Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Autoimmun pajzsmirigy gyulladá...

Autoimmun pajzsmirigy gyulladással szültetek gyereket? Megszülhettétek vagy császármetszéssel jött a világra? Minden rendben volt-e a babával?

Figyelt kérdés

2015. márc. 29. 15:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs gyerekem, de ilyen problémám van és több ismerősömnek is. Természetes úton szülhettek és minden rendben volt a babával, nyilván folyamatosan kell endokrinológushoz járni, hogy a megfelelő gyógyszeradagot beállítsák. Sok sikert a babához:)
2015. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Nálam sajnos azután derült ki, hogy megfogant a második kisbabánk, 18 hetes vagyok, endokrinológusom szerint átmehet a placentán vagy elkaphatja a baba születés közben...nőgyógyászom is azt mondja ilyen esetben általában császárt javasolnak :( én attól rettegek, de ha muszáj, a babám érdekében, természetesen bevállalom...
2015. márc. 29. 17:15
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyébként gyógyszert nem kell szednem, TSH-m, FT4-em rendben van, 3 havonta kell ellenőríztetnem. Neked mennyi az ATPO-d? nekem 170
2015. márc. 29. 17:17
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia! 32 hetes vagyok, korabban tulmukodesem volt, 13 eve. Azota rendben vagyok, csak az anti TPO volt 238.

En magan hormontanacsadohoz mentem el, miutan egyszer missed ab-bel elveteltem.

Bar az altalanosan elfogadott nezet szerint, autoimmun gyulladasnal arthat a jod, nekem a jod vitte le az anti TPO-m 70-re.

Azota endszeresen nezik a TSH-t, a baba fejlodeset, de egy szoval nem mondtak, hogy ezert csaszarozni kellene. Mondjuk ez nem Magyarorszag...

2015. márc. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azt megkerdezhetem, miert javasoljak ilyen esetben a csaszart? Erdekelne, mit mondott neked a nogyogyaszod.
2015. márc. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én még ezt nem hallottam soha, pedig én is érintett vagyok. Mondjuk ez a jód-dolog meg külön érdekes, nekem még a jódozott sót is megtiltották. Jó lenne tudni, hogy mégis akkor mi a helyes.
2015. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Utolso: nekem mar 13 eve, a tulmukodesnel megtiltottak a jodozott sot. Az altalanos nezet a joddal kapcsolatban: autoimmun gyulladasnal, tulmukodesnel nem ajanljak. Ugyanakkor a magzat fejlodese szempontjabol elengedhetetlen a jod. Ajanlok egy jo kis szakmai oldalt:

[link]

A magan hormontanacsadom kivetelevel meg az itteni endokrinologusok is, mindenki a jod elhagyasat javasolta. O volt az egyetlen, aki kulfoldi tanulmanyokkal, szakmai kutatasokkal tamasztotta ala a velekedeset, miert is fontos a jod. A missed ab-am utan senki sem akart foglalkozni velem, hiszen egyszer ez barkivel megeshet, ezt mondtak. Hozzatettek, valoszinu, a pajzsmirigyem miatt volt. (ertekeim jok voltak) A magan hormontanacsado allitotta be a jodszintet, 2 havonta ellenozrituk az anti TPO-t, es lass csodat: ami mar 5 eve 238 volt, lement 70 korulire, ugy, hogy a TSH-m es minden egyebem azota is a normal ertekeken belul maradt. Szamomra az eleg egyertelmu.

2015. márc. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!Magánrendelésre járok mindkét helyre, az endokrinológus azt mondta, hogy sajnos az ATPO átmehet a placentán, ami fejlődési rendellenességet okozhat a babánál vagy elkaphatja születés közben, pajzsmirigyelégtelenséggel születhet. Aggódom, bár lehet nincs miért, említettem is a nőgyógyászomnak, akiben amúgy megbízom, alapos, kedves, szeretem. Ő azt mondta a rendellenességek miatt ne aggódjak, szerinte nem lesz gond, amúgy is követjük, mindene rendben van, viszont azt mondta általában ilyen esetben javalott a császármetszés...utolsó trimeszterben kell Atpo-t nézessek, addig a többit, most megyek 1 hét múlva, remélem még mindig rendben vannak. Amúgy a jódtól engem is eltiltottak, az endo. szerint a só még mehet, viszont terhesvitamint sem szedhetek, bár csak 2 mikrogramm van általában bennük.
2015. márc. 30. 13:09
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondtak, atmehet a placentan es a baba tulmukodessel is szulethet, ezert ellenorzik most ot tobbszor. Csak azt nem ertem, mit kaphat el a baba szules kozben...miert javasoljak a csaszart...
2015. márc. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát mit mondjak, én sem vagyok vele teljesen tisztában :) állítólag maga az autoimmun gyulladást! viszont az nem csak a pajzsmirigyemen van, az egész testemben lenne? nem látok tisztán, nagyon elején voltam, viszont hamarosan elmegyek és még rákérdezek!amúgy kedves utolsó, Te vagy a 32 hetes?
2015. márc. 30. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!