Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Összesen hány orvosi vizsgálat...

Összesen hány orvosi vizsgálatra kell menni a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Ha az elejétől magándokihoz járok, a vérvételre ő akkor is beküld egy kórházi laborba, vagy a magánrendelőjében ez helyben megoldható?
2010. febr. 15. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Rendszerint a magándoki is ugyanúgy beküld a laborba vérvételre, mert ő nem ezzel foglalkozik, és nincs otthon laborja, hogy a véredet vizsgálgassa.


A védőnőd adni fog egy papírt, amin minden kötelező vizsgálat, ultrahang és vérvétel rajta van. Ezeken kívül havi rendszerességgel szokták nézni a testsúlyt, vérnyomást, vizeletet.


Szükség szerint a te dokid is be fog hívni téged vizsgálatra 1-2 havonta, a terhesség vége felé esetleg gyakrabban.


Hogy összesen hány vizsgálatra "kell" elmenni, azt terhessége válogatja. Nekem eddig (31. hét) 6 ultrahangom és 4 manuális vizsgálatom volt a magándokimnál, 4 vérvételem és havonta egy vizeletvizsgálat és terhestanácsadás az SZTK-ban.

2010. febr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez tényleg a terhességtől illetve dokitól függ. Nekem voltak gondok az elején így én eddig voltam 5 hüvelyi uh-on, ugyanannyiszor vizsgáltak is,4 vérvételen és szinte kéthetente tanácsadáson, mert az eredményeim nagy része oda lett küldve. És még csak most járok a 17. hétben.
2010. febr. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem havonta a manuális vizsgálat, 4 vérvétel, 4 uh (+2 4d-s)és a 36 héttől hetente NST. A 36. héttől különben a manuális vizsgálat is hetente van.

37 hetes

2010. febr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A magándokihoz általában havonta 1x kell menni, ha nincs semmi baj. Védőnőhöz is havonta 1x, de ez majd a vége felé sűrűsödni fog.

A vérvételeket és sok helyen az UH-t is a helyi kórházban végzik. Nekem pl van magándokim, de nincs UH gépe.

Én most 23 hetes vagyok, védőnőnél eddig 3x voltam, orvosnál 5x. Volt 2 vérvételem, ahova a beutalókat a védőnő adta ki és az orvos tette rá a pecsétet. UH pedig: 6 hét, 8 hét, 12 hét, 18 hét. És volt egy UH a genetika miatt a 21. héten.

2010. febr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Huhh... ok, köszi. És mi a különbség a dokis alkalom, meg a védőnős alkalom között? Ha nem a kerületi kórházamat választom, akkor a védőnő honnan lesz? Mármint a lakhelyi kerületemből, vagy a kórházhoz tartozó. Bocsi, tudom, nagyon zöldfülű vagyok, de annyira nem vágom, hogy kihez hányszor kell menni és minek...
2010. febr. 16. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!