Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kreatív Kismamik, mit készítet...

Kreatív Kismamik, mit készítetek házilag a babátoknak, illetve a kelengyébe, vagy a babaszobába?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi a párommal most tavasszal kezdjük el a fiam gyerekszobáját. Az ágyat ő csinálja az apjával, a falat én dekorálom ki, varrok falvédőt, ágyneműhuzatokat, és egy-két kisebb szekrényt is elkészítünk együtt. A függönyt a nagyi varrja majd. Amit veszünk az a szőnyeg lényegében. És te? Tervezel ilyesmit?
2010. febr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én fejvédőt varrtam, faliképeket csináltam, játszószőnyeget (olyat, amire tépőzárral lehet feltenni egyes elemeket, így a baba maga rendezheti át), a nagyoknak varrtam ruhákat is. Az ablakra dekorációt csináltam, mobilt a csillárra... sok itthon elkészíthető játékunk is van (egyszerű, mindennapi háztartási eszközök felhasználásával)...hirtelen ennyi :)
2010. febr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
főleg a dekorációt: fejvédő a kiságyba, babzsákfotel, magasságmérő, rongybaba, takaró.
2010. febr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jaj, de ügyesek vagytok!!! :))

Nálunk csak babasarok lesz, külön szobája még nem lesz sajnos, úgyhogy annyira nem tudunk terjeszkedni, mert kicsi a hálónk is... De a dekorációt azt én készítem. Decoupage-képeket készítettem, édi szalvétákból, meg most készül egy ágy fölé lógatható, gyurmafigurákból készített forgóka, amit ugyan el nem ér majd a baba, de a légmozgással mozognak majd a könnyű, színes figurák.

Ha újra belejövök a kötésbe, akkor télire készítenék neki egy sálat és egy takarót. :)

De szívesen várok még ötleteket. :)

2010. febr. 16. 10:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Én hímezni tudok és szeretek. fejvédőt tervezek, későbbi időszakra majd párnát rajta egy édi alvó báránykával, kis kockát, rajta állatfigurákkal vagy számokkal, még később magasságmérőt.


Ja, és mindenképpen egy születésértesítőt vagy mi a szöszt. Pelenkában lóg rajta egy alvó maci, mint valami mérlegen, és alatta van a név, születési dátum, hossz és súly, amivel született. Ez lesz az első, még ha nem is fogja értékelni a kicsi azonnal. :-)

2010. febr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia én varrtam egy zsebes pelenkatartót a kiságyra, a fejvédőkre új huzatot és a jövőhéten fogok gipszképeket önteni. Nálunk is babasarok lesz. És ha marad elég időm akkor egy forgókát is akarok csinálni.
2010. febr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi fehér kiságyat,ill bútort vettünk,és pasztelbarna festékkel saját szánk ízére formáluk. :) A falra a kiságy fölé Kisvakond és barátai-t festettem(kb 50 cm egy-egy figura) A kisággyal szemben lévő falra egy plafonig érő fát tervezek filcből,aminek a lombján tépőzárakkal feltett fényképtartók (fólia)lesznek. És hogy a maradék fal se legyen csupasz,oda gipszből öntök ki képkereteket(hatalmas teret ad a fantáziádnak :)) és a keresztlányommal kifestetem őket,majd gyerekrajzok kerülnek beléjük.Sajnos hímezni,kötni nem tudok... :(
2010. febr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindent készítettem, ill. készítek a lányoknak.

Gyerekágyra köthető zsebes tartó.

Gépkocsi első ülésére rögzíthető tároló (ezt ellopták a kocsinkkal együtt)

Ágynemű, ágyneműhuzat, nem csak a saját csemetéimnek

Játszószőnyeg (ezt nem magunknak, rokon gyereknek)

Kistakaró, díszpárna (ezt kötöttem)

Sapka, sál, kesztyű (ezt is több gyereknek, varrtam)

Fürdőbugyi, tréninggatya, kapucnis felső, kis szoknya, trikó, fürdőlepedő, ünneplős ruha (az egész családnak: egy anyagból a gyerkőcnek ruha, anyának ruha, apának pedig nyakkendő - esküvőre mentünk)

Gyerekszobába én nem szeretem a porfogókat, így csak az ablakra, ajtóra csináltam üvegmatricákat, ezeket évszakonként cserélem.

2010. febr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 e-dit válasza:
[link] oldalra nézz be! Itt sok hasznos ötletet, szabásmintát,leírást találhatsz játékok, ruhák, egyebek készítéséhez. Folyamatosan kerülnek fel az új ötletek.
2010. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jó az oldal!
2010. jún. 28. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!