Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességtől (testi változások...

Terhességtől (testi változásoktól) való félelem. Mi segíthet ezen túllépni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok félelmem van a terhességgel kapcsolatban. Főként a testi változásokkal kapcsolatosan.

Nagyon zavar, hogy így is hatalmas melleim vannak (85/E vagy 90/E szokott kelleni fazonfüggő). Ha a terhesség alatt tényleg nő vagy 2 méretet nem tudom hogyan fogom feldolgozni, hiszen már most sok problémát okoz testileg és lelkileg is.

A másik nagy félelmem a fogaim állapota. Hirtelen elkezdett romlani a folyamatos ínygyulladásom miatt, pedig már nagyon sok mindent kipróbáltam és az orvos utasításait is követem, de sokszor szenvedek ettől is. Mi lesz ha terhesség alatt is fokozódik ez a probléma. Amúgy is rettegek a fogorvostól. Már már betegesen. Csak úgy tud hozzányúlni, ha erős nyugtatókat kapok előtte.

Van rajtam felesleg is, aminek a ledolgozásán vagyok évek óta és hiába tartok be mindent sajnos nem akar lemenni (eü okokból híztam), ami azóta rendeződött, de a kilók maradtak és egyszerűen a sport és egészséges étkezés ellenére sem mozdul meg (nagyon rég óta, orvosom szerint legyek türelemmel hát oké, de 1 éve meg se mozdul a mérleg)

Rettenetesen félek ezektől a dolgoktól.

Hiába mondják, de ott a baba stb az a legfontosabb. Ez így is van, de akkor sem szeretnék ebbe bedilizni, mert ennyire zavar a testem, leginkább a melleim. Annyira idegesít már most is hogy ilyen nagy...

A másik félelmem a gátmetszés. Rettegek tőle. nem szeretnék sem repedni, sem azt, hogy vágjanak. Mennyire kivitelezhető manapság a gátvádelem? Mármint orvos függő persze, de ki mit tapasztal.

Szívesen várom hasonló félelmekkel küzdő kismamák beszámolóját. leginkább azokét, akik nagy mellel és felesleggel indultak neki a terhességnek. Még csak tervezzük, de annyira félek ezektől a dolgoktól, hogy így nem is szeretnék belevágni, de ha arra várok, hogy csoda útján összemegy a mellem, akkor sosem lesz talán gyerekem.


2015. febr. 28. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

-rendszeres terhestornával nem csak magad tarthatod fitten, de lelkileg is kiegyensúlyozottabb leszel, majd észreveszed, csináld rendszeresen

-egyél sok zöldséget

-fogromlást kálciumhiány okozza, sokan szedik is terhesség, szoptatás alatt

-a gátmetszést szülés alatt meg sem érzed, sokkal jobb, mint ha repednél össze vissza, vagy végbélnyílásig, nagyon veszélyes a metszés nélküli szülés, nem is értem sokan miért erre gyúrnak

-a melleidet már eddig is kicsinyíthetted volna ha zavar, ezentúl hordj puha melltartókat, "csak" szoptatás végéig kell kibírnod, utána még az is előfordul, hogy több szövet fejlődik vissza és kisebb lesz

2015. febr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
*amúgy már az írásodból is süt a helytelen életmódod, ez rátesz a kétségbeesésre
2015. febr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még jó, hogy direkt leírtam, hogy sportolok és egészségesen étkezek. Ha szülés előtt megműtenék a melleim, kb semmire sem megyek, mert szülés után szintén nem lesz megfelelő, főleg úgy, hogy a műtétet követően nem 1-2 hónap mire elnyeri a végleges formát. A kisebbítő műtét befolyásolja a szoptatást is.

És nincs rá 800.000 forintom sajnos :(

2015. febr. 28. 15:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs nagy mellem, de súlyfelesleg volt terhesség előtt. Terhesség alatt nem szedtem fel sokat, 14 kg- ez még azt mondják elmegy. Odafigyeléssel szerintem nem lesz probléma. Bár én nem tudtam enni, rosszul voltam végig. Megszületett a fiam, már fogytam Nagyon sokat. Rengeteget eszem, de szopizással lement. 84 kg voltam terhesség végén, most 5 hónapos a fiam, 66 kg vagyok. Terhességemet 70 kg val kezdtem. A gátmetszes nem fájt, siman ment a szülés. Már nem látszik semmi. Sztem doki függő. Drukkolok:-)
2015. febr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A gátmetszéses részt nem értem. Ott pontosan mitől tartasz?
2015. febr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért félek a gátmetszéstől, de valami borzalmasan rossz dolognak képzelem el ami elviselhetetlen fájdalommal jár és esetleg később valamilyen problémát okoz...nem tudom pontosan megfogalmazni..
2015. febr. 28. 15:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek 1 gyerek után is felvarrták a mellét-pszihológus igazolással. 4es válaszoló vagyok
2015. febr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Problémát nem okoz később. Fájdalommal egyáltalán nem jár, ugyanis fájás alatt vágják.

Ahhoz tudnám hasonlítani, hogy valaki kalapáccsal rávág a kezedre, ezzel egyidejűleg megcsíp egy szúnyog. Na, ebben az esetben ez a szúnyogcsípés.

2015. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem a metszés fáj...a varrás!!
2015. febr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!