Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 130-140 közötti vérnyomás...

130-140 közötti vérnyomás 32-33 hetesen már toxémiagyanús?

Figyelt kérdés
Másfél hete ennyi a vérnyomásom, most vagyok 33 hetes. Fehérje eddig nem volt a vizeletemben, vizesedés minimális, kicsit puffad az arcom meg a kezem, a lábamnak nincs baja. A dokim ma felírt 2x1 Dopagytet, és mérnem kell napi 4x a vérnyomásomat. Elkezdtem ma mérni, én itthon 120 körüli értékeket mérek, gyógyszert még nem vettem be, tehát nem attól van, hogy alacsonyabb. Ez már toxémiagyanús lenne? Vagy lehet csak az orvosnál magas a vérnyomásom? Volt valaki hasonló cipőben?
2015. máj. 28. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet fehérköpeny szindróma is. Kérj otthoni 24 órás vérnyomásmérőt.


A vérnyomás nagyon függ egyéb tényezőktől is. Nekem világéletemben a bányászbéka segge alatt volt a vérnyomásom, 100 körül/alatt.

Új munkahelyen üzemorvosi vizsgálatnál 150-et mértek. Orvos kérdően néz rám, én értetlenül rá. Majd némi beszélgetés után leesett, hogy az új kollégák kávéval kedveskedtek 20 perccel korábban és az nyomta fel átmenetileg az egekbe a vérnyomásomat.

2015. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semmi bajod, lehet a védőnő és orvos előtt azért megy fel, mert ott vagy. Amúgy a 130-140 csak akkor toxémia gyanús ha előtte 30-al alacsonyabb volt az első érték, azaz 100-110 maximum.
2015. máj. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát a terhesség legelején 100 körül volt mindig, később 116 körül, most ment csak fel ennyire. Kérdés, hogy ez a vérnyomásmérő, amim van itthon, biztos jó-e :/
2015. máj. 28. 17:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Normális hogy a harmadik trimeszterre valamivel magasabb szerintem.

Viszont a vérnyomásmérőt nézesd meg. El tudsz szaladni vele orvoshoz, védőnőhöz vagy patikába.

2015. máj. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát majd holnap beviszem magammal a kórházba, nézzék meg. Itt nem nagyon tudok sehova szaladni, ilyenkor már a fű sem nő :D
2015. máj. 28. 17:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Én itthon folyamatosan 130 körülit mérek. Pár hete, a legutóbbi vizsgálatnál, a 27.héten, mondta a doki, h megfordult a babám odabent, de ez még nem jelent semmit. Kedvesen kérdeztem, hogy: és, ha így maradna mégis, akkor..? Akkor császár! - Vágta rá. Na azonnal mértünk egy 140 feletti értéket :D Szóval pikk-pakk emelkedhet bármitől. Szerintem, ha amúgy jól vagy, ez az érték a 3. harmadban még jó. Boldog babavárást. :)
2015. máj. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Közben még az is eszembe jutott, hogy magasvérnyomásos fórumon a lányok 160 feletti értékekről írnak, hogy az a neccesebb már, de még attól sem esik kétségbe a kezelőorvosuk. Dokid mit mondott rá?
2015. máj. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ő azt mondta, hogy figyeljük, meg adott csökkentőt. Plusz ő is elküldött egy laborra, hogy van-e fehérje, ez holnap reggel kiderül. Most viszont hívtam, mert 117/78-at mértem (gyógyszer nélkül még mindig), azt mondta, így ne szedjem be a dopegytet. Majd holnap találkozom vele is, ha megyek a laborleletért, aztán okosabb leszek (vagy nem).
2015. máj. 28. 17:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez még jó vérnyomás, mivel előtte sem volt 90-es, inkább 120 körüli.Nekem mindig ennyi, és eddig még nem szólt az orvos, de nálam a védőnői mérésnél ugrik meg, volt már több is, rástresszelek nagyon hogy ne legyen magas, és tuti hogy az izgalomtól magas.Nyugi, rendben vagy:-)De azért néha figyeld, bár a napi 4* soknak tartom kicsit, felesleges.
2015. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez még nem magas, igazából erre még vérnyomás csökkentőt sem kéne szedni.

A magas vérnyomás 140/80 felett kezdődik.

Én voltam a terhességem alatt toxémiás, de nekem 150/100-as körüli vérnyomásaim voltak.

Ja, és a vizesedés ma már nem tipikus toxémia tünet, ugyanis nem toxémiás kismama is ugyanúgy vizesedhet, ha állandó jelleggel 140/80 felett van a vérnyomás, plusz fehérje van a vizeletben és még vizesedsz is, na, akkor van szó toxémiáról.

Egyébként nem. És szerintem neked sincs.

A lényeg, hogy rendszeresen mérni kell, ha gond van, magasabb lesz és ez tartóssá válik, akkor pedig jelezni kell az orvosnak.

2015. máj. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!