Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabéteszesek...

Terhességi diabéteszesek nektek volt, hogy kiderült a vércukormérőről hogy rossz? Ha fél 10kor kelek fel mit egyek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tegnap előtt először 10.1 -et mértem....nem hittem el majd újból megmértem...6.2.... na mondom nem hiszem el...újból megnéztem 7.0 volt.Ez arra utal hogy rossz a gép ugye?

A másik kérdésemet pedig arra értettem hogy akkor kihagyom a reggelit...lassú vagy gyors felszívódásút egyek?Esetleg keljek fel reggelikor és egyek reggelit?Nem dolgozom mert veszélyeztetett vagyok.


2015. márc. 1. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Menj el a patikába vagy a háziorvoshoz, esetleg a diabétesz-gondozóba, ahol le tudjátok ellenőrizni a gépedet. Eszel, 1 óra múlva mérjétek két géppel.

Nekem mindig ellenőrizték a gépemet is, amikor vérvételre mentem. A vénás vérből kicseppentettek a gépre és összehasonlították a laboros eredménnyel. Úgy derült ki, hogy 1,5 értékkel felülmér a gépem és utána ehhez mérten nézte a doktornő az eredményeket. Kb. 2 hetente volt vérvétel.

Ha valami nagyon gubancos eredmény jött ki, annak ellenére, hogy mindent pontosan betartva csináltam, akkor többször ismételtem, viszont jegyeztem is.

Az sem mindegy, hogyan csinálod. Az első vércseppet mindig le kell törölni és a másodikkal mérni. Nagyon fontos, hogy sok folyadékot igyál, mert azt is befolyásolja az eredményt.


A felkelésre sajnos nem tudok mit mondani, én direkt mindig 6.45 felé keltem, hogy 7.00 körül ehessek. A fél 10 nagyon késő. Nekem olyankor már majdnem a tízórai jött.

Szerintem mindenképpen jobb lenne, ha korábban kelnél, ennél, utána is le tudsz pihenni.

2015. márc. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

amikor cask tudsz lassú felszivódású kaját egyél, mert az szinten tartja a vércukor szintedet. Én ezért hagyom ki a gyümölcsöket mert két eprc után éhes vagyok tölük. Nekem is diabéteszem lett a 25. héten derült ki, azóta diétázok.Mérem magamnak és kontrollon is voltam, és ugy néz ki már a normál tartmoányban vagyok, de attól még a végéig be kell tartani a szabályokat..

8,1-gyel csináltam meg a terhelésest, most 5,0 volt a kontroll, de kéthetente ellenőrzik a végéig.

Ne hagy ki reggelit, max az órát állítsd a bioritmusodhoz.

Normál esetben 7kor kell enni, ha te 9:30kor kelsz akkor mindent tolj el 2,5-3 órával.

2015. márc. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!