Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Pajzsmirigyem és a baba"...

"Pajzsmirigyem és a baba" kérdés, voltatok már így?

Figyelt kérdés

35 hetes terhes vagyok.

A védőnőnek az elején jeleztem hogy tavaly azaz terhességem előtt kb.4 hónappal a TSH hormon szintem magas volt de senki nem foglalkozott ezzel azóta sem.

Mégcsak hormonszintet sem néztek egész terhesség alatt.

ez normális?Lehet baja a babámnak?Voltatok már így?


2010. márc. 6. 13:24
1 2
 1/14 anonim válasza:

Anyukámnak is pajzsmirigy problémája volt/van!De semmi bajunk nem lett amikor tesóimmal születtünk!Csak ennyit tudok segíteni, ha ez megnyugtat egy kicsit!:)


20L

2010. márc. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia!Én pajzsmirigybeteg vagyok 5 éve!Gyógyszeres kezelést is kapok!Alapból fél évente járok ellenőrzésre!De mióta babát várok azóta 4 hetente!DE nézd meg az eddigi laborvizsgálataid eredményét,amit a körzeti nőgyógyász szokott kérni!Pl a terhesség elején meg a terheléses cukornál!Mert azon tuti néztek TSH szintet!Akkor is ha van tudomásuk a pajzsmirigybetegségről és akkor is ha nincs!Mert az alap laborvizsgálatban az is benne van!És ha rossz lenne,akkor a dokid biztos szólt volna!És néznének további vérképeket ft3,ft4 szintet is!De ha nem szóltak hogy baj van akkor valószínűleg nincs is!(De egyébként a kezeletlen pajzsmirigybetegség okozhatna gondot a babánál:((( )De vedd elő a leleteid és nézd meg!Üdv:21 hetes kismama
2010. márc. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nincs rajta egyik vérvételem eredményén sem a TSH szintem hacsak enm jelölik ezt a hormont valamilyen más betűvel,pedig tudomásom szerint nem.

Szóval nem nézték,pedig 3 vérvételem volt már eddig.

2010. márc. 6. 17:15
 4/14 anonim ***** válasza:
szia!Utolsó vagyok!Én ezt nem értem!Itt nálunk (Debrecen)mindig nézik mindenkinek!Úgy sincs véletlenül ,hogy sTSh?Csak nagyon szeretnék segíteni!Mert ez nem játék!!!:(((Olyan 20.héttől már van a Picurkádnak saját pajzsmirigye!!!Utána már magának termeli a hormont,de addig a tiedből vesz el,és ha tied nem jó az nem túl szerencsés!!!Én semmiképp nem akarlak ijesztgetni!De mindenképp szól majd erről a védőnőnek,meg a dokinak ,ha legközelebb mégy!
2010. márc. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Most nézem megint de nincs!!

Tavaly amikor egy rutin vérvételen kiderült hogy magas a TSH-m(8,5),t3 és t4 rendben akkor elmentem egy ultrahangos vizsgálatra ahol azt mondta a doki hogy nincs pm-betegségem valószínűleg csak a stressz miatt lehetett ilyen magas ennek a hormonnak a szintje és nem is foglalkoztam vele de aztán "véletlen" teherbe estem és az elején szóltam is erről a védőnőnek ő csak megjegyezte ezt a kiskönyvbe "pajzsmirigy?" felirattal de azóta kezdtem ezzel a témával foglalkozni és most látom h ennek igenis lehet jelentősége de akkor hogy létezik hogy a doki közel 35 hét alatt egyszer sem nézte????akár rutinból...!

Az is furcsa hogy elvileg 8,5-ös TSH-val nem lehet teherbe esni de utána is nagy a vetélés esélye akkor nekem hogyan jött össze elsőre?

2010. márc. 6. 17:28
 6/14 A kérdező kommentje:
Budapesten vagyok egyébként...
2010. márc. 6. 17:29
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia!Nem tudom !Én sajnos 5 évet vártam a babára!De lehet igaza van a dokinak,mert egy egyszerű pajzsmirigy gyulladás is eredményezhet rossz hormonszintet!!!De én javaslom ,hogy kérj egy beutalót vérbételre,márcsak a magad megnyugtatására is!Egyébként a doki és a védőnő részéről ez óriási felelőtlenség szerintem!!!
2010. márc. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Engem is felháborít hogy nekem kell úgymond kutakodni ezek után és nem az orvos figyel oda erre rutinszerűen.

Utána fogok kérdezni de már így a 35. héten....nem tudom mi értelme van!

Remélem hogy nem lesz semmi baj!!

Köszönöm a segítséged és hopgy írtál!

Elsőnek is köszi!

2010. márc. 6. 17:39
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia!Én is pajzsmirigyes vagyok,szintén Debrecenből.Már 6 hetesen jeleztem a dokinak,hogy mütöttek,gyógyszert szedek stb,mindig mondta majd elküld.Na aztán fogtam magam és én mentem el,megnézettem,kiderült sajnos nagyon megnagyobbodott,és meg kell szúrni.Gondolhatod,attól rettegtem mi lesz ha rosszindulatú:-(Hál istennek minden rendben,mondtam a dokimnak,megint legyintet,igy én kértem megint hogy a 28 heti vérvétellel eggyütt nézzék meg a pajzsmirigyet is.Most jött meg ,jó lett,de kértem tőle egy beutalót,mivel a pajzsmirigyes orvosom a szülés utánra hivott vissza.Szólj a dokidnak,hogy szeretnél egy beutalót kérni,igy biztosan fog adni,ne hagyd annyiban.29+5hetes kismami
2010. márc. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Már az uh-n kiderült volna hogy nem fejlödik rendesen. Mert a növésben is elmaradnak.

Amúgy én már tízen éve pajzsmirigyes vagyok és gyógyszert kell rá szednem csak elhanyagoltam és én is közben lettem terhes de az én tsh-m 23 volt. Ahogy megtudtam hogy terhes vagyok azonnal mentem vérvételre. A védőnő semit nem csinál és sehova nem küld. A nődokinak kellet volna mond az elején vagy a háziorvosnak mert ő is elküldhet ilyen vérvételre. Terhesség alatt egész alacsonynak kell lennie(2) majd szülés után kb hat héttel kell menni megint kontrollra mert olyankor vissza kell venni az gyógyszer adagból. Ne idegeskedj mert azzal nem mész már semmire. Valószínű nem lett semi baja. 4D voltál? Ott tutti észreveszik ha baj van.

2010. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!