Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tegyem le azt a fene...

Hogyan tegyem le azt a fene cigit? 16 hetesen már késő?

Figyelt kérdés
Nem tervezett terhességem van. Gyakorlatilag semmi terhességi tünetem nem volt és nincs is a pisilési ingeren kívül. Semmitől nem undorodok. Sajnos egyedül kell vállalnom a kicsit, mert a párom több év után elhagyott amikor kiderült. De a kapcsolatunk alatt is már sokat cigiztem. Kb 25 szálat naponta. A környezetem sem igazán támogató. Anyukámmal élek jelenleg mivel költöznöm kellett.Ő is dohányzik. Tudtam csökkenteni kb napi 10 szálra eddig, és 0,1 nikotinosat vettem. De le akarom tenni!!!!!! Akarat-gyenge, rossz anya vagyok!!! És már nagyon utálom magam! Aki szidni akar, nyugodtan! De a tanácsoknak jobban örülnék. :((((
2015. júl. 8. 17:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Csak úgy tudod letenni, ha egyszerűen nem veszel többet. A cigi árát meg tedd el a babának. Csak rajtad múlik a dolog, ha te nem akarod, nem fog menni. Nyilván az is benne van a dologban, hogy nem tervezett a baba. Hidd el, menni fog, csak erősnek kell lenned.
2015. júl. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%

Sose késő. Nyilván a legjobb az lett volna ha elsőre megy de ha most leteszed jobb, mintha tovább szívnád. Gondolj a dohányzás kockázataira és képzeld el magad előtt, hogy koraszülött lenne vagy kis súllyal születik vagy súlyos légzési nehézségei vannak. Minden szál meggyújtott cigi előtt ez a kép legyen a szemed előtt.

És igen, én szégyellem magam de ugyanebben a helyzetben voltam, 16 hetes koromban még 5-8 elment naponta. :( nekem ez segített amit leírtam. Eleinte nagyon nehéz volt és n3m fogok hazudni, néha elszivtam egy szálat mikor már idegbeteg voltam és kb 18-19 hetes koromra tudtam letenni és imádkozok, hogy ne legyen baj belőle a picivel. :( nekem 16 hetesen mozdult meg, talán emiatt lett könnyebb tényleg minimálisra vinni az adagot.

2015. júl. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
2015. júl. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Abba gondolj bele, hogy amivel te nem tudsz most megküzdeni, azt áthárítod a babádra, pedig ez nem az ő döntése.

mert egész terhesség alatt kapja a nikotint, aztán megszüetik, és ő nem tud rágyújtani. Elvonási tünetei is lesznek. Neki nincs választása, akkor le kell szoknia a cigiről. Pedig rá sem akart szokni.

minden alkalommal, amikor cigit akarsz venni, Menj egy másik boltba, ahol abból a pénzből a babádnak veszel valamit.


sok sikert a leszokáshoz!

2015. júl. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Talán segíthet, ha magad elé képzeled, hogy míg Te szívod a cigit, a baba fuldoklik, meg fintorog, egyáltalán nem "örül" neki. (Mondjuk én könnyen beszélek, mert a cigi volt az első, amitől megundorodtam, és olyan rosszul voltam, hogy még az elvonási tüneteim is elmaradtak...)Azért az is valami, amit eddig megtettél, de gondolj ilyen elrettentő példákra...
2015. júl. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem késő! Minden egyes el nem szívott cigi sikerélmény. Ha rá akarsz gyújtani és le tudod magadat beszélni róla, az siker, légy magadra büszke! Esetleg, ha ilyenkor bekapnál egy szem(lehetőleg cukormentes) cukrot?
2015. júl. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
52%

Én sem tudtam letenni, csak csökkenteni napi 2-3 szálra. De így is idegbeteg voltam. Aztán amikor megmozdult a babám, onnantól nem cigiztem többet, és ideges sem voltam miatta. Lehet hülyeség, de akkor tudatosult bennem igazán, hogy lakik bennem valaki.

Remélem ha előbb nem, akkor legalább majd neked is sikerül.

2015. júl. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Sose késő letenni.probald meg massal lekötni a figyelmed.

Ha kell kérj orvosi segitséget a leszokashoz.nagyon fontos hogy ne legyen karosodasa a kicsinek főleg hogy igy is nehez helyzetben vagy.

Sikerulni fog :)

2015. júl. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Hatalmas előrelépés már az is, hogy ennyire lementél! Csak így tovább, fokozatosan csökkentsd.

Sokat segít, ha olyan foglalatosságokat találsz magadnak, ami elvonja a figyelmedet és amúgy se tudnál rágyújtani. (Pl. középületben vagy és dolgozol, vagy nyakig sárosan kertészkedsz, stb.)


Jó úton haladsz, menni fog!

2015. júl. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
42%
Uuuu b@sszus! Tudod mit el Ő at ott bent olyankor mikor ragyujtasz es a nikotointol osszehuzodnak a kis erei es gyakorlatilag haldokolni kezd. Meg nagyon pici de mar van szive van keringese. Meg nem erez ugy mint mi de szenved, rangatozik, hevesen reagal. Lehet hogy el is vetelhetsz ami (most Uram bocsasd meg amit mondok) ha nem tervezett modon tortenik (ertsd abortusz) nagyon sulyos akar eletveszelyes allapotba is kerulhetsz. Egy veteles olyan verzessel jarhat amit van hogy nem tudnak elallitani meg ha tiz percen belul mutobe kerul az anya akkor sem. Egy pici masik ember novekszik benned aki nem szeretne dohanyozni. Akit ha majd egeszsegesen megszulsz ugy fogsz imadni hogy most meg azt el sem tudod kepzelni. :) A szuk csaladi kor, esetedben anyukad segitsege nelkulozhetetlen. Itt kezdodik a dolog de erre nem tudok okosat mondani. Muszaly hogy okosan, turelmesen, taktikusan megkuzdd ezt vele. De ne add fel, hogy "de Ő miatta..." valamilyen kompromisszumot kell talaljatok. ismered az egyszeri motoros esetet? Aki annyira nezte es koncentralt a kikerulendo osulopra hogy vegul nekiment. Keresni kellene valami mast amire koncentralni tudsz es ami magaval hozhatja a valtozast. Most csak egy gyenge pelda: egyedul allo anyukak tarsasaga akik egyidosek es nem dohanyoznak. Uj baratsagok uj elet. Vigyazz magadra es a csoppsegre! Es tedd le azt a k@#$va cigit mer' s@#gbe ruglak! ;)
2015. júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!