Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon durván eltorzult az...

Nagyon durván eltorzult az arcom kb már 2 hete, a kezeim lábaim olyan vizesek 2-3 napja hogy az ujjaim alig hajlanak! Nem sokára szülés? 35hkm

Figyelt kérdés
Derekam 1 hete ugy fáj hogy nem tudok szinte menni, a hajlataim fájnak mintha izomlázas lenne,sokat keményedik a hasam de olyan szinten hogy kellemetlen,ilyenkor alul a hüvelyembe végig nyilaló fájdalom! 3 hete ritkán van jósló fájás,de a napokban már többször előfordul. már az elejétől nem érdekelte az orvost a menszeszem dátuma,ő a baba méretei szerint számol. 31 hetesen mégis 1937 gramm volt baba méret szerint. menszesz szerint már most lennék 37 hetes. ha valóban 37.hétben vagyok örülnék ha lassan megindulna,észrevehetően ereszkedett le a hasam.

2015. ápr. 18. 18:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Figyi, voltál ezzel a vizesedéssel orvosnál? Nem ám terhességi toxémia! Vérnyomásod rendben van?

Nem akartalak megijeszteni! Lehet a szülés közeledte is, de ezzel vigyázni kell.

Remélem minden OK. :)

2015. ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem voltam még,mert állítólag természetes a vége felé.. de megyek a védőnőhöz kedden,említem neki mindenképp. köszönöm a válaszodat,remélem nincs gond bár nekem is előfordult már az agyamba hogy ez már nem normális...fejem is nagyon durván duzzadt. az a víztől lehet, plusszba torzulnak a vonások.. egész végig 7-8 kilót szedtem fel,ingadozott.. aztán most az elmult 2 hétben feljött 5 kiló :O szerintem ebben a víz játszik szerepet...
2015. ápr. 18. 19:03
 3/16 anonim ***** válasza:
Ugyan így jártam, felismerhetetlen voltam. Mindenki mondta, hogy 1-2 nap és szülök. Nem volt igazuk, mert a víz pár nap alatt lement, újra a régi lettem és volt még vagy 2-3 hét szülésig
2015. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz mennék mielőbb...
2015. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát ja, ahogy így írod, hogy hirtelen +5 kg...

A vizesedés persze, előfordul, meg az arc eltorzul a szülés előtt valakinél. De ha Te is úgy látod, hogy nagyon durva a helyzet akkor hétfőn menj el légyszi orvoshoz!

Lábdagadása volt az egyik szobatársamnak, amikor szültem. Na nem az a "rendes" vizesedés, ami kb mindenkinél. Rá sem ment a nadrág, neki feküdnie kellett, orvoshoz járnia, meg minden.

Volt kolléganőm meg csak vizesedett , így 40 !!!!!!!!! kg ment fel rá összesen. Az 50 kg-s csaj 90 kg-val ment szülni. De vele amúgy nem volt baj.

Na arra akartam kilyukadni, hogy nem feltétlenül van baj, de nem árt, ha rád néznek! :)

2015. ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha ennyire vizesedsz, hogy nem tudod az ujjaidat sem hajlítani, akkor sürgösen menj orvoshoz, mert ez nem fér bele a normális mértékbe, hanem terhességi mérgezés jele általában.

Ha nem kerülsz idöben orvoshoz, akkor eletveszélybe kerül a baba is meg te is.

2015. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
2-3 hét épp megfelelő lenne a szülésig,csak ne huzzam ki május végéig amit baba méret szerint állapitottak mert már nem birom :( köszönöm a válaszokat, ha nem változik a helyzet meglátogatom a háziorvosomat,bár terhességem alatt egyszer nem mondott semmit.. sőt amikor terhes lettem,ugye vett a nőgyógyász kenetet (nem tervezett baba) és kiderült hogy hát van 1-2 baci,meg a vizeletembe is. és a házi orvos azt mondta igyak sok folyadékot majd kipisilem,amúgy előbb kikellett volna vizsgáltatni magam mielőtt teherbe esek.. 2 éve vagyok nála,eléggé sokat betegeskedtem.. állandóan ugyan az a gyógyszer kezelés bármi bajom volt,és egyszer sem kért vérképet! ennyit az orvosomról! védőnő ha beutal a kórházba vizsgálatra akkor megtudom,ha nem akkor ettől az orvostól nem számíthatok többre,azért hétfőn meglátogatom
2015. ápr. 18. 19:12
 8/16 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanez volt velem is, én is megijedtem, hogy nem toxémia e, de nem hála ég, s...

Nekem 4 kg lett a fiam, kiírt napon született, 50 kg-mal lettem kismama, 76-tal szültem, szülés után 3 nappal már 53 kg-mal jöttem ki a kórházból, szóval kb 20 kg-ot a víz tette ki...

Összegezve tehát zsibbadtam, arcom dupla akkora volt, az orromról nem is beszélve, lábam nem fért cipőbe, ujjamat nem tudtam behajlítani, nagy baba, én kicsi voltam, mégis végig húztam...

Kitartást, tudom milyen nehéz...

(Azért védőnővel nézess vérnyomást, vizeletet!)

2015. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Doki!

Én is nagyon vizesedtem az utolsó 2 hónapban, ezért folyamatos ellenőrzésre kellett járnom, de annyira sosem volt, hogy az ujjaimat ne tudtam volna rendesen használni.

Amikor az anyukám mondta, hogy eltorzult az arcom, 3 nap múlva szültem.

2015. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A vernyomasom egyebkent jo azt elfelejtettem mondani! Anyukam os az utolso 2-3hetben vizesedett. Remelem nekem sincs tobb es nincs baj... mivel.mar tart egy ideje ezek a gondok es latom valakinek ez szules elott par nappal jelentkezett,remelem enis igy leszek. Puszi nektek es koszonom. Hetfon lemegyek az orvoshoz emliteni neki. kedden van vedono neki is mondom

Szakrendelobe jarok nincs fogadott orvosom igy idopontal mehetnek csak. De akkor mar eleg amikor.megyek nstre.elobb ugyse kapnek idopontot

2015. ápr. 18. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!