Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nehezen szánta rá magát,...

Aki nehezen szánta rá magát, hogy legyen testvér, hogy alakultak a dolgok, örült hogy végül lett testvér?

Figyelt kérdés
2015. márc. 1. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Meg nincs kis teso, de augusztusban dontottuk el h na akkor fogjunk hozza, az elso 2 honapban nagyon bizonytalan voltam h akarom-e vagy meg korai lenne stb. Azota se jott ossze es most mar nagyon vagyom ra. Lehet valoban ugy van amit nem kapunk meg annal jobban akarjuk. Lehet nem sokat segitettem a valaszommal de megprobaltam. :-)
2015. márc. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hasznos voltál, mert végülis te is így gondotad ahogy írtam.

Olyan nehéz hogy lenne mégegy és így kevesebb idő jut majd rájuk, persze a kisebb már azt szokja meg, de azért a nagyobbnak tuti fura lenne. Meg az elindulások, öltözések, na meg hogy jó testvérek legyenek.

2015. márc. 1. 21:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a témához, de érdeklődés szintjén, tapasztalatom nincs. Nekem 2 éves a fiam, elég nehéz eset, annyira örülök, hogy már idáig eljutottunk. Mostmár átalussza az éjszakát (csak ne kiabáljam el, még friss a dolog), teljesen más így minden. Persze egyből elkezdtem agyalni a kistesó témán én is, de nagyon határozatlan vagyok, így érdekelnek engem is a válaszok. Egyszer úgy érzem, "na, mostmár jöhet!" (mintha olyan sokat pihentem volna :)), másszor úgy érzem, ahogy már írtam is: végre nagyobbacska lett, túl vagyunk az első 2 éven. Most újra belevágni mindenbe... nem lenne egyszerű..de én hajlok afelé, hogy igen.
2015. márc. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én csak az első babát várom de mi úgy tervezzük, hogy kb 3 év legyen Köztük. Hogy mit fogok érezni akkor azt nem tudom. De azt tanácsolom hogy akkor vágjatok bele amikor már nincsenek felelmeid vagyis minimálisan mert vmennyire szerintem ugyis marad félelem.

Saját példámat tudom felhozni, két éves voltam amikor állitólag én nagyon vágytam egy kistesóra és emlékszem a születésére, 3 éves voltam és imádtam a húgomat. Elvileg néha nehéz volt hogy osztozik a figyelem de örültem a tesómnak és Megértettem. Csak azt akarom mondani, hogy ha szeretnétek a kistesót és jól felkészítitek a nagyot, várni fogja és szeretni. Mi jó tesók voltunk mindig is, első perctől szerettem.

2015. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elso valaszolo vagyok. Igen ez volt bennem is, milyen lesz a lanyomnak (2 eves) ha lesz kis teso. Annyira szeretem h milyen lesz meg egy kis aprosagot szeretni, ez is bennem van, volt h milyenek lesznek az elindulasok, bolcsibe, ovoda jaras pici babaval, sima setak, oltozkodesek stb. Altatas, furdetesek h lesznek megoldva. Aggodtam ezek miatt nagyon, de mar most nem erdekel vegkepp. Csak vegre mar hordhassam a szivem alatt. :-)
2015. márc. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk én mindig is szerettem volna, a férjem hezitált (így próbáltam nem nyaggatni, de már elég "öregek" vagyunk), végül egy év volt, mire eldöntötte, majd még 8 hónapig vártunk rá és így végül 4 év lett a korkülönbség. Jobban szerettem volna, ha kisebb, hogy jobban együtt nőjenek fel, ugyanakkor fogalmam sincs, hogy bírtam volna... Mert kettes számú bizony sokkal mozgékonyabb, ezerszer hangosabb és idegesebb típus és jóval kevesebbet alvó (most 9 hónapos, néha óránként felkel), mint a testvére. Ráadásul fizikailag eléggé lerobbantam, amit elvileg kettő mellett még kevésbé engedhet meg magának az ember lánya. Persze azért nem vinnénk vissza :) - ránézek és elolvadok... - és szerencsére a nagyobbik is szereti, pláne, hogy a kicsi teljes rajongással fordul felé.
2015. márc. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyre jobban oda lehet figyelni, meg ha elmegyünk pl állatkertbe vagy ahol belépő van, azért úgy mégsem olyan drága. De azért ezeket nem lehet felhozni kifogásnak, mert attól még jó lehet egy testvér, csak a szülőnek is bírnia kell. Meg igen, az újbóli éjszakázások, kelések. Nálunk átalussza az éjszakát szerencsére ez elég hamar szokása lett :) Persze játék szempontjából is jól lenne tesó, mert azért két kisgyerek jobban eljátszik, pláne akkora fantáziája van egy gyereknek, hogy lehet a felnőtt nem mindig tudja követni, de ehhez az is kell hogy jól kijöjjenek. Na azt vajon mennyire nehéz elérni? Én szerettem amúgy a babázós időszakot, persze a szülés nehéz volt, így ettől is tartok.
2015. márc. 2. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!