Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Albérletben gyerekvállalás?

Albérletben gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Sziasztok a párommal már szeretnénk gyereket (én 22éves ő 24 éves) én pincér vagyok ő informatikus, 3 éve élünk együtt albérletben,azóta x milliót sikerült félretenni/megspórolni, de sajnos ez saját lakásra nem is lenne elég, és be is látjuk,hogy nem is lesz annyi pénzünk, főleg, ha jönne a gyerek is, ugye akkor az én kis fizetésem (55ezer) az nem lenne amiből fizettük az albérletet.

Így a párom fizetése lenne ami ingadozó 300-400ezer forintig,keveset van itthon,van, hogy hétvégén is itthon" dolgozik.

Én személy szerint nagyon szeretnék már, és a párom elmondása szerint ő is, szerintetek?


2015. márc. 8. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

amennyi erővel albit fizettek, annyiból már törlesztőt is tudtok

meg miért nem Fundába tettétek a pénzt, irtó olcsón ad kölcsönt mellé

2015. márc. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
32%
A főbérlővel kell megdumálni, mert ha ő rábólint (sajnos neki is van beleszólása) akkor úgy látom nincs akadálya. Tudatosan spóroltatok, szóval az anyagiak is rendben. De az élet furcsa, tehát ha valami oknál fogna mennetek kell, akkor jó, hogyha van egy B terv is a kezetekben (másik bérlemény, szülők, barátok) Bár hogy őszinte legyek, nem tudom hogy vannak-e egy ilyen dolognak jogi "következményei" :)) Remélem tudtam segíteni! Minden jót!
2015. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, mint az első, hogy érdemes lenne mérlegelni egy lakáshitelt is. Nem biztos, hogy az albérlet olcsóbb. Másrészt szocpolt máris igénybe tudnátok venni, albérletnél tudtommal nem.
2015. márc. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez a lakáshiteles dolog,hogy működik?
2015. márc. 8. 11:56
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Én is inkább lakáshitelt fizetnék és még a baba előtt belevágnék, utána ráértek még mindig nagyon fiatalok lesztek pár év múlva is.
2015. márc. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nyugodtan, ilyen fiatalon fölösleges is még a saját lakás. Fogtok mindketten többször munkahelyet váltani, mobilisak lesztek, mindig tudtok közel költözni a melóhelyhez, akár másik városba, másik országba. A megtakarítás nem illikvid, sokszor csak áron alul eladható ingatlanban lesz, az állam nem gombol le illeték címén százezreket. Gyerek szempontjai miatt szintén jó, mindig közel lehet a jó iskola, jó óvoda, ha még autóra sem kell költeni, az pláne nagy megtakarítás.

De a gyerek nagy felelősség és nagy teher, segítség fog kelleni neked, az nem megy, hogy hétvégén sem tud segíteni a párod. Nagyszülők, fizetett takarítónő/bébiszitter vagy egyéb megoldás.Az első években szerintem ez a része lesz nehezebb, nem az anyagiak, főleg, ha nem vesztek meg minden marhaságot kisbabakorban a gyereknek, aminek a nagy része fölösleges.

2015. márc. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Én azért végiggondolnam mihez kezdek egy gyerekkel es az 55ezres fizetesemmel ha ne adj isten a parom elhagy...
2015. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A mobilitás és a saját lakás közti biztonság (egy törlesztővel terhelve) közti dilemmát csak ti tudjátok eldönteni. Nagyon okosan éltetek eddig is a leírtak alapján nem hiszem, hogy várnotok kéne (anyagiak miatt legalábbis tuti nem).

Amivel nem értek egyet az a "mindenképpen szükséged van segítőre" dolog. Nyilván jól jön mama papa vagy apuka az első időbe de nem megoldhatatlan egyedül! Külföldön élünk, család 100+ km-re, párom munkába látástól mikulásig. 1 éve vagyok itthon a Babánkkal és gond nélkül viszem a háztartást a gyerkőcöt meg a kutyát! 😉 Szóval ha késznek érzitek magatokat akkor csak gyerünk!!!

2015. márc. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Figyelj...minel több pénzetek van, annál kevesebb hitelt kell felvenni egy házra. Lehet olcsóbban meg is usznatok mint az albi fizetést, attól függ mennyit gyujtottetek össze és emellé mennyi hitel kell még. Saját lakás vagy ház biztosabb mint az albi. Amúgy szocpol is változik és júliustól van használt házra is, plusz segítség.
2015. márc. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A saját lakás meg a ház biztosabb, mint az albi, de a hitel, meg a tizenxmillás tartozás plusz kamatai egy lakásra felvéve, egy olyan ingatlanpiacon, ahol a kivándorlás meg a nem túl jó szerkezetű gazdaság miatt növekedésre reálértékben nem nagyon lehet számítani, na az nem az. 22-24 évesen, abszolút nem beállt élettel, tíz-húszéves hitelre lakást venni, ez még csak nem is olyan egyszerű, hogy kisebb-e a törlesztő, mint az albérleti díj. Én egyébként 24 évesen a mostani helyzetben még akkor is meggondolnám a lakásvásárlást, ha kp-ben rendelkezésre állna az összeg. Ráér.
2015. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!