Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes vagyok és nagyon...

34 hetes vagyok és nagyon vizesedek. A lábam és a kezem is be van dagadva és nem csak nap végére, hanem reggel is mikor felkelek, tehát egész nap. Szóljak az orvosomnak vagy ez természetes?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Bizonyos mértékben természetes. Az orvosod meg tudná mondani, mennyire kóros ez a vizesedés.

Amit házilag is tehetsz:

Minden lehetséges idődben a lábad székre, kanapéra, könyvekre... polcolva magasan pihentesd vagy feküdj.

A sót mellőzd az ételeidből, mert megköti a vizet, vizesedést súlyosbítja.

Nagyobb gond, ha közben a vérnyomásod is felugrik, azt is ellenőrizd.

Ne állj egyhelyben és ne ülj sokat, váltogasd a testhelyzeteket, ha nem tudsz egész nap feltett lábakkal pihenni.

2010. febr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a 27. héttől folyamatosan szenvedtem a vízesedéstől. Eleinte csak esténként, majd már reggel is duzzadt volt a kezem-lábam a víztől. EZ volt a legkellemetlenebb terhességi tünetem. Én nem mentem orvoshoz, szerintem nem szükséges, csak ha gond van a vérnyomásoddal. Csak az segített, ha felpolcoltam a lábam.
2010. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem orvos kell ide, hanem gyógymasszőr vagy nyirokmasszőr. Az ödéma szakszerű masszázzsal kezelhető.
2010. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Javaslom a hosszú szárú zokni használatát vagy a fáslizást.Egyél kevesebb sós ételt és igyál csalánteát mert az vízhajtó hatású.Nekem bevált 2 hét múlva szülök és a lában lelappadt.
2010. febr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
vérnyomásodat mérd meg!!!ha nem magas nincs gond bizonyos fokig természetes a vizesedés és utolsó vizeletvizsgálatod rendben volt?és pisilsz eleget?ezek nagyon fontos dolgok,én nem akarlak ijesztgetni nekem toxémiám volt amikor is aztán koraszülésem lett császárral ezért ilyen jellegű problámánál már megtanultam egy életre hogy jobb félni.írj privit ha gondolod
2010. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!