Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megosztana velem par egyedulal...

Megosztana velem par egyedulallo kismama, anyuka a tapasztalatait a terhessegrol, a szulesrol es a mindennapokrol?

Figyelt kérdés
en is ebben a helyzetben vagyok, es szeretnem ha megosztanatok erzeseiteket, gondolataitokat, tanacsaitokat velem. koszonom! 36 hetes egyedulallo kismama
2015. márc. 29. 16:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Én szülés után 1 hónappal maradtam egyedül.

Most 2 éves a lányom, jelenleg sincs senki az életemben.

Hogy anyagilag nehéz, az nyilvánvaló.

Lelkileg attól függ, milyen a személyiséged.

Nekem iszonyat nehéz, minden egyes nap szenvedek, a túlélésre játszom, alig várom a szeptembert, hogy végre bevegyék óvodába a gyereket és én kereshessek munkát, ne kelljen 24 órában csak a gyerekkel lenni, mert teljesen leszívja az energiám.

Ami még ettől is rosszabb, az az, hogy nincs mellettem egy társ akit szerethetek, aki engem szeret, akihez odabújhatok, átölelhetem.

Olvasom, hogy néhány egyedülálló anyuka azt írja, hogy a gyereke a mindene, hát én nem ilyen vagyok, nekem kínszenvedés egyedül gyereket nevelni segítség nélkül, szerető társ nélkül élni maga a pokol.

2015. márc. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
koszonom, hogy oszinten irtal. En a terhesseg elejetol egyedul vagyok, de anyukam sokat segit mar most is. csakhat parom nekem sincs, es biztos vagyok benne, hogy 2 ev mulva sem lesz, ahogy most meg neked sem, mert ezek az idok nem az ismerkedesre vannak...nehez igy jarni neha vizsgalatokra is, mert latom ott a parokat, a ferjeket...es bar ki tudja, hogy ok hogy vannak persze, mert mindenkinek vannak gondjaik, de azert megis ott egyutt vannak. Teljesen mas igy szerintem, mint egyedul. Senkinek nem kivanom, hogy egyedul legyen terhes, es nemcsak magunk miatt, hanem a gyerek miatt is, kesobb is. Az eleve nehez terhesseg, csak meg nehezebb igy. Dehat ezt csak azt tudja, aki tapasztalja. Azert ne add fel kerlek, biztosan talalsz munkat hamarosan, es meg egy rendes ferfi is eljohet, aki majd beletek szeret egyszerre :) ja es persze anyagilag es megterhelobb igy, nekem az egy evem sincs bedolgozva , nem kapok gyedet se majd stb. de lelkileg a legrosszabb talan...ezert is kertem, hogy irjatok...
2015. márc. 29. 17:11
 3/13 anonim ***** válasza:
Hat hónapos volt a harmadik gyerekem, mikor egyedül maradtam. Az elején nagyon nehéz volt, volt, hogy szédültem a fáradtságtól, a földön ülve szoptattam, nehogy elejtsem a gyereket. Kezdetben csak napról-napra éltünk. Aztán lassan könnyebb lett. belejöttem, hogy mindent nekem kell elintéznem. Egy éves volt, mikor már simán nekiindultam a három gyerekkel nyaralni. Aztán epilepsziás lett a kicsi. Akkor megint nehezebb évek következtek, sok kórház, ott nagyon nehéz volt, hogy nincs senki, aki leválthatna, hogy kialudjam magam. Aztán sikerült beállítani a gyógyszerét és megint jobb lett. Vissza tudtam menni dolgozni, és a mai napig nagyon megértőek a munkahelyemen. Most már nyolc éve vagyok egyedül, megszoktam, szerintem már mindent meg tudok oldani.
2015. márc. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
koszonom, hogy irtal. Nagyon nehez ez amiken keresztulmentel, de jo olvasni, hogy mennyire eros voltal vegig. es hogy mentetek nyaralni is egyutt!! Nem semmi, amit egy anya kibir, mar latom. 8 ev viszont nagyon hosszu. Nem is szeretnel mar talalni part esetleg? Vagy csak nem erolteted, de elfogadnal meg valakit? Engem is foglalkoztat ez a kerdes, hogy egyaltalan el tudnek e fogadni mar barkit azok utan amiket en is ateltem...de belul vagyom ra, ugyhogy inkabb nem hazudok magamnak. Te mar nem vagysz ra egyaltalan, jobb igy, vagy esetleg mas az oka?
2015. márc. 30. 10:29
 5/13 anonim ***** válasza:

Én egy 8 évig voltam együtt a gyerekem apjával, amiből 5 év házasság volt. 3 évig próbálkoztunk a babával, nem jött össze, már volt időpontunk meddőségi klinikára, amikor pozitiv lett a tesztem. Rá egy hétre rájöttem hogy a férjemnek hónapok óta viszonya van. Nem akartam egy percig se vele maradni, pedig ő nem akart elválni, könyörgött meg minden, de nekem már késő volt.

Egyedül vállaltam a babát. Igazi boldog babavárás volt, lakás felújítás, baba szoba tervezés mindent pozitívan éltem meg. Szerencsére jól állok anyagilag, igy ez a része nem okozott problémát, jókat nevettem a civakodó párokon a baba boltokban, én azt vehettem meg amit jónak gondoltam, nem vívtam öl harcot senkivel hogy melyik babakocsi is lenne ideális. Lassan másfél éves a fiam, több lehetőségem is volt már kapcsolatra, de az az igazság, hogy egyenlőre jól érzem igy magam. Sose voltam szingli, mindig alkalmazkodtam másokhoz, most csak a fiamnak akarok megfelelni. Idővel biztos be fogokok engedni valakit az életünkbe, de egyenlőre nem állok rá készen. Mindent meg lehet oldani egyedülállóként, hozzá állás kérdése az egész szerintem, én valahol még büszke is vagyok rá, hogy mindent kézben tartok.

2015. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszt!!! Jo olvasni Teged, nekem sokat segit, es lelkesit! Igazi vaslady vagy !!!! :) Ezt az elonyt amit irtal, amugy en is eszrevettem, hogy nem szolt bele senki, hogyan rendezzem be a gyerekszobat, mit vegyek meg, mennyiert stb. Amikor cukorteheleses vervetelen voltam sok not elkisert a parja. Eloszor "irigykedtem" , aztan mikor hallottam, ahogy a ferfi beszel a norol, peldaul, akik mellettem ultek, tok szep parnak tuntek addig, amig a ferj el nem kezdett beszelni...a feleseget szinte csak egy funkcionak tekintette, nem is nonek. Csak egy eszkoznek, aki megszuli a fiat, akit mar annyira var, es a no nem is erdekes. Fuu, akkor elszornyedtem kisse, es szinte orultem hogy egyedul ulok ott... Az viszont jo, hogy Te meg tudsz allni a labadon, marmint jo allasod van, ha megertenek bent is, ez sokat szamit es ha szereted csinalni, amit csinalsz, akkor megjobb, es igy el tudod tartani magatokat. Ez fontos, kevesbe frusztralt ilyenkor egy no. Neha azert hianyzik az a ferfi energia, amit kozvetiteni tudnak, de amugy egyelore en sem tervezek ismerkedni se. Majd eljon az ideje. Azert mindenkepp gratulalok Neked 3 gyerekkel! Nekem erot ad a te peldad!
2015. márc. 30. 13:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi történt az apukával ha megkérdezhetem? Amúgy félig én is egyedűlálló anyuka vagyok hisz nem élek a párommal együtt.. Együtt vagyunk de nem élünk együtt és nem tudjuk hogy sikerülni fog-e az összeköltözés még a pici születése előtt.. Amúgy nekem is sokat segítenek anyukámék anyagilag de pl engem az zavar hogy a legtöbb vizsgálatra egyedül kell mennem mert édesanyam és párom mindig dolgoznak. Az is rossz hogy nem tudom párommal megosztani a babavárás boldog vagy épp kellemetlen perceit mivel ritkán is találkozunk.
2015. márc. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Remelem sikerul az osszekoltozes Nektek. Ha csak ez az akadaly, es joban vagytok, akkor biztos, hogy sikerulni fog. En is sokszor voltam egyedul vizsgalatokon, neha jott anyukam, mert o vitt kocsival es akkor megvart. De en sajnaltam, hogy ott ul velem neha orakat.velunk megoszthatod a babavarast :) en se nagyon tudom kivel.

Nekunk elvaltak utjaink a "parommal", de nem neveznem annak se, mert nem volt soha jo kapcsolatunk sajnos. ez van. de mar lezartam, csak szeretnek en is megismerni, meghallgatni hasonlo helyzetben levoket, mert azert neha nehez igy. de mar most is akik irtak, segitettek nekem. koszonom

2015. márc. 30. 17:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok :) látom neked már nincs sok hátra szülésig. Kisfiad lesz vagy kislányod? Sajnálom hogy szétmentetek apukával bár ha soha nem volt jó a kapcsolat akkor jobb is így. Lényeg hogy túl tetted magad rajta!! Egyébként én is reménykedek abban hogy sikerülni fog az összeköltözés :) ígyis sok embertől hallom hogy anyám nyakára szülöm a gyereket,mindnekinek negatív véleménye van erről a terhességről ez nagyon zavar. Mivel 21 éves vagyok így engem a fiatalságom miatt is elítélnek szóval nekem még ez is rossz :( én nagyon sok jót kívánok neked és a babádnak és nekem most olyan jól esett az a pár sor amit írtál nekem :)
2015. márc. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ne torodj vele mit mond mas. Biztos vagyok benne, hogy anyukad orul az unokajanak, es 21 evesen tokeletes korban szulsz hidd el. Mar minden megvan hozza, hogy jo anya legy, es ossze fogtok koltozni, ebben is biztos vagyok,csak tarts ki.:) Nekem is anyukam segit, es meg sokaknak ilyen helyzetben, de nem marad ez mindig igy. ne aggodj. Egyutt lesztek majd a paroddal, mint egy szep csalad, de anyukad akkor is segiteni fog :) Mert az anyak ilyenek, majd most mar Te is megtapasztalod magadon :D En mindig azt hittem hogy az en anyam tul aggodik mindent, de most mar kezdem megerteni egyre jobban, hogy a legtobb anya szeretete ilyen, es felt es aggodik a legkisebb szarsagokon is :) hulye voltam, hogy nem fogtam fel, de mar tudom. Orulok, hogy te is anya leszel, nagyon szep egy ilyen fiatal kismama!!! Amugy kisfiam lesz. es Neked? :)
2015. márc. 30. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!