Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyivel lenne jobb, ha...

Mennyivel lenne jobb, ha végig pihenném a terhességemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rólam tudni kell,hogy mindig is örökmozgó voltam, és sose tudtam a fenekemen ülni egy helybe.

Ezt úgy képzeljétek, hogy nekiállunk a férjemmel filmetnézni, és ha érdekel is a film, unatkozok.10.perc után már jár az agyam, hogy mit tudnék csinálni, és nekiállok közbe vasalni, vagy zoknit párosítani... A párom ilyenkor jajgat, és fogja a fejét, hogy nem tudok soha pihenni.. de ebbe nem fáradok el.

Szeretem a rendet, de nem vagyok azért rend mániás, de úgy érzem, amíg meg tudom csinálni addig meg is kell!

5 hónapos terhes vagyok, semmi gond nem volt a terhességemmel,és most se tudok nyugodtan lenni egy helybe sokáig. Itthon vagyok, itthon dolgozok, de az csak napi 3-4 óra ( és akkor ülnöm kell végig)

egyszerűen úgy érzem, nem beteg vagyok, csak kisbabát várok, és ugyanúgy vezetem a háztartást, és főzök majdnem minden nap.

Amire figyelek, hogy nem emelek sokat soha,és azért 1-fél óránként leülök pihenni.

Viszont az egész család támad hogy nem vagyok normális...

De nem nekem kéne éreznem ha nem bírnám ezeket megcsinálni? volt már olyan hogy éreztem nap végére, hogy "na, ma kicsit túlpörgettem magam" és akkor kicsit többet pihentem. de 2 hete ablakot mostam, az egész család nekem esett hogy MINEK? Miért nem bírok nyugton lenni? de miért kéne? hát tudom hogy a férjem segít amiben csak tud, de ha itthon vagyok, és semmi bajom, miért ne csinálhatnám a dolgokat?

Tegnap pedig függönyöket szedtem le-mostam-tettem vissza, és a szüleim majdnem elájultak, hogy 5 hónapos terhesen állok létrára? ( 4.fok, kis fém létrát képzeljetek el)

Nem tudom velük megértetni hogy Nem beteg vagyok! elhiszem hogy féltenek, és jót akarnak, de már annyira nyomorultnak érzem magam hogy állandóan ezt kell hallgatnom.

később biztosan lesz olyan hogy nehezebben fogom ezt bírni, akkor majd máshogy lesz...de ezt nem nekem kell éreznem?



2015. jún. 23. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A terhesség nem betegség. Nyugodtan éld az életed, ahogy eddig, te érzed mit bírsz, ha nincs semmi gond, miért kéne végig pihenned?


Én sem vagyok az a jajj terhes vagyok, akkor egész nap fekszek és nem csinálok semmit típus, viszont a 24 héten begörcsöltem, nagyon megijedtem, akkor kicsit lassabbra vettem a tempót, de a 37. hétig dolgoztam (irodai munkám van), az utolsó 3 hétben itthon majd megölt az unalom, én is állandóan takarítottam, főztem, stb.


Te érzed, ha bírod, és minden rendben van a terhességeddel, nyugodtan csinálhatsz, ami jól esik.

2015. jún. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne számolj be mindenről a környezetednek és probléma megoldva.

Semmi extrát nem csinálsz, amit problémamentes terhességgel ne lehetne.

2015. jún. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Addig csináld amíg jól esik, nem lesz bajod.


Ugyanakkor azt javaslom próbálj fejlődni ebben a témában. Anyósom sem tud megülni egy helyben, folyton hullafáradt. Ha próbálnánk kivenni a kezéből a munkát, hogy tudjon pihenni egy kicsit, akkor megsértődik rajta, aztán meg mikor a konyhában robotol, akkor meg sápítozik, hogy hát ő milyen fáradt. Ha arrébb rakunk egy táskát, de az ne jó helyen van, vagy nekiállunk mosogatni, akkor le vagyunk cseszve..


Egyszerűen nem bír leállni. Az unokáival alig van együtt, mert folyton a konyhában van, főz, süt, holott mondjuk neki, hogy ne süssön, mert nem kívánjuk. Persze ezt ő nem így látja, de mellékes.


Csupaszív ember, nem arról van szó, hogy rossz lenne, de egyszerűen nem tudunk neki segíteni, mert ha ezt csináljuk ez a baj, ha azt csináljuk akkor az a baj.


Nem ártana fejlődnöd ebben a témában, mert 30 év múlva te is ide fogsz jutni. Fáradt, ingerült leszel, aki folyton pörög, képtelen pihenni és nem engedi, hogy kivegyék a kezéből a munkát.


Néha le kell ülni és pihenni kell. Olvass, sportolj, kapcsolódj ki. Foglalkozz magaddal és ne a háztartással. Az megvár, magadat viszont tönkreteszed még mielőtt észrevennéd.


Tényleg jó tanácsként szánom, nem sértegetésként. Tanulj meg pihenni.

2015. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Kedves utolsó! ezért is írtam oda, hogy azért nem vagyok rend mániás, ne úgy képzeljétek hogy megállás nélkül takarítok itthon.De minden nap rendbe rakom a lakást. Most már csak hetente egyszer porszívózok, illetve hetente egyszer takarítok rendesen.

Ez általában csütörtök-péntekre időzítem, hogy hétvégén ne azon járjon az eszem hogy rumli van, mikor a férjemmel is lehetnék :)

Egyszerűen unom magam ha nem csinálok semmit.

biztosan ha meg lesz a baba, akkor nem lesz ilyenre ennyi időm, de akkor se tudok most egyhelybe ülni, és megállás nélkül a tv-t bámulni :D

van hogy olvasok könyvet, és most nekiálltam kézimunkával lekötni magam ( filc anyagból varrok) így egész jól elvagyok akár filnézés közbe is :)

2015. jún. 23. 08:48
 5/11 A kérdező kommentje:

Ja és teszem hozzá, amíg 12 órába dolgoztam ( étterembe) és hulla fáradtan estem haza, sose voltam ilyen:D

Akkor éreztem hogy nincs erőm ehhez.

Most egyszerűen érzem, hogy sok még bennem az energia..

2015. jún. 23. 08:49
 6/11 anonim ***** válasza:

Mintha rólam írnál. Bár engem fekvésre ítélt az orvos, mondtam neki, ha fekszek ezerszer nagyobb az esélye a bajnak, mert lelkileg tropa leszek. Itt a két gyerek, velük sok intéznivaló, rohangálnivaló van, plusz vannak állataink, kertünk. És ugye a háztartás. Voltak emberek akik elítéltek, hogy terhesen így meg úgy. vigyáztam magamra orvosi engedéllyel csináltam a dolgomat. Feküdni nem feküdtem sokat az tény, de lassítottam. Az orvosom belátta, hogy fekvéssel nálam lehet az ellenkezőjét érnénk el. Ilyen vagyok és kész.

35 hetesen még festettük a házat, ablakot pucoltam. most vagyok 39 hetes, az istenért nem akar jönni a baba, pedig brutál fájásaim vannak :) Szóval nálam ha feküdtem volna sem lett volna más a terhesség szempontjából, hisz nem lett koraszülött, sőt kicsalogatni nem lehet most :) Én úgy voltam vele, úgyis érzem, mi az amit lehet és mi az amit nem. Valahogy hiszek ezekben az ösztönökben...

2015. jún. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha probléma mentes a terhességed, akkor csak nyugodtan csináld, ami jól esik. A szervezeted úgyis fogja jelezni, ha valami már sok neki. Akkor majd visszaveszel a tempóból. Fájó, bekeményedett, feszülő pocival úgysem állsz neki ablakot pucolni... És másnap, mikor megint jól leszel, akkor már majd nem állsz neki olyannak, amiről egyszer már jelezte a tested, hogy sok neki.

Első terhességemmel semmit nem bírtam, lomha voltam, lassú, mindentől hamar elfáradtam, keményedtem. A főzésen és rendrakáson kívül semmit nem bírtam csinálni. A mostani terhességemnél meg 25 hetesen kifestettem egy helyiséget, pakolom a dobozokat itthon (amelyiket még nem ítélem túl nehéznek), függönyöket szedek le, rakom fel a kimosottat. Szóval ez nagyon terhesség függő szerintem. De a testem mindig jelez, ha kezd neki sok lenni. Tudni kell, hogy hol a határ. Amúgy mindent lehet.

2015. jún. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

20hetesen még falaztunk a párommal,aztán jött a kert szezon,egész nap kinn voltam. Végül túlhordtam a picit. 40+6naposan túrázni mentünk a kutyikkal a közeli erdőbe,aztán este kimentem kapálni. Másnap reggel indítottak. :D

Ha bírod,semmi bajod nem lesz :)

2015. jún. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én pl tegnap bevásárló körútra mentem a közeli bevásárló kp-ba. 1.5 km séta csak oda, ott még 4 boltot körbe dzsasztáztam, elmentem 500-méterre lévő gyógyszertárba, 3 órát mentem, aztán becsípődött egy ideg a combomban és bepöccent a derekam, úgy hoztak haza kocsival, de után 1-2 óra fekvés után főztem, söpörtem tovább.

Persze vannak kokibb napok, amikor nem nagyon tudok felkelni reggel, mert befeszít a gyerek és csak kevés póz esik jól, de 34 hetes elmúltam, problémamentes terhességem volt/van, energikusabbnak érzem magam, mint nem terhesen. 6.5 hónapig dolgoztam óvónőként. Ott nem nagyon lehet üldögélni, mert a gyerekek hívnak ide-oda, ha elesik fel kell emelni, nem várhattam (nem is akartam) meg, míg más felnőtt odalép. Akkor sokat fájt a derekam, munka után fekvéssel kezdtem itthon.

Én nagyon örülök, hogy aktív maradtam, mert érzem, hogy könnyebb lesz így szülni...

Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy a babám megfoganása előtt fél évig aktívan edzettem...az pótolhatatlan forrása az aktivitásomnak most is.

Ne hallgass senkire, csak a saját testedre és persze a babádra. Tudni fogod, ha pihenni kell! ;)

Boldog babavárást!

2015. jún. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így is kell felfogni. Én is csinálok mindent ugyanúgy. És igen, a ferjemtol mindig azt kapom, hogy nem vigyázok a babara. De ha nincs semmi baj a terhesseggel akkor miért is kellene feküdni?? Nyilván majd a legvégén nehezebb lesz de az akkor lesz. Nem most.
2015. jún. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!