Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Magnerotot muszáj szétrágni?

A Magnerotot muszáj szétrágni?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatón az van, hogy szétrágva, kevés folyadékkal kell bevenni. Próbálkozom egy ideje, de engem egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy szétrágjam, undorító még belegondolni is, hogy milyen lehet. Mi van, ha nem rágom szét? Akkor is felszívódik, nem? Esetleg kérdezte ezt valaki az orvosától?
2015. ápr. 19. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Én soha nem rágtam szét , kevés folyadékkal vettem be.
2015. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem muszáj szétrágni.
2015. ápr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én sem rágtam szét.

De nem is sokat szedtem belőle. Nem volt rá szükségem szerencsére.

2015. ápr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából én is úgy gondoltam, hogy így is felszívódik, mert végülis hová tűnne? :) Csak egy ismerősöm kezdte el mondani, hogy márpedig azt szét kell rágni. Különben én se szedek sokat, van, hogy napokig nem kell, csak akkor veszem be, ha görcsölök/keményedek kicsit.
2015. ápr. 19. 17:39
 5/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Egyben lenyelve lehet, hogy szétmarja a gyomornyálkádat, mert oda tud tapadni a gyomorfalhoz, ami később fekélyekhez vezethet. Nyugodtan rágd szét, nincs rossz íze.
2015. ápr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Na Vilcsianyuja megjött a szokásos értelmes kommentjével...Szétmarja a gyomrát...mivvaaaan? Igen, valószínű, a magnézium már csak ilyen, h szétmarja a gyomrot. A gyomorsavról hallottál már? Meg hogy feltapad....hová? Folyadékkal veszi be mindenki, hogy tudna feltapadni bárhová is?


Azért jó szétrágni, mert úgy hamarabb felszívódik. De ha nem rágod szét, akkor se történik semmi.

2015. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ja, valami rémlik a gyomorsavról, Mintha pont az szokta volna "szétrágni" a gyomorfalat, ha a gyomornyálkahártya valamilyen okból sérül. Egy tabletta esetlegesen utat nyit neki, elpucolja a gyomornyálkahártyát az útból. Régesrég láttam egy kisfilmet erről. Lehet, hogy a Magnerot egyébként nincs ilyen hatással, de mivel rágótabletta, valószínűleg nem tesztelték ilyesmire. Nem folytattam én sem ilyen irányú kutatásokat, el kell ismernem :) de felmerült bennem egy ilyen lehetőség. Lehet, hogy tényleg nincs alapja, de ha a kérdező esetleg az én ostoba kommentem hatására megpróbálja szétrágni a tablettát, vagy a saját orvosa tanácsát kéri, akkor talán nem volt teljesen haszontalan az utolsó válaszoló által oly szépen minősített hozzászólásom.
2015. ápr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lehetne, hogy nem írsz több butaságot? Nem bántásból mondom, de egy magnézium!! tabletta nem kezdi ki a gyomorfalat, szép is lenne. Tudod, a magnézium egy fém. Nem mar, nem csíp, nem ragad sehová, csak lejut a gyomorba és ott sav feloldja.


Veled ellentétben én nemcsak "régesrég látott kisfilm", meg "felmerült" buta, téves, infók alapján írtam, h nem kell szétrágni, hanem rákérdeztem a gyógyszertárban, h mi lesz akkor, ha nem rágom szét és miért lényeges a szétrágás. Mondták, h csakis a gyorsabb felszívódás miatt érdemes, de nem lesz semmi, ha nem rágjuk szét.


Ne terjeszd a hülyeséget, légy szíves.

2015. ápr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vilcsianyuja ***** válasza:

Bocs, ha valakit megvezettem az agymenésemmel.

Hogy végre valami hasznosat is tudjak hozzátenni, közben eszembe jutott egy esetleges megoldás. Ja esetleg a kérdező úgy érzi, hogy nem használt a Magnerot, mert esetleg nem szívódott fel jól, létezik vízben oldható készítmény, a Magnosolv, akkor nem is kell szétrágni semmit, és nem is kell azon agyalni, hogy milyen hátránya lehet esetleg az egyben való bevételnek. Remélem, ezzel nem terjesztek hülyeséget.

2015. ápr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi, nem érzem úgy, hogy nem használ, igazából nagyon jól elvagyok vele, csak egy ismerősöm szólt rám, de én nemigen tudtam elképzelni, hogy egyben lenyelve hatástalan lenne, gondoltam csak felszívódik így is. Ezek szerint tényleg. A gyomromnak amúgy nincs baja tőle, a 28. hetet töltöm a héten, eddig is így szedtem, gondolom akkor nem bántja :)

Ja, a szétrágással nem az íze a gondom, hanem az állag, nekem ez nem megy :D De akkor nem is kell, hála az égnek :D

2015. ápr. 21. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!