Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nővérem veszélyeztetett...

Nővérem veszélyeztetett terhes, emiatt a nagyobb gyereke most nagyon sokat néz tv-t. Hogyan beszéljek vele arról, hogy ez így nagyon nem jó?

Figyelt kérdés
Értem, hogy pihennie kell, de nem lehet a gyerek hónapokig bezárva a tv elé. Mozgásra is szüksége van. Hogyan értessem ezt meg vele?
2015. júl. 13. 16:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

" Az ő gyereke ő vállalta így a terhességet"

Akkor most vezesse el, mert feküdni kell vele? Bizony vannak ilyen élethelyzetek is. Segíteni kell neki, gondolom nem véletlenül fekszik szegény. Inkább segítsd ahol tudod! Én úgy látom inkább irígység van a dologban, sajnos.

2015. júl. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Segíts neki. Nem beszólni kell. A veszélyeztetett terhesség nem vicc, nem játék, és bármi baj megtörténhet. Ha egész napi fekvést írt elő az orvos neki, akkor max wc és zuhany miatt kelhet fel, ne kelljen neked is átélned egyszer. A sors visszaadja ezt a "kedvességet" amit te tanúsítasz, kérdező.........
2015. júl. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%

Fogadjunk, hogy nincs gyereked...de remélem még egy ideig ne m is lesz!

Ahelyett, hogy ott vadigenek véleményét kéred ki, csattogj oda és kérdezd meg, hogy mit segíthetsz!

Igen, az is segítség, hogy elviszed a nagyobbat játszóra vagy játszol vele otthon, nem csak a főzés (ami az anyósa megtesz nekik)


Szerintem te kicsit irigy lehetsz! ;) Ugye, igazunk van?!

2015. júl. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
Jesszus pepita... nők akik pozi teszt után elfelejtik mi az a munka. Van az a helyzet amikor a terhes nő csak pisilni kelhet fel. Hála az égnek van aki gondoskodik róluk és segít nekik. Értem én, hogy sokat néz tv-t a nagyobb de ha egyszer feküdni kell akkor feküdni kell. Emberélet múlik azon, hogy becsülettel betartja e! Egy kismamának sem kívánom ezt mert nehezebb mint gondolnád...kiszolgáltatottnak és magatehetetlennek lenni... ugráltatni másokat és tudatosan elhanyagolni a gyerekedet, hogy aki a pocakodba van megszülethessen egészségesen. Hihetetlen számomra, hogy egy családtag aki nyilván képben van a részletekkel és a helyzet komolyságával ilyen keserűen lássa..."mert vállalta"... nem vagyok ab ellenes teljesen de egy tervezett babát elvetetni mert veszélyeztetett lett... undorító gondolat!
2015. júl. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
6%

Utolsó, a már meglévő gyerek életében is elég nagy károkat okozhat a túlzott tv nézés és az elhanyagolás. Az nem baj? Elképzelem mennyire fogja így szerencsétlen szeretni a testvért. Eszem megáll ettől a tipikus terhes nős bekattant viselkedéstől, hogy mindenek előtt a babócácska akkor is ha ezzel másoknak (a másik saját gyerekének!) árt...

És ha mondjuk a világ másik végén élne a testvér? Akkor mit csináljon? Ha egész nap dolgozik és nincs ideje más gyerekére, valóban az ő hibája, hogy el van hanyagolva? Nem vagytok ti egy kicsit elszállva? Jó hogy nem az egész világ körülötte forogjon mert gyereket vár. Attól mert valaki merészeli egy terhes nő hibáira, téves gondolatmenetére felhívni a figyelmet, még nem lesz irigy. Miért hiszi minden anyatigris, hogy az egész világ őrá irigy? Akar a halál úgy élni ahogy ti.

Igenis a saját anyjának kötelessége gondoskodni a gyerekéről! Ha nem tud felkelni, akkor kötelessége s*ggbe rúgni az apját mondjuk, hogy foglalkozzon vele, vagy a nagyszülőket, rokonokat, gyerekes barátokat MEGKÉRNI, elintézni, kifizetni a babysittert aki elviszi sétálni! Vagy tán őkelme elvetél attól ha kinyitja a száját vagy felveszi a telefont?

2015. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Án voltam úgy babyitter egycsaládnál, a 2,5 éves " naggyal", hogy az anyuka csak pisilni kelhetett föl. Eléggé megszenvedte lelkileg, nyilván szíve szerint több időt töltött volna a kislányával,aki viszont nagy mázlinkra nagyon kedvelt engem, így ha volt is hiánya, nem lett belőle lelki katyvasz. És nem arrol volt szo, h " a kicsi már most fontosabb", de az adott helyzetben nála valoban az élete volt a tét. Azzal egyetértek, h nem a tv a megoldás, de meglehet, h nincs pl lehetősége babyszittert fogadni. sok függ azon is, h mekkora a nagyobbik. Van - e pl ovistárs, akinek az anyukája bevállalná x nap x forintért? Eljátszik - e anyosnál? nyugdíjasok - e a szüleitek? ha igen, és a lakás méretei lehetővé teszik, utazzanak oda, segítsenek. Ez egy szükséghelyzet, és a bajban össze kéne tartani. Hidd el, a testvéred lenne a legboldogabb, ha kiszalahatna fogocskázni a gyerekével.
2015. júl. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi.. nem azért nem játszhat a nagyobb gyerkőccel mert TERHES hanem mert ELVETÉLHET. Tegye fel a kezét aki vállalná a kockázatot, hogy egy kirándulás a játszótérre a pocaklakó életébe kerülhet.

Azt totál elítélem amikor egy egészséges terhesség alatt valaki ugráltat másokat és azt hiszi, hogy ő a világ közepe "csak" mert várandós. Igen is meg lehet csinálni a házimunkát lehet főzni kvázi bármit max a végén kicsit lassabban.

Ezzel szembe ha valaki veszélyeztetett terhes és ORVOSI UTASÍTÁSRA FEKÜDNIE KELL (nem ülni nem állni nem sétálni mert terhelve van a méhszáj) akkor az ha a fene fenét eszi is meg kell csinálni akár tettszik akár nem. Nincs ugrálás vízért ételért zsepiért semmiért. Max pisiszünet MAX!!

Igen.. megszenvedi a nagyobb gyerkőc... igen foglalkozni kell vele.. beszélgetni mesét olvasni elmagyarázni, hogy anya szereti őt ez nehéz neki is, és ha megszületik a kistesó együtt tudnak menni parkba játszótérre vagy kirándulni. Ilyenkor baromi fontos szerintem a család...sokat tudnak segíteni és rontani a helyzeten! Illetve akiről eddig nem esett szó, az apa....illene részt vállalnia mindenből!

2015. júl. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Olvas vele meg kirakózik meg társasozik, ilyenek de ez nem elég egy 4 éves gyereknek! Neki mozgás kell.


És tök mindegy, hogy azért nem kapja meg mert az anyja lusta vagy azért mert épp terhes. Ettől még a szervezetére rossz hatással van. Ez is egészségügyi kockázat, nem csak a terhesség.


Hétvégén elviszem én ha ráérek, anyuéknál is lesz egy hetet amikor ők szabin lesznek, de ez sajnos nem elég neki.

2015. júl. 14. 11:16
 19/19 anonim ***** válasza:
88%

A gyerek túl fogja élni!

Ha olyan család,hogy nem tud segíteni, akkor ez van. El kell fogadni!

Én pl. 28 hetes! Két napja elég sz.rul vagyok, keményedek, feszül a hasam. A 3 és féléves fiam itthon van velem. A nap nagy részében most vagy mesét olvasok, vagy mesét nézek, vagy olyat játszunk, amihez nem kell sokat mozognom. Nem tudok kimenni vele az udvarra, mert rosszul vagyok. Mamák leghamarabb holnap érnek rá segíteni, a férjem meg 5-kor jön haza. Ez van!

Ettől még nem fog megállni a gyerek a fejlődésben!

2015. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!