Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondjam el a munkaltato...

Hogyan mondjam el a munkaltatonak hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most teszteltem pozitivat. Viszont egy korhazban dolgozom apolonokent 25 fekvő beteges osztalyon(pelenkazni emelni kell) ezert ugygondolom azonnal tappenzre iratom magam. De hogy adjam ezt elo bent? Felmondhatnak ez miatt nekem?

Koszi a valaszokat


2015. ápr. 19. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Szia.

Attól függ, milyen a főnököd, ha megértő, akkor szóban, ha nem, akkor mindenképpen írásban, vagy tanúk jelenlétében. Kirúgni nem rúghat ki, hiszen védett vagy, és ha veszélyeztetettnek íratod ki magad, akkor végképp nem tehet veled semmit.

2015. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Nekem sem volt alkalmas a munkaköröm, én "halálos beteg voltam" és két hétig az orvos felvett táppénzre valamivel aztán mikor orvosi papirom volt a terhessegrol egyszeruen odaadtam az uzemorvosnak. Mondjuk nekem munkakör áthelyezés miatt kellett, van nalunk megfelelő munkakör. De attól szerintem várd meg az orvosi papirt és írásos bizonyítékkal kozlod. Foleg ha a papíron rajta lesz hogy veszélyeztetett terhes vagy, nem tud mit csinalni, nem rughat ki.
2015. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Miért kell emlegetni, hogy "veszélyeztetett terhes"? Akkor se küldhetik el, ha nem veszélyeztetett!


Egyébként, ha nem fertőző osztályon dolgozol, nem értem miért akarod az egész terhesség alatt otthon vakarni a hasadat. Az emeléssel járó feladatok alól egyébként is felmentenének a terhesség közlésére. Ha pedig mégse tudnának olyan "pozíciót" (=esetedben feladatot adni), akkor táppénz helyett állási időre járó TELJES személyi béred megilletne.

Azaz nem a munkabéred 60 %-át, hanem 100 %-át "vinnéd" haza munkavégzés nélkül is.

2015. ápr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogy közlöd.

Már közölni sem kell, akkor is védett vagy.

Egyszerűen beviszed a táppénzes papírt, hogy ki vagy írva. Ennyi.

De kérheted, hogy olyan munkakörbe tegyenek át, amit terhesen is tudsz végezni.

Kirúgni sehogyan sem tudnak.

2015. ápr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a valaszokat. Kedves utolsoelotti! Azert akarok otthon maradni mert egy korhaz nem eppen megfelelo korulmeny a terhesseghez foleg nem az az osztaly ahol en dolgozom. Ha nem tudok emelni marpedig nem fogok terhesen ellehetetlenedik a munkam mert mint mondtam 25 fekvo!!! Beteget kell ellatni. 12 oraban. Ha attudnanak rakni egy irodai reszre az tokeletes lenne de az apoloi kepzettsegemmel kizart. A masik pedig h virus veszelynek vagyunk kiteve egyfolytaban mrsa es hasonlo torzsek...nah mindegy nem akarom tovabb ragozni majd meglatjuk mit ajanlanak vagy hogyan alakul. Koszi mindenkinek! :)
2015. ápr. 19. 13:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem sz.roztamm nem izgultam.

Hiába voltam o.vezető helyettes, ugyanolyan kemény fizikai munkát végeztem (a szellemi papíros meló mellett) mint az árufeltöltők. Nem volt kivételezés. Boros rekeszek emelgetése, üdítős-vizes zsugorok, fel a polcok legtetejére. Enyém volt az italos osztály, pikk-pakknak kellett mindig kinéznie.

Terhes lettem. Azonnal bejelentettem hogy táppénzre megyek, én nem kockáztattam. Másik helyre nem tudtak volna rakni, nem egy családbarát munkahely, ott a teljesítmény számít nem más. Ha nem teljesítesz kirúgnak seperc alatt. Ezt nem vàrtam meg és azt se hogy baja legyen a babának.


Nem volt semmi gond. Jól fogadták és megértették a döntésem.

2015. ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én hasonló helyzetben vagyok, szakácsnö vagyok, nehéz munkát végzek. A sok emelgetés,cipekedés a nehéz fazekak,a meleg és a stressz a konyhán bizony nem tesz jót a terhességemnek.....amint meglesz a papir az orvostól,bejelentem a munkahelyemen. Két verzió van: 1.könnyitett munkavégzés a 4.hónap végéig - vagy táppénz most. /2 honapos terhes
2015. nov. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!