Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedett e valaki antidepresszá...

Szedett e valaki antidepresszánst a terhessége alatt? Tanácstalan vagyok, egyik doki felirná másik nem. Nem tudom mit tegyek.

Figyelt kérdés
24.hetes kismama vagyok...amikor megtudtam hogy babát várok abbahagytam a gyógyszerem (Rexetin) és egyre jobban szorongok, jön vissza a régi pánik stb...aludni is alug tudok... Nem tudom elkezdjem e újra szedni a gyógyszert...egyik doki engedné másik nem...én meg tanácstalan vagyok... még 3 hónap hátra van a szülésig és én egyre jobban szenvedek...

2015. jún. 21. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Barátnőm szedte,citopramot (lehet nem helyesen írom) egészséges gyermeke született,de kapásból 5 ismerőst tudok mondani,aki szedett depresszióra,pánikbetegségre gyógyszert és nem lett semmi gond.De én is úgy tudom,hogy van amit lehet.
2015. jún. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jol ertem terheseg elott szedted meg? Tervezett a baba ? Vagy nem szamitotal ra?
2015. jún. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Inkább menj el pszichológushoz. Mi lesz, ha megszületik, akkor lesz rohamod, ha kettesben vagytok, kárt fogsz benne okozni???
2015. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy pánikbeteg soha nem tesz kárt másban utolsó! Miért szólsz hozzá,ha nem is tudsz róla semmit? kihalna lassan az emberiség ha egy pánikbeteg se szülne,annyian vannak lassan.
2015. jún. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én szendtem rexetint.

Az első trimeszterben nem ajánlott, egy szívfejlődési rendellenesség kockázatát növeli akkor 1%-ról 2%-ra.


Utána mehet,de a 36. hét után abba kell hagyni,ha tudod,mert a szüléskor légzési nehézségek léphetnek fel.

Nekem végig kellett szednem,volt is egy kis gond a légzésével,de csak pici,és csak pár percig,semmi komoly nem volt,elvileg nem is lehet.

De xanax,rivotril nem mehet egyáltalán.



ezeket nekem a pszichiáterem mondta,nem magamtól vagyok ilyen okos:)

2015. jún. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mandiga ***** válasza:
Pánikbeteg vagyok, 5. terhességem elött egy évvel lettem beteg. Falvent szedtem egy évig napi egy 75 mg-ot, majd a terhességem elején volt gyógyszerváltás velaxin 50 mg, akkor még nem tudtam, hogy terhes vagyok. A 9 hónap alatt nagyon fájt a gyomrom, öklendeztem, de nem hánytam, enni alig tudtam, csak gyümölcsöket ami a gyomromat nyugtatta. Ultrahangon magzatvíz telődés volt a gond, kéthetente jártam, egyszer lett jó, és többet nem kellett mennem, pedig kértem, mert éreztem, hogy valami baj van. A kisfiam megszületett pont 3 éve, október 6-án 3450 grammal és 51 cm-rel, gyönyörű kisfiú. október 25-re voltam kiírva, és 6-án született. Másnap vették észre, hogy lágyszájpad hasadékos. Tavaly júliusba megvolt sikeresen a záró műtét, viszont a fülét most fogják 15-én műteni másodszor. Nem tudom, hogy a gyógyszer, vagy a gyógyszerváltás okozta, sajnos abbahagyni nem tudtam a gyógyszerszedést. Viszont azóta is magamat okolom. Mindent később csinált, felülés mászás, járás, de mostanra az ég világon semmi gond vele, csak a füle sajnos, grommetre van szüksége. Ez persze nem törvényszerű, senkit nem szeretnék megilyeszteni, nálam sajnos ez lett. A nagykönyvbe sem találtak semmi információt a gyógyszerről. Az viszont tény, hogy az antidepresszánsokat már nem ellőrzik eléggé, hamar a piacra dobják.
2015. okt. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!