Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen neha meg lett inni...

Terhesen neha meg lett inni 1-2dl jo minosegu vorosbort?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok?

Elegge megoszlanak a velemenyek az ismeroseim kozott


2015. jún. 30. 12:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
én a 23. hétben vagyok nem iszok és nem is ittam alkoholt, ayum mindig mondja h a vörösbortól ha max 2 kortyot iszok nem lesz semmi bajom mert vérképző, de általában olyat vesz ami teljesen gyümölcs bor. és eddig semmi baja nem volt a picikémnek és a doki is mondta h annyit nyugodtan lehet de nem naponta én havonta 2 havonta iszok 2 kortynyit de mindenki máshogy gondolja!
2015. jún. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Alkalomadtán 1 deci nem okoz gondot, de azért rendszeresen nem kéne szerintem.

Mondjuk olyat is hallottam, hogy volt, akinek az orvos írta elő a napi egy dl vörösbort, de személyesen még nem találkoztam milyen orvossal.

2015. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
En is ittam 1 deci jo minosegu vorosbort, nagyon kemenyedett a hasam es magneziumra sem mult, a bor segitett :) Mas mellekhatast nem tapasztaltam, azota is jol vagyunk :) Szerintem, ha nagyon megkivanod 1 decitol nem lesz semmi bajod, persze ne rendszeresen.
2015. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
13%
Nem iszom. Várandósan meg pláne nem. Szerintem ennyit igazán megtehet az ember, nagyon alapvető dolog.
2015. jún. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem azért azzal minden kismamának tisztában kell lenni, hogy az alkhol a gyomorból rgtön felszívodik a vérben.

A vér pedig rögtön megy tovább a magzatnak.

Hogy az éretlen idegrendszernek, a fejlödésben lévö testnek, kell-e 1 deci alkholo azt döntse el mindenki maga.

A gyermeknek a vérébe került alkohlt maga kell, hogy feldolgozza.


De aki úgy dönt, hogy kicsi alkohol bele fér, az azon se akadjon ki, ha a nagyanya alkoholba mártott cumiról beszél.

2015. jún. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%
Hát igen...ezt én sem értettem soha. Itt egyszer megpróbáltam elmagyarázni néhány embernek, hogy egy dl alkoholt sem iszunk terhesen, mert babákat és gyerekeket sem itatunk ilyesmivel. Márpedig ez teljesen ugyanaz. Hát, jól lehurrogtak. Az éppen kialakuló idegrendszerre és agysejtekre elég káros hatással van. Régen a vashiányosoknak mondták az orvosok, de ma már van vastabletta.
2015. jún. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Szoval az elso 5-10 hetben lenne szerintetek a legkarosabb?


Baratnom miatt kerdem, o pl sort ivott heti 1-2 poharral.

Masik ismeroso. 2-3 havonta ivott 1-2dl bort.


En nem szeretem a whiskheyt, de mielott megtudtam volna h terhes vagyok ittam kb 5cl-t, nem is ertem, hisz soha nem iszom meg, annyira nem szeretem...

2015. jún. 30. 14:15
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Huhúúú.. mekkora vitatémát indítottál el ezzel a kérdéssel :)

Igen, meg lehet inni NÉHA, 1-2DL, MINŐSÉSGI BORT.

Nem mindennap, nem 1 üveggel, nem koccintósat, és nem vodkát :)

Az orvos vérszegénység esetén szokta javasolni, javítja a vérképet.


Én személy szerint úgy vélem, hogy különleges alkalomkor 1 dl-ből nem lehet baj, hiszen nem matarészegre iszod magad és nem töményet vedelsz. Ugyanakkor én a terhességem alatt 1x ittam kb. 2dl-t a sógornőmék esküvőjén. Na, hát nekem olyan bűntudatom és mindig bajom volt, hogy megfogadtam, hogy soha többet :)


De orvosi okokból mehet egy kevéske :)


Egy szülésznő

2015. jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Igen semmi baja nem lesz, (Czeizel szerint)

De csak vörösbort mást ne és azért túl sűrűn se.

2015. jún. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Meg lehet inni, persze. Cigit is lehet szívni, és drogozni is lehet. Aztán lesz, ami lesz. LEgtöbb esetben a mérték és a mázli miatt nem lesz semmi gond. Ha meg mégis, akkor azzal is együtt kell élni.
2015. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!