Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12-ik héten milyen vizsgálatot...

12-ik héten milyen vizsgálatot végeznek?

Figyelt kérdés

Segítsetek, mert nem értem. Olvasom, hogy van genetikai uh, meg elvileg sima uh is? Hogy is van ez?

Az Sztkban mit végeznek el? És a magándoki?


2015. márc. 29. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Genetikai uh SZTK-ban. Magándoki nemtudom mit csinál, mert sosem jártam.
2015. márc. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18.Heti a genetika. 12.Heten sima uh van plusz, ha befizeted az arat akkor kerhetsz kombinalt v integralt tesztet. (Down kor, edwards kor..ezeket szuri)
2015. márc. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12 és 18 hetes is genetikai. Mindenhol genetikai, itt olyan elváltozásokat keresnek melyek utalHATnak fejlődési rendellenessegre. Ezért genetikai. Ugy értem ugyanazt nézi egy maganorvos mint egy sztk-s orvos.
2015. márc. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a köznyelv elnevezte genetikai UH-nak a 12. és 18. hetit. Rendszeres probléma van belőle olyan helyeken ahol genetikai tanácsadás és normál ultrahang is van. Néha több telefonhívás egy anyukának míg kideríti, hogy tulajdonképpen genetikára vagy ultrahangra küldték el.

Egyébként ahogy írták genetikai bajra utaló jeleket néznek, viszont az ultrahang nem diagnosztikus, tehát az alapján nem lehet kijelenteni, hogy genetikai betegsége van.

12. és 18. heti UH az ultrahang.

Ha elmúltál 37 éves vagy a vértesztek eredménye rossz vagy az UH-os során olyan rendellenességet tapasztalnak ami genetikai betegségre utalhat akkor genetikai tanácsadóba küldenek tanácsadásra és UH-ra (

2015. márc. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm a rávilágítást, most már megértettem. Eddig nem volt világos, hogy sima vagy genetikai uh lesz e.

Mindenkinek köszi a válaszokat!

2015. márc. 30. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!