Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ijesztgetnek? Ha faros...

Miért ijesztgetnek? Ha faros akkor császármetszés?

Figyelt kérdés

32 hetes kismama vagyok,a múlt heti ultrahang szerint faros baba.

Akárkivel beszélek,mindenki rögtön rávágja hogy na akkor császár!

Tényleg ennyire gyakori lenne hogy ilyenkor már nem fordul meg?!


2010. febr. 13. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Megfordulhat még,akár a szülés előtt is megtudják fordítani sok esetben.
2010. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Egy ismerősöm simán szült faros babát,mondjuk nem volt egyszerű,de megcsinálta.A súlyától is függ,mert nyilván egy nagy babát nem fognak simán engedni,minthogy egy nagyon picit sem.És a doki megpróbálhatja megfordítani is.
2010. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az ultrahang szerint a koránál egy kicsit nagyobb is...de szerintem csak 1 héttel idősebb...
2010. febr. 13. 19:04
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

hát a 32 héten szerintem még korai megmondani, de előre ezt nem is lehet. mert mi szombaton mentünk be, azt mondta a doki befordult a baba, tökéletesen fekszik, akár meg is tudnám szülni, ha minden jól menne. De mire szülésre került a sor elmozdult és azt mondta doki esélytelen. (Mondjuk nem ezért nem tudtam megszülni, hanem mert oxigénhiányos lett a méhszájam meg egy ujjnyira volt nyitva (jó indulattal) és fájásaim se voltak)

De nagyon sokan szültek farfekvéses babát, de ez annyira sok mindentől függ, pl a dokidtól, ha ő jobban szereti a császárt ilyen esetben akkor én belemennék a császárba, nehogy aztán szerencsétlenkedjen a babának meg valami baja legyen. A szobatársam gátvédelemmel akart szülni, egy jó hírű onkologusnál, el is vállalta, mert miért mondta volna hogy neki nincs nagyon ez irányú tapasztalata: a csaj mindenhol szétrepedt meg kishíján elvérzett. Úgyhogy én a doki kompetenciájára bíznám ezt a dolgot.

2010. febr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
nekem is a 32.-dik héten faros volt a 36.-dikon viszont már fejvégű és hozzáteszem abszolut nem vettem észre mikor fordult meg.
2010. febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a 18. héten már faros volt, azt mondták ez nem jelent semmit. Ok! Elmentem a 28. héten 4 d-re és még faros volt. Aztán 32. hét-faros. Mondták nem baj megfordul. 37 hetes vagyok és nem fordult meg. Nagy baba és tegnap már a köldök zsinór is a nyakán volt. Nekem biztos a császár. Első gyerek, úgyhogy nem tudom melyik a jobb. Ezt is és azt is mondanak. Az biztos, hogy egy közel 4 kilós faros baba talán tényleg jobb ha császározva jön ki. Nekem ekkorára jósolták.
2010. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Nekem végig faros volt, és nem is volt nagy, mégis végig azt mondták, hogy császár. Az is lett, és 2950grammal és 50cmrel lett meg a fiam. Én örülök neki, hogy nem kellett farral megszülnöm.

A doki is mondta, hogy első babánál nem szoktak kockáztatni egy faros szülést, ha már második, vagy többedik baba lenne, akkor simán, de elsőnél nem.

2010. febr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mikor lesz "biztos" általában hogy császármetszés lesz?!

A szülés előtt pár órával vagy héttel?

2010. febr. 13. 19:56
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
a szülés pillanatában, de még annak folyamán is változhat ahelyzet
2010. febr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem végig faros volt. A dokim mondta hogy császár. 38. héten uh-n még mindig faros volt. Na akkor kitűztük a nagy napot. Aznap is volt uh. Császár lett. Ettől függetlenül nagyon szép élmény maradt az egész. Igaz volt időm felkészülni rá lelkileg.
2010. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!