Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig tart még ez az állapot?

Meddig tart még ez az állapot?

Figyelt kérdés
6hetes kismami vagyok.Csak aludnék,nem bírok a fekvésen kívül semmit csinálni. Kínzó hányinger,szédülés,rossz kedv,teljes erőtlenség. Férjem tegnap azt mondta elhagyom magam.Tényleg lehetne ez ellen tenni,hogy ne ezt érezzem?Tényleg elhagyom magam,vagy más is volt így?
2015. febr. 28. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

De kedves...

Én ugyanígy voltam, az első 3 hónapban, iszonyatos fáradtság, elgyötörtség, folyamatos émelygés, erőtlenség. Munka után hazaértem, és alig vártam, hogy lefeküdjek aludni.

Jellemzően a második trimeszterre elmúlik, nekem el is múlt.

2015. febr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez sajnos a terhesség velejárója,jobbik esetben 12 hétnél elmúlik teljesen vagy csökken.De van egy ismerősöm akinek egészen a szülésig megmaradt az álmosság.
2015. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele,mint te.A 6. és a 9. hét között borzalmasan voltam.Egész napos rosszullét,erőm meg kedvem nem volt semmihez!Ráadásul nekem itt volt két kisiskolás és egy óvodás gyerek.A Férjem egy angyal,hogy szinte mindent ő csinált és még engem is elviselt.😊 Aztán a 9. héttől fokozatosan jobb lett.Hétfőn töltöttem a 12. hetet és időnként ugyan rámtör még a hányinger, de összességében azt mondhatom,hogy már jól vagyok!
2015. febr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem irigylem tőled a férjedet.
2015. febr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Képzeljétek el, hogy itt ülök a gép előtt, egyik kezemmel az egeret fogom, a másikkal a fejemet támasztom és közben halál unalmas fejet vágok, félig lehunyt szemekkel! :)

9hetes múltam, mintha csak én írtam volna ki a kérdést! :)

Rettentő hányinger, folyamatos fáradtságérzet, kedvetlenség és totál szétfolyva érzem magam itt a székben. Nem túl nagy kedvvel megcsinálom a napi teendőket, ezek után pedig úgy ülök le, mint aki legalább 24órán keresztül végzett volna valami fizikai munkát, és csak az alvásra tudok gondolni :)

2015. febr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nekem nem volt hányinger vagy rosszullét...viszont a fáradtság az elképesztő volt...olyan szinten hogy egész nap feküdtem,kimentem a konyhába és le kellett ülnöm mert olyan fáradtnak éreztem magam,mint aki órák óta futott volna..most 11 hetes vagyok még mindig hamar elfáradok de már valamennyivel jobb...nekem anyukám mondogatta,hogy jaj ne csináljam már nem beteg vagyok hanem terhes...meg hasonlítgatott másokhoz hogy nézd meg ezt meg azt az milyen fürge volt...azt mondtam neki h lesz.rom ki milyen fürge volt...azután nem mondogatta xD
2015. febr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1-2 hét


nem te hagyod el magad, ez ilyen, nálam is így volt, a szervezetnek kell egy kis pihi, mert turbó dolgozik, minden energiára szüksége van

2015. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Na, épp most írtam ki a kérdésemet, én meg épp amiatt aggódok, hogy nem érzek kb. semmit. A fáradtság nálam csak annyiban jelentkezik, hogy szívem szerint már 6 körül mennék tusolni és irány az ágy. De a nagyfiam miatt nem tehetem meg, ki kell bírni. Viszont ez a fáradtság sem annyira elviselhetetlen. Na, én meg épp ezért vagyok ideges: vajon minden okés velem/velünk?...
2015. febr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Altalaban a 12.hetre elmulik. En sajnos a peches kategoriaba estem, en 18 hetesen meg hanytam, de nem ez az altalanos, ugyhogy ne aggodj, nem lesz ez mindig ilyen nehez :) mit tudsz tenni? Pihenj, fekduj ha az esik jol, probalj minel tobb folyadekot inni, lehetoleg vizet vagy gyumolcslevet, de csak kortyonkent, ne igyal hirtelen sokat :) csak azt edd, ami jol esik, semmit ne eroltess, de probalkozz kekszekkel, abonettel stb, mert ha ures a gyomrod, lehet rosszabb a hanyinger. Nekem 3x3 b6 vitamint javasolt a doki, amig csak hanyingerem volt, addig segitett is (hanyas ellen sajnos nem) probald ki! Kitartas :) 21 hkm
2015. febr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Marha kedves egy férjed van... nem te hagyod el magad, ez tényleg tud ilyen szar lenni. Én már túl vagyok rajta, mert 20 hetes múltam, de az elején, a 6-9. hétig ugyanígy voltam, mint te, egész napos brutál hányinger, néha hánytam is, annyi erőm alig volt, hogy pisilni kimenjek, feküdtem csak, mint egy darab fa. Volt, hogy csak üres zsömlét bírtam enni napokig. Még amúgy a 14. hétig rosszul voltam, de a 9. után már össze bírtam kapni magam, addig nem.

Mondjuk az én férjem totálisan megértette, nem vagyok alapból egy hisztis nő, aki mindenbe bele akar halni, szóval sejtette, hogy ez most elég durva lehet, és gyakorlatilag mindent megcsinált helyettem itthon, kérdezte, mit kérek, hozta az ágyba a kaját (már amikor bírtam enni), szaladt a lavórral, mikor hirtelen jött rám a hányás, mindig úgy ment boltba, hogy megkérdezte, kívánok-e valamit, vagy van-e valami, amit úgy érzem, hogy bírnék enni és már hozta is. Soha egy rossz szót nem hallottam tőle, azt mondogatta néha, hogy bárcsak legalább egy napra átvehetné tőlem ezt a kínlódást.

Megmutathatnád a válaszokat a férjednek, hátha kicsit elgondolkodik magán... Neked pedig kitartást, elmúlik idővel!

2015. febr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!