomzatát is. Emiatt az emésztési folyamatok is változnak, az étel tovább időzik a vékony és vastagbelekben, így gyakoribb lesz a gázképződés, székrekedés. A rossz hír, hogy a terhesség növekedése során a növekvő méh a bélrendszer helyzetét is megváltoztatja, így a motilitás tovább csökken, a táplálék továbbítása még lassabb lesz, így sajnos a panaszok is fokozódnak.

Nekem négy várandósság alatt négyszer volt ilyen problémám. Mind a négyszer nőgyógyász Laevolac lactulóz szirupot javasolt, amihez nem lehet hozzászokni és már pici babák is kaphatják. Várandósság után minden ment szépen mint azelőtt.

2015. febr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Javaslom az útifű maghéjat! Egy kanálnyit 2 dl vízbe elkeverni és gyorsan meginni, mert felszívja a nedvességet és "kocsonyásodik". Én is nagyon megszenvedtem a székrekedéssel a terhesség első szakaszában, de ettől sokkal jobb lett. Teljesen bio, nem árt a babának. Reggel és este is szoktam inni. Én inkább ízesített vízbe vagy üdítőbe szoktam keverni, úgy ihatóbb. Nincs íze, csak az állaga olyan fura. :-) Gyógynövényboltokban lehet kapni. Fél kg kb 1500 Ft-ba kerül.
2015. márc. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
en kupot hasznalok, mas sajnos nem segit nekem. 37hkm
2015. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!