Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire kell nagyon vigyázni a...

Mire kell nagyon vigyázni a 12. hétig?

Figyelt kérdés

1.A forró vizet mennyire kell kerülni? Úgy értem mi számít forrónak? Ha beletudok ülni akkor az nem is annyira forró ugye? Az még nem árthat nem? Hideg vízben mégsem fürödhetek...

2.Algoflexet vehetek be ha fáj valamim?

3.Alkohol mentes sört ihatok?

4.Kerülni kell a csípőset?

5.A Lóbalzsam sem ajánlott?

6.Mennyit emelhetek?

7.Ha picit fáj a hasam az baj?

8.Hason még aludhatok?

9.Tornázhatok még?(fekvőtámasz,felülés)

10.Táncolni táncolhatok?

Bocsánat a sok kérdésért...


2015. máj. 17. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Forró vizet kerülni kell, alhasi vérbőséget okoz, ami nem tesz jót...inkább zuhanyozz és a hasadra ne nagyon irányítsd a forrót, ha meg mindenképp kádban fürdesz, ne tűzforróba ülj, és ne sokáig.

2. Algoflexet nem szabad, csak sima Panadolt vagy valami paracetamol tartalmút azt is akkor, ha nagyon nagyon muszáj. Fejfájást el lehet mulasztani ha sok vizet iszol, ezzel meg is tudod előzni, oda kell figyelni, hogy többet igyál, mint eddig, főleg most nyáron.

3. Alkoholmentes sörnek nem sok értelmét látom, és nem is tudom mennyire egészséges terhesen...szerintem kibírod, hogy nem iszol, igyál helyette limonádét vagy valami gyümölcslevet jól lehűtve.

4. Csípőset azért ajánlott kerülni, mert piszkálhatja az amúgy is érzékeny gyomrot. Én se bírom most megenni a nagyon fűszereseket, pedig imádom...de utána úgy ég a gyomrom, hogy meg akarok halni, szóval inkább nem.

5. Lóbalzsamról nem tudok semmit.

6. 5-6 kilónál többet én nem emelgetek, szerintem nem tesz jót, főleg ha hasból emeli az ember.

7. Ha picit fáj, az normális, nyúlnak a szalagok, ilyesmi. De ha már úgy érzed, nagyon fáj, vagy alap esetben bevennél rá gyógyszert, vagy elkezdesz vérezni, azonnal orvos.

8. Aludhatsz hason, nem árt, ha kényelmetlen lesz, úgyse fekszel rá. Én a fájó melleim miatt nem tudok nagyon hason feküdni, csak félig hason, félig oldalt.

9. Nem szabad tornázni, főleg nem felülésezni!!! Meg semmi ilyen megerőltetőt! Nem is tudom, hogy jutott eszedbe, főleg a felülés...sétálni szabad, de semmi más. 14. héttől lehet terhestornára járni.

10. Táncolni szerintem mértékkel lehet, de azt se kell túlzásba vinni meg vadulni. Én mondjuk nem megyek már szórakozóhelyre se, aznap voltam utoljára, mikor kiderült, hogy terhes vagyok, mert aznap volt a szülinapom, de már akkor se táncoltam sokat, és természetesen alkoholt se ittam.

2015. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lóbalzsam tudtommal helyi vérbőséget okoz, ezért derékra, hátra, combra, has közelébe semmiféleképpen nem ajánlanám ilyenkor.
2015. máj. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én annyival egészíteném ki, hogy tornázhatsz, igen, de ne felüléseket, fekvőtámaszt meg súlyzós edzést, hanem csinálj kismama tornát.

És alkoholmentes sört szerintem ihatsz, miért ne?

2015. máj. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Én imádom a jó meleg vizet. Amióta tudom, hogy babát várok, csak zuhanyozom, és a vizet csak a hátamra engedem közvetlenül melegen, a hasam és a combjaim kihagyom, ott langyos vízzel mosakodok csak meg.

2. Panadolt szedj be fájdalomra, a lázat is nagyon gyorsan levitte nekem, hatásos volt influenzás időszakban nagyon.

3. Én iszom alkoholmentes sört, illetve malátaitalt is, nekem kifejezetten jól esik. Nem tudom, miért ne lenne értelme, ha egyszer finom. :) A malátaital hasonló a sörhöz, csak jóval édeskésebb, hidegen nagyon frissítő. Intersparban az alkoholmentes sörök között keresd, 3 decis kiszerelésben kapható.

4. Elvileg nem árt, legfeljebb a magzatvíz ízét befolyásolja. Nekem jól esik a csípős is, pedig volt pár durván savas napom, de nem attól. A múltkor ettem kínai csípős levest magában, és semmi bajom nem volt, máskor meg egy egyszerű főzelék után majdnem tüzet okádtam. Neked kell kitapasztalnod, mikor mi esik jól.

5. Ha vérbőséget okoz, akkor inkább mellőzd, illetve az orvosodat kérdezd meg róla.

6. Egy átlagos napi bevásárlás még nem veszélyes, de annál többet ne nagyon. És mindig egyenes derékkal, combból emelj meg mindent!

7. ha csak feszít, húzódik, akkor nem. Ha görcsöl, akkor orvos!

8. Ameddig jól esik, igen. Nekem már a 12. hét körül úgy húzódott a méhem, hogy eszembe se jutott volna. :)

9. Nem. A terhestornát, kismamajógát is a 14. hét után ajánlják elkezdeni, pedig azok speciális gyakorlatok.

10. Attól függ. Keringőzéstől nem lesz bajod, de ha ugrálós tánc, akkor inkább hanyagold.

2015. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!