Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kit mennyire foglalkoztata...

Kit mennyire foglalkoztata hgy mennyi hízik terhesség alatt? Nekem azt mondja mindenki mit foglalkozom vele, mert a baba a lényeg majd leadom utánna?

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Amíg egészségesek vagyunk a babával, nem vizesedek, nincs toxémia, nem alakul ki cukorbetegség, addig engem sem különösebben érdekel. Pedig háklis vagyok erre, terhesség előtt 30 kg-t fogytam, mert a második gyerekecském szoptatása alatt magamat is jóltartottam! :) Nehéz volt, most nem szeretném ugyanezt ismét.

Az én véleményem, hogy amíg egészségesek vagytok nagyon ne foglalkozz vele, de azért igyekezz egészségesen enni és élni. Akkor nagy gond nem lehet.

Boldog babavárást! 23 km

2010. febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

170cm. 52 kg voltam mikor terhes lettem. Mikor már 65kg felett járt a mérleg az első 15 hétben hát nem esett jól. 72kg-al mentem szülni, de már egy kínszenvedés volt a családomnak a hisztijeimet hallgatni, hogy mekkora vagyok. A szülés után az első 2 hétben lement rólam 12 kg, és most 11 hónap elteltével a régi súlyomnál vagyok. Mindenkitől azt hallgatom, hogy milyen etióp vagyok megint.

Nyugi le fog menni a súlyod a baba után. Aki világ életében vékony volt annak nagyon fura pár hónap alatt ennyit hízni. A teltebb nők nem is híznak annyit mint a véknyak. A barátnőm 80kg-ról kezdte, és 89-el ment szülni. Szülés után megint 80 volt, őt nem zavarta az a plusz 9 kg.

2010. febr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem ingadozik a súlyod túlságosan, és amúgy "normál" alkatú vagy, akkor nagyrészt lemegy.


Én 35 éves voltam, mikor terhes lettem, 175 cm vagyok, és 74 kg-mal kezdtem.. tehát nem vagyok egy vékonyság, de kövér sem. (persze az ideális súlyom 65 kg lenne, de én annyi középiskolás koromban voltam. 70 kg-nál én már jól éreztem magam mindig!)


Szóval, 82 kg-mal mentem szülni. Mire a gyerekem egy éves lett, teljesen magától ismét 74 kg lettem, szoptatni sajnos amúgy csak 3 hónapig tudtam, de nem sportoltam semmit. Előtte sem és azóta sem.. (de mostmár vettem egy biciklit) :)


És remélem, ha elindul a babám, akkor talán lemegy az 4 kiló is, ami még terhesség előtt is rajtam volt, aztán hurrá! :))

2010. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
engem nagyon foglalkoztatott, következőket tettem: szerencsém van, mert anyum védőnő volt, őt megkérdeztem mi az a plusz TÁPANYAG bevitel (NEM kalória!), amire a baba miatt szükség van. ezen kívül igyekeztem nem többet ennei, mint a terhesség előtt. ha valamit nagyon kívántam, ettem belőle, de csak pár falatot. többit kidobtam, ne legyen kísértés :) (életemben nem dobtam ki annyi kajafélét, mint a terhességem alatt). ezen kívültornáztam. béres alexandrának meg rubint rékának is van direkt kismamáknak való dvd-je, meg van határozva, hogy melyik trimeszterben mit kell tornázni. ez egészségügyi szempontból sem árt, meg ugye az állóképességre is szükség lesz...ezzel a módszerrel magamra összesen 1,5 kilót híztam. a többi a gyerek volt, meg a többi zugehör :)
2010. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem foglakoztat, mert mindenki b.szogat vele és stresszelnek!

Egyébként szerintem ez attól függ, hogy milyen az alaptestalkatod!

2010. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
60kg vagyok, szóval hizni nem szeretnék sokat, csak a baba súlyát, de bánom is én amúgy a baba a legfontosabb próbálok este 5 után nem enni, és csak gyümölcsökert enni...
2010. febr. 23. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!