Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vékony PCOS-ok mennyi idő...

Vékony PCOS-ok mennyi idő után sikerült a terhesség? L/23

Figyelt kérdés
Vékony PCOS/IR-es vagyok, már több mint egy éve tartom szigorúan a 3-as kezelést, de még most is nagyon rendszertelenül menstruálok, 2-3 havonta. Nektek hogyan sikerült?

2015. ápr. 19. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
En is PCOS-vagyok/voltam. 19 evesen tudtam meg. Megmondom oszinten hogy nem eltem "betegkent". Augusztusban kimaradt a menszeszem. Eltem nemi eletet, csinaltunk tesztet a parommal.. negativ lett. Gondoltam biztos a policiszta miatt maradt ki. Szeptemberben megjott. Oktoberben megint kimaradt. Mondom gond van, talan nagyobb a baj mint hittem. Novemberben megint nem jott meg. Akkor mar komolyan elkezdtem aggodni. Csinaltam tesztet: pozitiv. Aaaa mondom lehetetlen! Csinaltam meg egyet es az is. :) Most 25 eves vagyok es 33 hetes kismama. :) Nem terveztuk. De ez maga a csoda. En csak a sajat esetemet tudom elmeselni: vagyis "Nem vagyok beteg, nem akarom gorcsosen!" Igy eltem: "Lesz ami lesz."
2015. máj. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Catz válasza:

Szia, nekem tavaly diagnosztizálták. Majd egy éve nem jött meg, jártunk ide- oda nőgyógyászhoz, endokrinológushoz. Majd mondták, hogy vagy elkezdek egy hormonterápiát, vagy újra fogamzásgátlót szedek vagy elkezdünk próbálkozni.


Fél év után pozitív lett a teszt, de úgy, hogy közben nem is számítottunk rá :) Jövő héten leszek 5 hónapos :)

2015. máj. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahogy beálltam a ciklusom, azonnal, a második babánál már rendezett volt a dolog, ő az első próbálkozásra megfogant. Valami szerintem nem stimmel vagy a diétában, vagy a gyógyszerben, ennyi idő alatt már kellene valamilyen változást tapasztalni.
2015. máj. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmi köze annak hogy ki vékony vagy ki kövér PCOS. Én pl kövér vagyok, gyógyszer mellett diéta nélkül, 3 havi rendes ciklus után összejött és megmaradt a baba! Hova jársz orvoshoz? Pajzsmirigyed rendbe?
2015. máj. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigynél csak TSH-t néztek az 1,25 volt. Budapestre járok.
2015. máj. 28. 08:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Szokásos... Ha teheted akkor menj el egy magánlaborba és vetesd le a t3 t4 et is..
2015. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
85kg/169cm PCOS-sként én is úgy éltem, hogy se diéta, se extra mozgás, se gyógyszer. Havi vérzés 1,5-2 havonta, ahogy éppen jönni akart. Szex megszakításos közösülés (kiv. közvetlenül menstruáció után, akkor lazábban éltük meg a dolgot). Abszolút nem foglalkoztunk a gyerek témával, mondván majd lesz (vagy nem - tök mindegy). Abszolút nem görcsöltünk rá, nem is volt napirenden. Most kismama vagyok, spontán jött, meglepetés-szerűen. Szerintem fejben dől el. Ha nem görcsöl rajta valaki, tök simán összejön.
2015. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

PCOs voltam, 1 évig nem volt menzeszem a fogamzásgátló abbahagyása után, mikor végre elkerültem a megfelelő nőgyógyászhoz, ő nézett meg rendesen ultrahangon, ahol sok kis ciszta látszódott. Ezután étrendváltás, és sport következett, 5 hónap múlva egy darab cisztám nem volt. Elvégeztem közben az aviva tornát, és annak egy jó alternatíváját, a hastáncot csináltam heti kétszer, valamint az aviva meghozó gyakorlatait csináltam mindig, mikor meg kellett volna jönnie, és 72 órán belül kivétel nélkül meghozta. Volt, hogy elfelejtettem csinálni, vagy épp nem mozogtam annyit, és késett, akkor bepótoltam a tornát, és ismét meghozta 72 órán belül. Melegen ajánlom mind az avivát, mind a hastáncot, mindkettő végezhető otthon. Az avivát elég heti 2x30 pecig, vagy ha babát szeretnél, akkor kétnaponta. Peteérésig intenzíven, utána óvatosabban, sarokra huppanás és erős beszorítások nélkül.


PCOs-sal gyakran együtt jár a pajzsmirigyalulműködés, mindenképpen nézess TSH-t, illetve T4-et. Teherbeeséshez 1-2 között kell lennie a TSH-nak, ennél magasabb nem jó, akkor megnézik a T4 nevű pajzsmirigyhormont, és ha alacsony, akkor írnak fel rá T4-et tartalmazó gyógyszert, vagy szedhetsz rá jódot, amennyiben a te eseted olyan, hogy szabad jódot szedni rá (nem mindenkinek szabad!).


Mi még nem akartunk annó babát, mikor a fogamzásgátlót abbahagytam, de örülök, hogy kiderült a PCOs időben. A mozgással nagyjából helyre lett rakva a ciklusom 27-39 napos lett, ebből a 32 fölötti kb. egyszer fordult elő félévente, átlag 30 naposak voltak a ciklusaim.


Nagyon figyelek az étrendemre, mióta kiderült, hogy 4,2-es volt februárban a TSH-m, azóta különösen, dietetikussal beállított diétán vagyok, semmi fehér liszt, fehér cukor, tejtermék, és húsból is csak minimálisat fogyasztok. Helyette friss gyümölcsöket, zöldségeket, zabot, főzelékeket, leveseket, teljes kiőrlésű lisztből készült dolgokat eszem, kenyeret még olyat sem, csak rozslisztes extrudált kenyeret. Ezek között van sok olyan, amiket mértékkel ehetek, és amikre IR-eseknek figyelniük kell, nem mindegyiket ehetik.


55 kiló vagyok, 168 centi, nem tudom, ez mennyire számít vékonynak. A baba az első hónapban fogant.

2015. jún. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja látom, írtad a pajzsmirigyed, a 1,25 az nagyon jó!
2015. jún. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Neeeeeee! Jézusom! Ti hol éltek??? A TSH nem a pajzsmirigy!!!! Azt az agyalapi mirigy termeli és az egy pajzsmirigy stimuláló hormon! Nem feltétlenül mutatja a pm működését, csak utalhat rá! Ez egy nagyon elavult és ostoba dolog, hogy csak azt nézik. Én vagyok rá az élő bizonyíték. Neked kedves kérdező nagyon is lehet pajzsmirigy alulműködésed, ugyanis nekem is 1,2-es volt TSH-m. A menzeszemmel volt gond, ritkán jött meg, a doki nem teketóriázott egyből letroxot írt fel. És lám a menzeszem elkezdett rendeződni és valóban kiderült vérvétellel, hogy a pajzsmirigyem nem termel elég t4-et és t3-at. Sőt nálam az is kiderült, hogy t4-ből nem termelődik használható t3, hanem helyette sajnos rt3 képződik belőle, ami lassítja az anyagcserét, azaz t3 rezisztenciám van. Jelenleg a TSH-m 0,01 és NINCS pajzsmirigy túlműködésem, így vagyok jól, eltűntek a cisztáim, menzeszem rendszeres! Szedek t4-et és t3-at is. Párommal csak egyszer nem védekeztünk és most 11 hetes kismama vagyok! :)

Nézesd meg légyszi a T4-ed és T3-ad keress egy normális endóst!

2015. szept. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!