Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Antibiotikum+terhesség? Ugye...

Antibiotikum+terhesség? Ugye nem lesz baj?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztusban kiműtötték a bölcsességfogamat. 3 érzéstelenítőt kaptam, mindig egyre erősebbet. Majd kb 1-1,5 hétig Flector port ittam. Csak az használt a fájdalomcsillapításra. Mielőtt kiszedték kaptam rá gyulladáscsökkentő gézlapot. Illetve szedtem még egy fajta antibiotikumot de már nem tudom a nevét.

Még abban a hónapban kiderült, hogy terhes vagyok. Mèg kb 4-5 hetes voltam a dokit kérdeztem nem e lehet probléma de félvállról odabüfögte hogy nem. Most 34 hetes vagyok eddig minden ok. Csak most újra bennem van a félsz, nem tudom miért. Eddig nem is gondoltam rá.

Volt valaki hasonló helyzetben?


2015. márc. 21. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Én amíg nem tudtam, hogy terhes vagyok (nem tervezett baba volt), többször is ittam elég sokat, mert diplomaosztó, előléptetés stb volt. A dokim azt mondta, hogy nem okozhatott problémát, mert az első hat hétben nincs összeköttetésben ilyen szempontból a magzat és az anya. Elég hosszan fejtegette, hogy mi jelenthetett volna bajt és mi nem.

Én a helyedben még egyszer rákérdeznék, de én biztos nem járnék olyan dokihoz, aki ilyen fontos kérdésekre csak odaböffent egy választ.

2015. márc. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugi,semmi baj nem lesz. Akkor még olyan picike volt,hogy ha gond lett volna,akkor az már ott kiderül. Mármint úgy értem,hogy ha olyan mértékben ártott volna neki,akkor elment volna a baba. Az érzéstelenítőtől tuti,hogy nem lesz baja,antibiotikumot meg írnak fel terhesség alatt is,hogy ha úgy ítéli meg az orvos,hogy a gyulladás,betegség kockázata nagyobb a baba egészségére nézve,mint az ha kikezelik.
2015. márc. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem augmentint irtak fel, tudták hogy terhes vagyok és azt mondták nem lesz baj. A gyógyszeres csík megint nem árt az biztos. Nekem is ki akarták szedni a bölcsességfogamat csak nem akartuk a röntgent így ha rossz csikot kapok és annyi, ha szükség lenne rá augmentint. A porban nem vagyok biztos, de azt mondják 6 hetes korig igazából nem ártanak a gyógyszerek, ezt egy orvos válaszolta neten.
2015. márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja nekem azt mondták az érzéstelenítő se árt. At egész macerából csak a röntgen ártalmas.
2015. márc. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyaralás után teszteltem pozitívot.


A nyaralás elég elhajlósra sikerült, 10 nap non-stop piálás, fű, illetve antihisztamin az allergiámra, valamint napit két doboz cigi.

Dokinak említettem, mondta, hogy az égvilágon semmi hatása nem volt még akkor.


Most már 11 hónapos a baba és makkegészséges. Az első egy hónapban talán a keménydrogokat leszámítva nehéz olyat bevinni, ami ártana neki - akkor még nincs kapcsolat az anyai szervezettel.

2015. márc. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És a kemény drogok is csak azért mert hónapokig a vérben vannak amúgy. Nem úgy mint a gyógyszer és alkohol, azok gyorsan kiurulnek.
2015. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja igen volt röntgen is ugye. Nekem is ugmentint írtak fel. Köszönöm a sok megnyugtató választ.
2015. márc. 22. 06:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen általában azt szoktak. Nekem most hogy ki akarták venni a fogam de ugye nem akartak röntgent csinálni a baba miatt (meg én se csak abban bíztam röntgen nélkül hátha) úgy mondta az orvos hogy ha rosszabb lesz az inyem menjek vissza és ír fel gyulladáscsokkentot és az nem árt, valojaban maga a gyulladás sem egészen semleges a babára nézve szóval jobb kezelni. A röntgen meg olyan hogy árthat de van akinek muszáj és mégis egészséges a babája. Ne értsd félre nem azt akarom mondani hogy rontgeneztesd magad ha nem muszáj de egy felvétel ha olomkopeny rajtad volt Elvileg annyit nem árthatott.
2015. márc. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!