Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, hogy álltok az...

Kismamák, hogy álltok az alvással?

Figyelt kérdés

Mindig jó alvó voltam, és már előre féltem, hogy mi lesz, ha kismama leszek, mert ugye mindenki azt mondja, hogy jókat és sokat tud aludni egy kismama.

Ezzel szemben nem így lett. Minden délután majd leragad a szemem, de ha dolgozom, nem lehet aludni, igaz? :) Viszont este rettenetesen nehezen alszom el, hajnal 3-4 óra körül felébredek, és csak 6 óra felé tudok visszaaludni. Borzasztó. És akkor ezek mellett még éberen is alszom, és minden kis zajra felébredek, ami eddig egyáltalán nem volt jellemző.

Nálatok mi újság? Esetleg valami jó kis praktika?


2010. márc. 3. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
SAjnos én is igy vagyok vele,hajnali 3-4 körül mennem kell pisilni,és utánna 1-2 órát forgolódom,nem tudok vissza aludni.Jó lenne valami praktika rá,bocs hogy nem tudtam segiteni.29 hetes kismami
2010. márc. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon ritkán tudok én is jót aludni, mert dugul az orrom, ami javulni kátszik és fáj a forgóm a derekamból kiindulva. Viszont elkezdtem magnéziumot szedni és észrevettem, hogy reggelre nem fáj a derekam és a forgóm, jobban alszom, bár elég sokszor felébredek mert kell pisilni, de azért sokkal jobb. Én most béres magnéziumot szedek úgy hogy megfelezem a tablettát és a másik felet este veszem be. Könnyebben alszom el, és jobban is alszom.

2010. márc. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kismama jókat és sokat? hát ezt még sosem hallottam:) inkább mindenhol azt, hogy rosszabbul alszunk ilyenkor.

Én baromira szeretk aludni, de mióta terhes vagyok, nem tudok. 37 hetes vagyok, talán 4 éjszakát aludtam végig. Az elején minimum egyszer, most már 3-4szer megyek pisilni éjjel. Viszont sokat segített, hogy vettem egy szopipárnát, ezzel hamar kényelmes pozícióba kerülök, ha lefekszem, és sokkal hamarabb el tudok aludni. Előtte simapárnáztam, de az valamiért nem volt olyan kényelmes, én is sokáig forgolódtam.

A helyedben megpróbálnám a szopipárnát, nekem 170 cmes van, a legnagyobb, na ezzel oda-vissza ki tudom magam támasztani:)

2010. márc. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi 34 hetesek vagyunk és nagyon jól alszom ahogy előtte is,csak az ágyban való megfordulás nehéz:-))
2010. márc. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

32 hetes vagyok. 3-4-szer kimegyek vécére és iszom vizet, de közte jól alszom, főleg ha napközben többet mozgok, vagy friss levegőn is voltam. Nekem még nem akadály a pocak, mert nem tul nagy.

üdv.

2010. márc. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon jól alszom. Mindig jó volt az alvókám, de most különösen az.

Még, ha pisilnem kell sem érdemek fel, csak épp már akkor, mikor írtóra nyomódik a hugyhólyagom és a méhem... Ekkor csukott szemmel kitántorgok, és visszaérve 5 percen belül alszom is tovább. Reggelente is előbb kel a párom, mint én, pedig edidg ez mindig fordítva volt.

Egyszer-kétszer elalszom a hátamat vagy a kezemet, de szerencsére derékfájás vagy ilyesmi nem nehezíti a szundizást. :)

27 hetes km

2010. márc. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

én sajna nagyon rosszul alszom.órákat forgolódok mire el tudok aludni,aztán utána tök hamar felébredek,és alig tudok vissza aludni.plussz még pisilni is megébredek minimum kétszer.


29 hetes km

2010. márc. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!