Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van ha a baba meretei...

Mi van ha a baba meretei szerint kissebb terhes vagy mint menszesz szerint?

Figyelt kérdés
pl 2-3hettel kissebb a baba mint menszesz szerint (ultrahang meressel) es a menszesz szerint 37 . Heten szul valaki a baba meret szerint 34-35? Mert ugye az meg koraszulottnek szamit. Engem vegig menszesztol 2hettel kissebb terhesen nyilvanitanak elo.. pedig mindenkit azthallom hogy menszesztol szamoljak.

2015. ápr. 19. 01:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Addig szamitjak a mensestol, amig nem merheto a crl.

Utana a baba merete szerint korrigalnak.

A 12. hetig amit mernek, az a legbiztosabb. A 12. hettol mar nem egyforman fejlodnek a babak. A 40. hetre az egyik 2 kg, a masik 4 es fel. Ezek csak meretbeli kulonbsegek, de a babak egyforman erettek.

2015. ápr. 19. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mo-n mindenhol másképp mérik, sajna ott még nincsenek meg a megfelelö gépek a normális méréshez, vagy csak az orvosok nem tartják be.


Èn külfödön élek, ésitt mindenhol ugyan úgy mérik.

Az alap felállás az utolsó menstruáció elsönapjától való számolás. Ha az nem ismert, akkor módosítják, vagy ha a méret már az elején egyértelmöen több héttel mást mutat. (pl megjött a menstruáció közben, és nem tudta az anya, hogy terhes).

Amikor bemegy valaki UH-ra akkor beírja a doki a számítogépbe az adatokat mint az utolsó mensit. Amikor leméri a magzatot akkor a gép automatikusan egyböl beírja egy diagramba a méreteket, amiben meg van, hogy az adott hétre mettöl-meddig lehet a baba.

vagy is: a 20-ik héten xméret 100-150 mm-ig lehet. ha ebbe bele esik az xmeret akkor semmi gond még akkor sem ha az alsó tartományba esik. Ezt végig nézik, mert ha a baba mindig a felsö tartományba esik, és egyszer csak az alsó tartományba lesz, akkor meg kell nézni mi a baj, vagy ha kijebb esik a tartománybol sem normál is megkell nézni miért.


Nálad is az a kérdés, hogy még a 37-ik hét szerinti tartományba ez a méret normális, avgy már rossz? Ha rossz mindig a tartomány érték alatt volt, vagy csak most lett ott? Ha csak most lett kisebb akkor mi is ennek az oka?

2015. ápr. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Èn külfödön élek"


Bocs, de akkor honnan tudod, hogy Mo-n mi van?


Mert elárulom, hogy UGYANAZ, mint amit a hú de nagy "külföldről" írtál.


Itt is alap az utolsó menzesz dátuma, ugyanakkor ha a UH 1 hétnél nagyobb eltérést mutat a 12. heti mérésen, akkor aszerint korrigálják a szülés várható dátumát.


Kérdező!


A 12. heti UH alapján korrigálnak, HA korrigálnak. Utána nem, mivel a babák a 12. hétig fejlődnek azonos ütemben, utána már nem.


Tehát ha a 37. héten egy baba 3 héttel kisebbnek látszik, az teljesen normális. Attól még nem lesz koraszülött, csak kisebb.

2015. ápr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mar 12.hettol kissebb 2hettel mint a menstruaciom szerint. Az orvos jo lecseszett hogy biztos nem tudom a menszeszemet mert ez 2hettel kissebb -.- pont ezekben az idokben jegyeztem nagyon a menszeszem mert eleg gyakran voltunk baratommal... de ezt mondtak is hogy 2het +-
2015. ápr. 19. 10:22
 5/7 anonim ***** válasza:
en pont ugy voltam mint te..2 fogantatasi idopont 10 nap elteressel. ciklusaim ossze vissza. vegig kisebbnek mert 2 hettel. juli elejere voltam kiirva de vegig pajliba tartottuk a juli kozepet. juli kozepen még sehol nem voltam, 3 napig kellett jarni nstre aztan beinditottuk bar semmi nem indokolta, azontul hogy nem tudtuk mennyi ideje is hordom tul...sajnos a vege csaszar lett. o jo meretben volt, en vqgyok tul pici :)
2015. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2: elárulom, pontosan így mérik itthon is. :P


Kérdező, ne aggódj, ha a baba normális ütemben fejlődött, csak mindig két héttel kisebb, mint a számított kora, akkor egyszerűen később volt peteérésed, később fogant. Akkor lenne gond, ha az elejétől idő szerint alakult volna a mérete, majd egyszer csak lemarad a fejlődésben, és kisebbnek mutatkozik két héttel. Így, hogy a fejlődés üteme szabályos, biztos nincs gond.

2015. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazad van

Koszonom

2015. ápr. 19. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!