Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel óvható és tartható meg...

Mivel óvható és tartható meg még a magzat? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Ha nagyon az elején járunk még és nem akarjuk, hogy probléma legyen az első 12 hétben (és persze utána is) mivel óvhatom még a magzatot, a terhesvitaminon, a folsavon és a helyes táplálkozáson kívül? Házi praktika? Bevált módszer? Gyógynövények?

2015. máj. 28. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy normális orvos választásával és imádsággal.

Ezen kívül jön a nyár, vigyázni kell a szalmonella-fertőzéssel. Tojást, lejárt szavatosságú ételt nem kéne enni, penészes sajt, szalámi, virsli és társai is kizárva, fűszerek közül a zsálya nem javasolt.

Kertészkedés kesztyűben, cicaalmot más cserélje (toxoplazmózis veszélye miatt).

Édesvízi tóban sem javasolt fürödni. Se szauna, se forró kádvíz.

Amúgy meg nyugi, no stressz.

2015. máj. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs házi praktika. Ha jól ágyazódott be és egészséges, akkor megmarad még akkor is, ha mindennap lefutsz tíz kilométert és esténként forró vízben fürdesz :-)

Sajnos senki nem tudja a pontos okát, miért hal el néhány embrió az első trimeszterben, de valószínűleg fejlődési rendellenesség, genetikai baj miatt.


Amit általában szoktak mondani, azt megteheted, hogy kíméled magad, sokat pihensz, nem emelsz nehezet, hanyagolod a meleg vizes fürdőt, sok folyadékot iszol és szeded a vitamonikat.

(Amúgy én nem kíméltem magam a második terhesség elején, sportoltam, cipekedtem, fürdőztem -nem tervezett volt és nem is jöttem rá sokáig - és mégis megmaradt, sőr egészségesen fejlődik). Az élethez szerencse is kell...

Amúgy ne aggódj, rendben lesz minden. Boldog babavárást.

2015. máj. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :) :)
2015. máj. 28. 12:22
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Ugyelj az intim higieniara!

Idegen helyen ne nagyon menj vecere, az otthonit alaposan fertotlenitsd, hasznalj intim gelt, pamut bugyit (lehetoleg betet nelkul, hogy szellozzon), es kulon torolkozot hasznalj 'ott'.

A folyasodat mindig ellenorizd, hogy szintelen, szagtalan-e, es nem tul sok-e (bar a terhesseg alatt elofordulhat artalmatlan bo folyas, de ezt azert mindig jelezd az orvosnak). Igyal sok folyadekot, hogy elkeruld a hugyuti fertozeseket is. A szex csakis gumiban.


A felszallo fertozesek burokrepedest okozhatnak.

2015. máj. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!