Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harmadik trimeszterben a...

Harmadik trimeszterben a magzatmozgás már képes akár nagy fájdalmat, görcsöket is okozni?

Figyelt kérdés
Van itt olyan közületek, akinél pl. mikor megfordult a baba farfekvésből vagy harántfekvésből koponyafekvésbe, az erős görcsöléssel, fájdalommal járt és akár fél óráig is eltartott?

2015. júl. 21. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, simán. Nekem az is eléggé fájdalmas volt, mikor kitolta magát, nyújtózott egyet. De azért sokáig nem tartott. Befordulásról nem tudok nyilatkozni, mert végig fejvégű volt nekem, de mások biztosan mesélnek majd róla. A harmadik harmad viszont ilyen, itt szúr, ott fáj, itt-ott kemény... :) Kitartás! :)
2015. júl. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalmas lehet igen. Ilyenkor már nagy és erős a bébi, bőven okozhat fájdalmakat. Nekem a lagdurvább az volt, mikor a "húgyhólyagomat harapta" ... tudom, hogy nem, de pont olyan érzés volt. Kitartás!
2015. júl. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak tudjátok,mi az érdekes? Nemrég voltam nődokinál, ő mondta ezt, hogy bizonyára teljesen megfordult a baba, és az okozhatta ezt a fájó-görcsölő, sokáig elhúzódó érzést.


Csakhogy nekem már a 26. hétben koponyafekvésbe

volt fordulva a baba. Utána rá egy hétre kb. fekvés közben hasonlót éreztem, mint most, csak enyhébb volt a fájdalom-görcsölés (olyan, mint a fájdalmas menstruáció, csak erősebb,és hátra, a derékba is kisugárzott). Ekkor nem látott doki.


Majd a 31. hétben csináltak egy újabb UH-t (amúgy nem UH-ztatom ilyen sűrűn, igazából a 26. héten egy másik szervemet vizsgálták, csak rákukkantottak a babára, hogy rendben van-e), ahol szintén koponyafekvésben volt a baba, és erre az utolsó UH-ra rá kb. négy nappal jött ez a nagyon erős fájdalom-görcs...most akkor lehetséges, hogy a 26. és a 31. hét között koponyafekvésből visszafordult haránt (vagy más egyéb) fekvésbe, és lehetséges, hogy most az utolsó UH-t követően is visszafordult?


Egyébként nőgyógyász sima tapintásos vizsgálattal (mert a néhány nappal ezelőtti az volt) meg tudja állapítani, hogy éppen akkor, a vizsgálat közben koponyafekvésben van-e a baba? Vagy ezt kizárólag UH-val lehet megállapítani?

2015. júl. 21. 13:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Sima tapintással is meg tudja mondani, hogyan fekszik. Egy orvosnak elég egy simítás is, bár hivatalosan Leopold fogásnak hívják, de egy tapasztalt orvos elég, ha csak ráteszi a kezét a méh felső részére és érzi, mi van ott, popsi vagy fej.


Igen gyakran tud még helyzetet változtatni a baba, keresi a megfelelő pózt. Ez okozhat fájdalmat. Ritka, de még akár az utolsó héten, sőt, szülés napján is megfordulhatnak a babák.

2015. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem amikor befordult,két napig nem tudtam felkelni az ágyból. Ha muszáj volt akkor se tudtam kiegyenesedni. Mi is megijedtünk,a doki se tudta vajúdok e vagy más. Aztán két napra rá uhn kiderült a turpisság :-). Általában kicsi a helye visszafordulni,de vannak akrobata babák. Kitartást!
2015. júl. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nekem majdnem egy napig volt. A baba is úgy mozgott mit akit kergetnek odabent. Már sírtam a fájdalomtól, a férjem már az ügyeletre akart vinni. Estére jobb lett. Pár nap múlva mentünk a nőgyógyászhoz... és ő mondta befordult. A 31 héten.
2015. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekem is nagyon mozgott a baba az erős görcsök kellős közepén is, estem is, hogy ez ezek szerint neki nem rossz?


Amúgy én mindig görcsölök menstruációkor, és voltak már nagyon erős görcseim, szóval eléggé fájt ez az utóbbi eset, de nem volt elviselhetetlen, csak megijesztett, hogy úristen, nehogy beinduljon itt szülés vagy valami hasonló.

2015. júl. 21. 14:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem a szülés előtt éjjel fordult fejvégűből harántba. Rettenetesen fájt, és sokáig is tartott.

Programcsászár volt, és kivétel előtt fejre fordították, az nem volt olyan finom..........

2015. júl. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Milyen furcsa, ha ennyire a finisben fordul meg a baba, nem?


Vajon miért csinálják ezt?

2015. júl. 21. 15:44
 10/10 anonim ***** válasza:
vannak amerikában babamegforditása terhesség során.vannak babák akik szülésnapján természetes szülés pozba fordulnak.
2021. jún. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!