Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is volt durván száraz...

Másnak is volt durván száraz a bőre terhesség alatt? Tudtok rá valami jó módszert?

Figyelt kérdés
20 hetes vagyok, az elejétől szenvedek azzal, hogy száraz a bőröm, hiába kenem bármivel. Nem a hasamról van szó, azt még külön kenem kismamáknak való olajjal, így az rendben van, de a vállam, a felkarom, és a hátam rettenetes. Ha nem kenem minden nap, képes cafatosra száradni és peregni le, így, hogy kenem testápolóval, "csak" húzódik, viszket, feszül. Próbáltam már többféle testápolót, olajat, a jobbakkal annyit értem el, hogy már nem "pikkelyes" a bőröm, de ugyanúgy látványosan száraz. Próbálok figyelni a folyadékbevitelre, terhesség előtt nagyon keveset ittam, szerintem 1 liter se volt meg egy nap, most minden nap lenyomok 2 litert a torkomon, amiből legalább 1,5 liter víz, de ennél többet nem bírok, már ettől is hányni tudnék :/ Nincs esetleg valami jól bevált kencétek, ami segíthetne?
2015. márc. 1. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Shea vaj!! Csodákra képes! :)

Én azt használom most is,meg terhesség előtt is,és az 5éves fiamat is azzal kenem.Nekem is irtó száraz a bőröm,főleg terhesség alatt,kivéve a hasam,de a lábam,kezem,arcom szörnyű....de a shea vaj szinte azonnal rendbe teszi,naponta többször is kenem magam vele.

Próbáld ki szerintem!

2015. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a körömvirágkrém vált be. Ha nagyon száraz a bőröm a testápolók nekem sem segítenek, sokszor még csípik is a bőrömet.
2015. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyet értek az elsővel. A shea vaj, vagy az olyan krémek amik tartalmazzák. Nekem is alapból iszonyat száraz a bőröm,van,hogy az arcom hámlik,meg minden. A hasam nekem sem,ez érdekes,de azért azt is be szoktam kenni vékonyan. A kicsi is szereti amikor kenegetem,olyankor mindig rugdos vagy kinyomja magát a tenyerembe. :D
2015. márc. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na jöttem kukkolni én is, igaz én csak 10 hetes vagyok és két felét próbáltam még sikertelenül. Allitolag ginszeng kivonatos testápoló annyira jó.. Nekem nem tűnt még fel. De lehet adok még neki pár napot.
2015. márc. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi lányok, akkor teszek szerintem egy próbát a shea vajjal, hátha az segít :)
2015. márc. 2. 08:41
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Egyébként az sem mindegy,hogy milyen tusfürdőt használsz. Én most a Synergen-t használom,ami a Rossmann saját terméke. Megfizethető,mert 3-4 ft körül szokott lenni és jó. De van kakaóvajas meg shea vajas tusfürdő is,azt is használtam,de nekem egy idő után ha megszagolom,olyan áporodott szaga van. Nem tudom miért. Még a terhességem előtt használtam.,szóval nem amiatt éreztem,mert érzékenyebb lett az orrom.
2015. márc. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát én már kínomban babafürdetővel fürdök, mert ezerfélét kipróbáltam, és egyik se volt jó. Ettől valamit javult a helyzet, de még mindig elég gáz :/
2015. márc. 2. 23:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a terhesség alatt ez van. :S Mondjuk nekem alapból száraz volt előtte is a bőröm. A párom hülyének nézett,mert az éjjeli szekrényen ott van a testápoló és hajnalban felriadok,csukott szemmel nyúlok érte és kenem a kezem. :D
2015. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!