Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van arra praktika, hogy...

Van arra praktika, hogy rendesen eltudjam látni 1 éves kisfiamat, de közben magamra is vigyázzak?

Figyelt kérdés
8 hetes vagyok és félek nehogy valami baj legyen hogy a gyereket emelgetem,mert járni még nem tud.Muszáj az etetőszékbe,fürdőkádba,pelenkázóra stb. rakni és hát nem kis súlyú a maga 9,5 kilójával.azért is félek mert ő koraszülött volt és félek hogy a tesó is az lesz.Már előre félek megint az egész terhességtől.
2010. febr. 25. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Jajj nyugalom, ettől nem lesz koraszülött a babád, hogy ellátod az idősebbet :) Egy egészséges terhességet nem szakíthat meg ilyesmi. Persze ha esetleg a férjed ráér néha kérd meg, hogy tegye fel ő a pelenkázóra és tegye bele meg vegye ki ő a fürdőkádból :) Így megnyugodhatsz és a stresszel sem ártasz magatoknak :) Nem szabad túlparázni, gyönyörű, időre született kisbabátok lesz :)
2010. febr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen igazad van abban hogy ha egészséges nem megy csak úgy el a baba.De ha nagyobb lesz a pocak akkor szerintem meg még nehezebb lesz.Kisfiam 30 hétre született 1360 grammal teljesen egészséges szellemileg és testileg is.A mai napig hordjuk ellenőrzésekre.De akkor sem kívánom senkinek mikor 2 hétig intenzíven volt csövek közt.pedig semmi olyat nem dolgoztam egyszer csak elment a magzatvíz.ettől félek/inkább rettegek/de nagyon.+ott a házimunka a gyerek után mindig pakolni-rámolni kell.komolyan mondom 2 percre nincs nyugton,úgyhogy még pihenni sem tudnék ha valami vérzés vagy haskeményedés lenne.
2010. febr. 25. 18:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia,az én férjem csak 7végente van itthon.Egyedül vagyok a most 16hónapos fiammal.amikor 10hónapos volt,terhes lettem megint.Most 27+3hetes vagyok.24.hét óta 3100 a méhszáj.

addig nem is zavart,hogy emelnem kell.de onnantól változások lettek.Igaz,nekem 13hónaposan elindult egyedül a fiam,mostanra már elég stabilan megy.De pl.a pelenkázást intézheted az ágyon,oda viszel egy pelenkázó lapot,így nem kell olyan magasra emelni.A fürdőkád mondjuk húzós,de hamarosan megtanítom a fiam,hogy egyedül másszon bele.Pl az én fiam már nem kiságyban alszik,úgy 14hónapos korától,a szobájában egy heverőn.így ott sem kell nagyot emelni.Etetőszéket csak vacsikor használjuk,máskor az ölemben eszik.A lakás sokszor olyan,mintha atombomba robbant volna.csak akkor van értelme elrakodni,ha már ő lefeküdt este.Szerencsémre elég szépen elvan a nappaliban a tv és a játékai közt.Így én napközben is tudok pihenni a kanapén.A babakocsit külön viszem ki(le 3 lépcsőfokot),majd odasétálunk a babával.

És ami nagyon fontos:ha ő alszik,és mellé bújok és alszom,vagy csak fekszem vele.Így pihenek.

próbálj arra törekedni,hogy mielőbb egyedül menjen,és ha lehet apát is vond be a játékba

Abszolút nem biztos,hogy most is korábban indul be a szülés.

2010. febr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igazából ki is használom ha ő alszik,akkor én is:)mert ez az az időszak mikor mindig aludnék.első emeleten lakunk a babát viszem csak le,a babakocsi mindig lent van.Tényleg akkor érdemes elpakolni mikor alszik.köszönöm a válaszaitokat és sok sikert a babáitokhoz.
2010. febr. 25. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is egyedül vagyok, csak hétvégére jön haza a férjem és 18 hónapos lányunk nagyon eleven, én meg 28 hetes terhes. Eleinte nagyon sokat paráztam úgy hasba tudott rúgni...stb.

Mostanra valahogy kialakultak a dolgok, szerintem te is csak így az elején fogsz parázni, aztán belejösz

2010. febr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! 16 hós lesz a lányom, ő már tud menni, de azért fel kell venni. Én 12 hetes leszek lassan ikrekkel. Hát én is be vagyok kicsit parázva, hogy nehogy bajuk legyen, de pl szerdán kapta a lánykám a 15 hós oltás+prevenárt, estére már 38,9 volt a láza, még tegnap is lázas volt, és annyit cipeltem (ha beteg csak ölbe jó, nagyrész az én ölemben, és csak ha állok vagy sétálok vele), hogy ma reggelre érzem hogy izomlázam van a karomban. Estére már éreztem a hasam alját rendesen, amit tudtam apának átpasszoltam mikor bejött, de az csak 6 után volt. Remélem ma már az igazi lesz a kiscsajom, és kicsit kevésbé emelgetős nap lesz. A lányom is rugdos, sokszor mikor mondom hogy nem szabad, direkt is, mert azt hiszi játszom vele. Olyankor ott hagyom, rájön hogy nem játszom. Próbálom minél kevesebbet emelgetni, pihenni, de elég nehéz.
2010. febr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!