Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindkét munkámból egyformán...

Mindkét munkámból egyformán számolják a gyest? Két munkahelyem van. Az egyik határozatlan idejű kinevezés, a másik szerződésem viszont lejár 2010. 06.15-én.

Figyelt kérdés
2010. szeptemberében fogok szülni.
2010. márc. 3. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
a gyest nem számolják semmiből, az alanyi jogon jár s fix az összege kb 26000Ft/hó
2010. márc. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

28.500 egész pontosan-levonás:)

Szerintem te a gyed-re vagy kiváncsi:)

Minden, az adott évben kapott jövedelem beleszámít a gyed alapjába, a rendszeres és a nem rendszeres is. Ez alapján a gyed-ed a két helyről kapott össz jövedelem fogja meghatározni.

ҝ

2010. márc. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocs! A GYED-re gondoltam.
2010. márc. 3. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:
de akkor előbb a THGY van, csak utána a gyed
2010. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az nem számít hogy ezen az éven lejár az egyik szerződésed, mert mindíg a szülés előtti lezárt évi bekereseted nézik, vagyis 2009 évben minden jövedelmet összevontan és az lesz a GYED alapja, ami maximálva van, most 102.000,- a palfon. A TGYÁS ugy tudom nincsen maximálva.

2010. márc. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
persze, csak vigyázz, ha a munkáltató intézi a gyedet akkor be kell írnia mind a két munkahelyi jövedelmet, nekem ezt elszúrták, elfelejtették beírni a másik munkahelyemről származó jövedelmemet, így 1 év gyedem 20 e4zerrel volt kevesebb, a a tgyásom és a táppénzem is kevesebb lett, aztán szóltam az oepnél, 1 hét alatt kiküldték a hátralékot , mondjuk jól jött a netto 400 ezer forint így egyben. :-))))
2010. márc. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 9. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!