Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg akkor sznobság, hogy...

Tényleg akkor sznobság, hogy valaki nem vesz részt a terhessége során sztk-s terhesgondozáson?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm babát vár. Én a 26. hétben vagyok. Kérdezni akart egy-két dolgot a terhesgondozásról, én meg mondtam,hogy nem tudok segíteni,mert azt sem tudom,hogy a kórház épületében hol van terhesgondozó.

Ott volt egy nemrég szült kismama ismerősöm, és először nevetve hitetlenkedett,hogy nehogy ne tudjam már. Majd,amikor rájött,hogy tényleg nem tudom, akkor lesznobozott.

Köpni-nyelni nem tudtam. Ez miért gond? Vagy miért hihetetlen?


2015. júl. 2. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy él, ahogy akar. Ha te nem jársz, nem jársz. Ez nem sznobság, és az ismerősödnek semmi köze hozzá.
2015. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem sznobsag. A kismamák nagy többségének van fogadott orvosa, az sztks terhes gondozásra max az egyszeri anyasági segély miatt járnak, aminek ugye feltétele
2015. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az egyszeri anyaságinak sem feltétele, mert a magándoki is tudja igazolni.

2015. júl. 2. 13:31
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Én sem tudom, hol van az sztk-s terhesgondozás, pedig már a második gyermekem várom. Az orvosom magánrendelésére járunk, és ad abszurdum, magánklinikán fogok szülni megint. Mindenki másra költ. Mi nem szoktunk nyaralni menni, nem azért, mert nem telik rá, hanem mert nem akarunk. Ez viszont annyira fontos esemény a számunkra, hogy minden percét így akarjuk megélni. Csendesen, nagy figyelemmel, távol a tömegtől és a szokásos rendszertől. Ha emiatt sznobok vagyunk, vállalom. Én nem hiszem. Egyszerű életet élünk, szolidak és visszafogottak vagyunk, és csak azért mert erre most telik, nem fogom szégyelni magunkat.
2015. júl. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én sem megyek sztk-ba, ha nem muszàj. Egyszer mentem oda, mert az volt a leggyorsabb, de igazàból eléggé kellemetlen hely. Inkàbb fizetek magànorvosnak, nàla meg legalàbb nem remeg a làbam, mikor vizsgàl. Érzékeny vagyok erre, na, de nem vagyunk egyformàk.


Fogorvosom sem sztk-s van, mert ő nem szimpi.

2015. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én csak azért járok oda,mert a dokimnak, akinél már szültem, és ragaszkodom hozzá nincs magánrendelése,egyedül ott dolgozik. Ha lenne magánja csak oda mennék.
2015. júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem sznobság.Én vizelet és vérnyomás mérésre járok csak annak az eredményét viszem a dokihoz magánrendelésre mert ott ő ilyenekkel nem foglalkozik de egy épületben van az egész és nála sose kell várnom
2015. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Se terhes gondozásra nem járok,se semmilyen gondozásra sem az sztk-ban.Ha annyira gazdag lennék,amilyen sajnos nem vagyok,akkor még szülni is csak magánklinikán szülnék.Ahová tehetem magánrendelésre megyek,meg vannak a jól bevált helyeim,és nem tartom magam sznobnak,csak voltak már olyan eü-s gondjaim,hogy tudom,az egészség bármennyi pénzt megér,és ha 10.000-el kevesebb jut egy hónapban mert magánorvosra kellett költeni,akkor annyi,és lenyelem a békát!
2015. júl. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenki oda jár ahova akar, meg amire lehetősége van. Én pont az ellentétét tapasztalom a környékünkön, lenézik és szidják azokat akik sztk-ba járnak. Ismerősöm férje durván szidta azokat akiknek nincs lehetőségük erre. Második gyereküknél mit ad isten anyagilag megingott a család helyzete és végig sztk-ba járt a kismama. Szívesen a képébe vágtam volna a kedves férjének a korábbi mondatait.
2015. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én magánrendelésre járok, mert a dokimban bízok és így mindig ő vizsgál, ő lesz velem a szülésnél, állami kórházban, ahol dolgozik. Ez nem sznobság, hanem a biztonságérzet.
2015. szept. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!