Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell szünetet tartani az...

Kell szünetet tartani az Elevit szedése közben ha nem akar összejönni a babó? Ha igen milyen időközönként?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyógyszerész tanácsolta nekem, hogy egy évnél tovább semmilyen körülmények között ne egyem, mert elég magas benne a zsírban oldódó vitaminok aránya.
2010. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Na ja, csakhogy a zsírban oldódó vitaminokból szigorúan csak maximum egy napi adag van benne, azaz nem halmozódhat fel. Ráadásul az olyan vitaminokból, amik nagy dózisban árthatnak a babánbak (pl az A-vitamin) nincs is benne egynapi élettani adag.


Nyugodtan szedd csak folyamatosan, vitamintól nem lesz bajod. De ha úgy döntesz, hogy mégsem, akkor kérlek, nagyon kérlek, mindenképpen szedj helyette folsavat, amíg teherbe nem esel! Ez nagyon fontos, súlyos rendellenességeket tudsz vele megelőzni.

2010. febr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a folsavon kívül tök fölösleges elevitet szedni! Ez csak jó reklám! Én mindkét terhességemnél csak vas-folsavat szedtem és semmi vitamint! 2 egészséges kisfiam született 10/10-es apgarral! :)


Üdv: Szilvi

2010. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Mára már közismert tény, hogy folsav bevitelével a velőcsőzáródási zavarok jelentős része kivédhető, jóval kevesebben gondolnak azonban arra, hogy megfelelő mennyiségű B12-vitaminnal tovább javíthatók az eredmények. Már több mint húsz éve bebizonyosodott, hogy összefüggés van a szérum B12-vitamin-szintje, illetve az élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenességként számon tartott veleszületett agyhiány között. A vizsgálat adatai alapján egyértelműnek látszik, hogy miközben folsavbevitellel a velőcsőzáródási zavarok túlnyomó többsége kivédhető, további javulás érhető el akkor, ha már a fogamzás előtt gondoskodunk a megfelelő B12-vitamin-bevitelről is.

2010. febr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem szedek semmi mást az eleviten kivül csak tudni akartam hogy ha hosszabb távon nem lesz babó lehet-e szedni folyamatosan.
2010. febr. 26. 13:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves "na, ja"... a gyógyszerész csaj, aki ezt mondta nekem épp terhes. Pont az A vitamint tartja kritikusnak, nem napi szinten, hanem hosszú távon. Csak elvégzett egy egyetemet... Én hiszek neki, jó tanácsokat ad. De mindenkinek a szíve joga...
2010. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%

Kedves előző, ha észrevetted, én is az A-vitamint emeltem ki, pedig másból végeztem egyetemet.


Utánanéztem: az A-vitamin napi élettani adagja felnőttek részére 20 000-30 000 NE, gyermekeknek életkoruktól függően napi 5 000-20 000 NE. Ehhez képest az Elevitben 3600 NE van. Igencsak elcsodálkoznék, ha valakinek ettől túladagolása lenne. Gyógyszerész diploma nélkül is.


Ja, én is babát várok.

2010. febr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!