Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak kismamáknak ingyenes a...

Csak kismamáknak ingyenes a fogorvosi ellátás, vagy a kisbabával otthon lévő (gyed, gyes) anyukáknak is?

Figyelt kérdés
Csak mert nekem még november végén volt probléma egy fogammal,amit akkor kinyitott az orvos,viszont azóta se tömte be.Az elején 2-3 naponta megnézte,mostmár 3-4 hetente kell visszamennem.Mindig reménykedek,hogy hátha betömi,de nem.Újabb hetek.Legutóbb azért mentem hozzá,hogy megkérdezze mi újság vele,mondtam,hogy ugyanúgy érzékeny,de nem fáj,mint pár hete.És jöhettem el,meg se nézte.Vajon az időt húzza,vagy tényleg ennyit kell várni?2 hónap múlva szülök.
2010. febr. 23. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Gyed-e vagyok itthon és kb hetente járok a fogorvoshoz. Volt amit húzott,volt amit tömött. Az elsőfogam is csinálta mert letört. Eddig semmiért nem kellett fizetnem.

2010. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát azt tényleg jó lenne tudni, hogy ingyenes e a gyeden lévőknek, mert nekem is kéne mennem, de most nem nagyon állunk olyan jól. És én sajna úgy jártam, mint az előző, (az előző terhességem alatt, azaz 2 éve), hogy jártam én is, abban a hitben hogy ingyenes, betömöt 3 fogat...Aztán a 4. alkalom után közölte, hogy na akkor most minden kész és a számla ennyi és ennyi lesz.Pedig nem magánrendelés volt, mert az szerintem senkinek sem ingyenes.:-(
2010. febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy akinek egyébként van biztosítása, annak a húzás, tömés, gyökérkezelés ingyenes. Csak a fogpótlás technikai költségeit kell fizetni, illetve a különleges tömésért pl. porcelán.
2010. febr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor most "hagyjam magam"(hagyjam,hogy húzza az időt)? :) Azt mondja ,egy röntgen kellene a baj kiderítéséhez.. 31 hetesen azt lehet? Múltkor is azt mondta,hogy legközelebb már lehet,meg azelőtt is...
2010. febr. 25. 14:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha oda mész,ahová körzetileg tartozol,akkor a húzás,tömés ingyenes. A fogpótlásért fizetni kell. Ha magánorvoshoz mész,akkor mindenért fizetni kell. De ez azoknál is igy van,akik nem várandósak v nincsenek Gyesen,Gyeden,de TB-t fizetnek,vagy az állam fizeti helyettük, mert munkanélküliek.
2010. febr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olyan röntgent csinálhat,ami csak 1 fogat mutat,mert az nem éri a hasad. Panorámaröntgent nem lehet,ami az egész állkapcsodat nézi,mert ott ólomköppenyt is fel kell venni,mert a sugarak a hasadig is lemehetnek,tehát azt nem lehet.
2010. febr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a húzás ingyenes, meg az ellenőrzés (van-e lyukas, fogköves, stb. fogad). Tegnap voltam maszek dokinál, húzott, 3000 Ft volt, de viszont ő a legjobb a városban. Kb. 1 perc volt az egész. Szóval nekem megért ennyit. Ja, meg az volt írva az árlistára, hogy terheseknek a fogpótlásnál a fogászati díj ingyenes, "csak" a fogtechnikusért kell fizetni.
2010. febr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 25. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!