Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkötés után újból terhes...

Elkötés után újból terhes vagyok mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 gyermekem van két fiú 6 és 4 évesek és egy kislány ő 10 hónapos! Az utolsó két terhességem császárral végződött, kislányomnál pedig kértem a műtét közbeni elkötést, ezt meg is csinálták... Minden szép és jó, szépen megvagyunk, bár sok hitel van a nyakunkon azért megélünk és a kislány teljessé is tette a nagy családról szóló álmunkat... DE!! Pénteken pozitív lett a terhességi tesztem 4 nap késés után és most kétségbe vagyok esve... Imádom a gyerekeimet, de nem szeretnék többet, ők is éppen eléggé próbára teszik a türelmemet én úgy érzem ennyit bírok, nem akarom elölről kezdeni, a terhességek is megviseltek... Viszont az abortuszt borzasztónak tartom, el sem tudom képzelni és nem is értem teljes sokkot kaptam miért történik ez velünk, mit csináljunk, nagyon elkeseredtem... :( Van esély, hogy más miatt lett pozitív a teszt? Az orvosom jövő hét utáni hétre adott időpontot, azt mondta akkor már látszani fog ha terhesség, de teljesen ledöbbent ő is... :( Nem értem miért tesz ilyen próbára az élet...
2015. jún. 14. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Az "elkötés" nem 100%, ezért szokás olyan esetben, ha biztosra akarnak menni, a petevezetö egy részét eltávolíatani - akkor ugyanis lehetlen aternesség,mert a spermiumok nem tudnak a "semmin" átjutni.


2. Megvárod, hogy az orvos mit mondand, és ha biztos a terhesség, akkor döntenetek kell.


3. Elvileg ritka esetben petefészek-ciszta is okozhat pozitív tesztet, de ez elég valószínütlen.


4. Amíg eljutsz az orvoshoz, a pároddal beszéljétek meg, mit tennétek. Megtarthatjátok a babát, amennyiben anyagilag belefér, a többi gyerek közben nö, egyre kevesebb lesz velük a gond, szóval nem lenne sokkal megterhelöbb. Vagy az abortusz mellett döntötök, de ez legtöbbször igencsak megviseli a kapcsolatot, adott esetben a házasságotok mehet tönkre miatta. Meg van a harmadik lehetöség, ha a babát örökbeadjátok, de ez sem könnyü, mert egyrészt utána állandóan feljön a kérdés, hogy mi lehet vele, másrészt a gyereknek sem jó azzal a tudattal élni, hogy nem kellett az anyjának.


5. Igen sok esetben az ilyen abszulút nem várt, véletlen gyerekek azok, akik végül a szülök kedvencei lesznek - szóval lehet, hogy nem is próbatétel, hanem "jutalom" :)

2015. jún. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod...
2015. jún. 14. 16:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod, írhatsz privátban is...
2015. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Az elkötés hogy történt? Ténylegesen kötöttek/csomóztak, vagy vágtak/égettek? Mert utóbbinál igen minimál az esély a terhességre, vagy ha mégis összejön, nagy százalékban méhen kívüli.

Kíváncsi lennék, mi történik veled, mert én vágva/égetve vagyok, és nem szeretnék meglepetést...

2015. jún. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs milyen technikával csinálták, nem is jutott eszembe megkérdezni... :(
2015. jún. 14. 18:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez is nagy dilemma lehet, és elhiszem, hogy rossz, én viszont örülnék, ha ki tudnék hordani egy terhességet, és nem vetélnék el megint :( :( :( :(

bocs az offért!

Remélem, megoldódik a helyzetetek!

2015. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Cataleya25 válasza:
100%
Szia én is el vagyok kötve a harmadik császár közben történt ennek 4éve most pozitív a teszt különböző időnként végeztem a teszteket ő sz és én 4 et de ugyan az az eredmény két kis csíkocska:) voltam orvosnál de nem látott terheséget csak megvastagodott méh nyálka hártyát holnap megyünk vissza de már lassan 6 hete késik pénteken pecsételő barnás vérzésem volt holnap töbet tudunk
2016. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!