Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt, illetve a...

Terhesség alatt, illetve a gyermekágyas időszakban a kórházi ellátás során részesültetek-e gyógytornában?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mikor (szülés előtt/után)? Ez minden terhes és anyuka számára volt, vagy csak egyes esetekben (pl. csak a császárosoknak, vagy csak akinek az orvos kért gyógytornászt)?
2015. márc. 30. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem és a környezetemben senkit nem láttam aki kapott volna gyógytornát. Nem is értem miért lenne erre szükség.
2015. márc. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Se előtte se utána nem volt lehetőség se gyógytornára (császáros voltam).
2015. márc. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Magánúton elmehetsz. OEP biztos nem finanszírozza a kismamák gyógytornáját. Akiknek valóban szükségük van rá, azok is hónapokat várnak időpontra.
2015. márc. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nincs gyógytorna a kórházban. se időd, se erőd, se kedved nem lenne hozzá..
2015. márc. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt van gyógytornára lehetőség a kórházban. Közvetlen szülés után a kórházban nem. A védőnő viszont adott gyakorlatokat itthon, illetve a kórházba is lehet járni tornára gyermekágyas időszak után a nemrég szülteknek. A szülés módja nem számít.
2015. márc. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmi ilyesmi nem volt, de anyukám mesélte, hogy mikor ő szült minket 30 éve ment a gyógytornász hozzájuk a kórterembe, és ajánlott gyakorlatokat.
2015. márc. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! 1 éve szültem császárral, (Szeged, Női Klinika) az operált osztályon és a gyermekágyon is minden nap jött a gyógytornász.
2015. márc. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3. babám koraszülött lett, Zalaegerszegre került. 2 nap múlva mehettem utána. Mivel császáros voltam, hozzám is jött gyógytornász. Megnézte a hasamat és adott gyakorlatokat, amik rendbe teszik a szétvált hasizmomat.
2015. márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából nem magam miatt kérdezem, terhes sem vagyok.

Csak szülészet- nőgyógyászat vizsgára van egy olyan tételem, hogy fizioterápia. Ennek kapcsán olvastam egy protokollt, hogy elvileg a terhesség alatt is és a gyermekágyas időszakban milyen fizioterápia van. Kíváncsi voltam, hogy ez egy bevett szokás, és mindenhol megy a gyógytornász a kismamákhoz, vagy csak bizonyos esetekben vagy hogy is van ez:D

2015. márc. 30. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!