Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megéri elmenni egy magándokiho...

Megéri elmenni egy magándokihoz a 12-ik heti ultrahangra?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy az Sztk-ban mivel sokan vannak, futószalagon nézik a babákat ultrahangon.

Viszont a 12-ik héten nagyon sok mindent kell tüzetesen átnézni a babánál. Hogy van erre ideje egy Sztks orvosnak 2-3 perc alatt?

Szóval szerintetek befizessek egy magándokihoz erre az egy vizsgálatra, vagy ott sem nézegetik több tíz percig?


2015. márc. 30. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a magándokim is megcsinálta. Az sem volt hosszú, de nem 2 perc. Engem megnyugtatott, h nem siettetett, nem akart kifelé dobni a rendelőből. Minden méretet 3x mér és átlagol. Jobb érzés, ha tudod, h a babádat ketten is látták. Én pl. féltem a végtaghiány miatt, mert pont a 12. heti uh előtt halottam egy hírt, h az anyukánál nem vették észre, h a babájának nincsenek ujjai, mert a kórházban csak kinyomtatják a sablonszöveget a számítógépből, max megváltoztatnak rajta pár adatot. Azon a sablolnon is szerepelt, h a végtagok rendben, így nem is nézte utána már senki. Kb így történhetett az elmondás szerint.


Na és akkor a doki kinagyította a kezeit és lábait, h számoljam meg az ujjacskáit. Ilyet a kórházban nem kérhetsz, kiröhögnek, elhajtanak.

2015. márc. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem elég sokáig nézegette a magándoki, meg fel is vette dvd-re nekem, kb 10-15 perc volt az uh, emellett persze minden kérdésemre válaszolt. 20 percig meg nincs mit rajta nézni, szerintem elég időt szánt rám.

az sztkban az uh nálunk úgy zajlik hogy 2 embert hívnak be egyszerre, van kb. 1 perced hogy kitaláld mit szeretnél, és arra se válaszolnak tisztességesen.

Magán doki párti vagyok, a felszereltség, a kiszolgálás, a türelem, a szülés közbeni bánásmód, és a rendelési idő rugalmassága miatt.

2015. márc. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is sztk terhesgondozásra járok, de erre nem sajnáltuk a pénzt. Elmentem azért a kórházba is, de nálunk Vácon tényleg 2 perc volt. Ismerősöm is volt az Uzsokiban, neki rendesen megnéztek mindent, Mi elmentünk a 12. héten kombinált tesztre fizetősre, ennyit megért a nyugalom akkor is ha amúgy nem járok magándokihoz. Kaptunk dvd-t, képeket, vérvétel is volt, a kórházban annyit láttam a babámból amíg lehúztam a pólómat és már jött is a következő kismama..
2015. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanúgy voltam, mint a 3. válaszoló. Szt-ba járok, de a 12 hetes kombinált tesztet megcsináltattam egy magánkórházban, erre nem sajnáltuk a pénzt. Ott tényleg alaposan megnézik, lemérik, megszámolják, plusz vérvétel is van, utána sokkal nyugodtabb az ember. Aztán a 20 hetesre én már a sima rendelésre mentem. Ha aggódós típus vagy (a legtöbben azért ilyenek vagyunk..), akkor szerintem mindenképp menj el privátba.
2015. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem megérte, mert 14. hétre kaptam az SZTK-ba időpontot. Ugyhogy én elmentem 12 hetesen magánba. Én a 10 perces csomagot választottam, mert többre nem futotta, ez volt 12 ezer ft.
2015. márc. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sztem csinaltathatsz kombinált tesztet is és annak van uh része szintén. 30 percig is tarthat, nem két perces vizsgálat mint állitólag az sztk.


Amúgy én magandokihoz járok és 20 percet simán töltöttem az uh szobában 12 hetesen. Nagyon alapos és rendes doki. Baba nem akarta megmutatni a tarkóredőt de addig nyomozta a doki amíg megmérte normálisan. Aztán képet kértünk és túl sokat mozgott a baba, alig lehetett elkapni egy jó képet. De megoldotta :) ugy 5 perc alatt.... A nemét is nézegette lelkiismereten de nem mert tippelni sem a végén. Némelyik sztk-ban vannak lelkiismeretes orvosok de sok helyen nem azok.

2015. márc. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kórházi ultrahangon voltam, tényleg gyorsan megvolt, de végig sorolta a nő, mit nézünk: ujjak, gerinc, koponya, bordák stb. Én persze a felét sem láttam annak, amit ő, csak foltokat, de hát ez a munkája ugyebár. :) A bordákat felismertem mondjuk, de a legtöbb részletet nem. Úgy gondolom, alaposan és lelkiismeretesen végignézett mindent, csak nem időzött rajta percekig. Ők gyakorlottak, pár másodperc alatt látják, hogy minden a helyén van-e, és már mennek is a következő testrészhez.
2015. márc. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

En az RMC be mentem Pestre, egy ora hosszaig tartott a vizsgalat, mindent jo alapossan megvizsgaltak, utana kapsz egy cd-t es egy 20 30 olda

las konyvet a babadrol :) Szerintem menny el egy komolyab vizsgalatra mert tenyleg megnyugtato erzes hogy tudod mindent alapossan megneztek es minden rendben van a babaval..

2015. márc. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!