Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hany hetesen ment veletek a...

Hany hetesen ment veletek a parotok dokihoz? En szeretnem ha o is meghallgathatna a szivhangot! SZTK- ban gondolom erre lehetoseg/ido nincs, ti a maganorvosokat ajanlajatok?

Figyelt kérdés
2015. jún. 26. 11:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én is SZTK-ba jártam, de az ultrahangok a kórházban voltak, oda mindig jött velem. Volt nagy képernyő, a szonográfus hölgy egy tünemény, mindent mutatott, magyarázott, kaptunk képeket, nagy élmény volt minden alkalommal. Ezenkívül babamozizni mentünk még együtt. A vizsgálatokra elkísért, ha ideje engedte, de mindig megvárt kint, nem is kérdeztük, hogy bejöhet-e.

Ha csak a szívhang miatt mennétek magándokihoz, akkor talán érdemesebb venni egy szívhangfigyelőt (ha elég idős hozzá a terhesség). Nekünk volt, néha hallgatóztunk, a férjem is nagyon élvezte.

2015. jún. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Éppen 7 hetes voltam a nagyobbal, amikor uh-on voltunk, először akkor hallottam én is szívhangját. Utána ha tudott bejött, illetve voltunk mindkét gyerekkel 4d uh-on, ott jól megnézte őket. Koraterhességnél azért érdemes felkészíteni, h nem biztos, h hasi uh lesz, nehogy ott lepődjön meg.
2015. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Eddig a legelsőre jött el, hüvelyi ultrahang volt, de mint kiderült, a mért értékek alapján még csak 5+5 hetes voltam akkor, és szívhangot még nem talált a doki. Egy hétre rá megyek újra, oda már nem tud velem jönni a férjem, dolgozik, és nem akarom, hogy ennyi szabit vegyen ki most, mert másra kellene tartalékolni.

De amúgy ez nem magánrendelés, és simán bemehet a férj is a vizsgálatra, legalább is az olyanra, ahol van mit nézni :) Olyannal még nem találkoztam, aki ultrahang nélküli vizsgálatra is bekísérte volna a párját, de mondjuk oda nem is érdemes többen menni.

2015. jún. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem hely függő hogy beengedik-e. Nálunk volt olyan kismama akit mindig az anyukájával láta bemenni. Párom 18. Heti 4D-n volt először, majd 1 hét múlva a kötelező vizsgálaton is.
2015. jún. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Elsőre nem jött, 7 hetes voltam. Azóta volt egy 10, 12, 14 hetes vizsgálat, mindre jött. És sztkba beengedték, azzal nem megy el több idő, ha bennt van az apuka is!
2015. jún. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Minden nőgyógyászati vizsgálatra és uh-ra elkísért, mert a nőgyógyászoktól rosszul vagyok, nem egyszer sikerült elájulnom is, a vérnyomásom, pulzusom az egekben, így a doki is örült, hogy van velem valaki. Vérvételre, diabetológiára stb egyedül mentem általában. Az első uh-n is ott volt. Volt szivhang is, és a mai napig emlegeti, mert a doki adott hangot a gépre, és mondta, hogy ez a szivhang, ott látjuk, ahogy lüktet. A férjem könnyes szemmel elkezdett "olvadni", hogy hallod drágám, a kis szíve, ott dobog a pöttynyi szíve. Belőlem meg előbújt a racionális énem, és közöltem, hogy az még nem szív, csak egy nagyobb ér, ami pulzál. A férjem a mai napig emlegeti, hogy milyen ünneprontó voltam. Pedig amúgy romantikus, hasonlóan olvadozó alkat vagyok, de ott kibukott ez belőlem. :-)
2015. jún. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Velem először 12 hetesen jött, de jöhetett volna korábban is, csak sajna dolgozott. Amúgy nálunk hüvelyire nem engedik be, csak amikor már hasi ultrahangot csinálnak. Nekem már a 7. hétben hasi volt.
2015. jún. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!